Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A kamasz fiamnak családalapítá...

A kamasz fiamnak családalapítási tervei vannak! Be vagyok pánikolva! Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Idén fog érettségizni. Eddig úgy volt, hogy még elvégzi a technikumot, közben megszerzi a jogosítványt, majd veszünk neki egy kocsit.... Szóval hideg zuhanyként ért, mikor egy beszélgetésünk során elmesélte a terveit. Fél éve van egy barátnője, szintén középiskolás még, akit mi is nagyon kedvelünk. Rendes, jól nevelt lány, látszik rajta, hogy nagyon normális családból való. Na mármost a kislány szülei, akit mi még nem is ismerünk személyesen, közölték a gyerekekkel, hogy ha a fiam leérettségizik, azután oda költözhet hozzájuk. Nekik meg ez az ötlet nagyon tetszik. Tehát nem lesz technikum, meg a kocsit és a jogsit majd ő megoldja, azt mondta, mert úgyis suli után dolgozni megy. De összeköltözni mindenképp szeretnének, akár albérletben is. Hát én el vagyok keseredve, mert úgy gondolom, a fiam ezzel a kapkodással tönkre teszi az életét. Úgy gondoltuk, elég lesz nekik még pár évig, hogy hétvégente egymásnál töltik az éjszakát, együtt járnak, közben építgetik a jövőjüket. De fejest akarnak ugrani. A lány szülei meg támogatják az ötletet. Egyedül a fiatal koruk miatt vagyok kiborulva, mert a fiam 17 éves, a lány 16. Voltatok már ilyen szituban? Mit tettetek? Mit tennétek?
2014. dec. 2. 14:01
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
44%
Fiad pillanatokon belül 18 éves lesz. Ne veszítsd el, saját elképzeléseid erőltetésével.
2014. dec. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
85%
én hagynàm.Teljesne igazad van,de ha most piszkàlod, akkor azzal cska magad ellen Forditod.Hagyd, hadd menjen!Nemsokàra visitva fog visszarohanni.
2014. dec. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
17%
"Nemsokàra visitva fog visszarohanni." Ezt csak azok az anyukák szeretnék hinni, akik anyuci pici fiát akarnak nevelni.
2014. dec. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
72%
Miért nem beszélsz a kislány szüleivel?
2014. dec. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
96%

Nem anyuci pici fia.De ugye azt te sme gondolod komolyan, hogy egy 18 éves majd érett csalàdapàt fog jàtszani?lehet, h elsöre vonzonak tünik ez a szerep, de nem lesz az sokàig, ha meglàtja mennyi kötelezettséggel jàr, plusz elvesziti a függetlenségéT, szabadsàgàt.gondolom a kisl

àny szülei nem tartjàk majd el.Ez a "huu, én nagy vagyok és dolgozni akarok" 16 évesen csak addig tart, mig belekostol a valo életbe, hogy milyen az, ha 80ezerért robotol napi 10 oràt.aztàn majd ràjön, hogy egy érettségivel nincsenek is jobb kilàtàsok, és majd szépen visszakerül a normàlis kerékvàgàsba.Addigra majd a csajt is megunja, mert ràjön, hogy vannak még màs csajok is rajta kivül.és elözö, tévedsz, nem anyuka vagyok, hanem egy huszonéves làny, aki pont ezt az utat jàRta be, mint a kéRdezö fia.szoval tapasztalatbol beszélek.

2014. dec. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
76%
és kérdezö!hidd el, néha nem baj, ha fejest ugranak!Mert igy hamarabb lezavarjàk a dolgokat.
2014. dec. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, le vagyok válva a fiamról, vagyis hagytam, hogy ő leváljon rólam, amennyire egy kamasznak kell. Nem erőltettem rá soha semmit, most is azt mondtam neki, nem örülök a dolognak, mert azt hittem, van olyan jó a kapcsolata velünk, hogy nem fog elmenekülni 18 évesen...., de rendben, legyen, ahogy jónak látja. Nem volt a szavaimban harag, megbántottság, sőt, teljesen egyenrangú félként beszélgettünk. Azt mondta, ő napi szinten haza járna, jóban akar velünk lenni továbbra is, tehát biztos akart lenni benne, hogy nem fogok haragudni. De hát felelős vagyok érte, nyilván aggódom! De nincs belőle anya pici fia nevelve! Nem ezért a pozícióért aggódom, hanem nem szeretném, ha már húszévesen családot kelljen eltartania, és még a sulit sem fejezi be, tehát innentől gürizhet, miközben a barátai szórakoznak, buliznak.
2014. dec. 2. 14:19
 8/45 anonim ***** válasza:
0%
Egy túldramatizált műbalhéval állunk szemben. Nekem már jó szemem van az ilyenhez. De aki akarja, komolyan is veheti.
2014. dec. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
56%

Őszintén? A 17 éves fiad idióta, nincsenek ambíciói, nem gondolkodik éretten. De ez az ő korában talán még nem is meglepő. A másik család viszont egyenesen döbbenetes. Gondolom anyuci unokát akar, azért kínálja fel, hogy akár oda is költözhet a tini lánya barátja, miközben amúgy lenne hol laknia, csak a normál értékrendű szülők esetleg értelmet nyomnának a fejébe. Egyébként pedig ha felnőtteset akarnak játszani, akkor albérletbe menjenek, ne egy másik szoknya mögé. Nagyon normális család lehet egyébként a lány családja.. és mindezt egy fél(!) éves kapcsolatra alapozva..

Az útjába állni nem tudsz, gondolom nem magától lett ilyen manipulálható vagy meggondolatlan, szóval ez valahol a te bűnöd is. Ha ellenkezel, tényleg csak elfordul tőled. Az egyetlen megoldás, ha komolyan veszed, és felnőttként kezeled, vagyis valós problémák megoldását bízod rá, segítesz neki munkába állni, hogy rájöjjön, az élet nem olyan habostorta, mint amilyet otthon megtapasztalt. Ha neki kell fenntartani egy albérletet munkából, talán rájön, hogy az érettségi semmire sem elég, és a gyerek még várhat.

2014. dec. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
63%

Oké hogy család meg összeköltözés, de egy szakmát azért csinálhatna, mert ez nagyon nem normális így! utána ha szakít a lánnyal mi lesz? bocsi hogy ezt mondom, de ennyire hülye nem lehet, nekem is van párom, nagyon szeretnék vele összeköltözni, de anyumék megmondták hogy csak egyetem után, közben barátom is otthon lakik, ad haza pénzt + tud gyűjteni is, még 4 év az egyetem, mégsem hagyom ott csak azért hogy hamarabb együtt lakhassunk, pedig nagyon szeretnénk már ... Szerintem aki nem tudja felmérni hogy a mai világban még tanulással is nemhogy nélküle milyen nehéz boldogulni, az egyáltalán nem alkalmas családalapításra. Én a helyedben ezt közölném is vele. Ha annyira össze akar költözni a lánnyal akkor dolgozzon iskola mellett, sokan csinálják ezt, még egyetem mellett is, szóval szerintem egy szakmát simán megtudna csinálni...

20/L

2014. dec. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!