Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyaként mit tennétek, ha a...

Anyaként mit tennétek, ha a kamasz lányotokra ilyen hatással lenne a mostohaanyja?

Figyelt kérdés

16 éves a lány, a mostohaanyja 22.


A lány elkezdett bulizni járni, van, hogy csak reggel megy haza. Hétköznaponként is van, hogy elmegy az egyetemista barátaival, barátnőivel szórakozni, vagy csak beülnek valahová.

Eddig nem annyira érdekelte a divat, szépítkezés (de nem volt igénytelen!). Viszont most mindene a vásárlás, a divattervezők darabjai, az apjánál saját gardróbszobát kapott (oda költözött, mert közelebb van a gimihez így) és 2 hetente minden péntek délutánt, vagy szombatot egy szépségszalonban tölt.

Sportolni is elkezdett (aerial hoop, pole dance), mindene lett a külseje.

A mostohaanyja viszi magával mindenhova, barátnőjeként tekint rá a lány.


2014. nov. 8. 16:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
29%

Ha nem megy a tanulas rovasara akkor miert ne sportolhatna es adhatna magara?

szemoldok szedes,esetleg festes,gyanta kell egy 16 eves lanynak.. Ha nem viszi tulzasba,es tanul rendesen nekem jo lenne,nem szolnek bele.

Van tesoja? -ha nincs akkor talan azert ilyen mert "teso hianya" van..

2014. nov. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
31%
16 évesen alakul ki a személyisége. Azt hittem már iszik, meg drogozik, úgy írtad le ezt a kérdést. Ez teljesen természetes, hogy keresi önmagát.
2014. nov. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Műszempilla-töltetésre, manikűröztetésre, gyantáztatásra és hajat festetni, beszáríttatni, vágatni jár a szépségszalonba.

A bulikban szerintetek mit csinál, narancslevezik?

2014. nov. 8. 16:22
 4/22 anonim ***** válasza:
25%
Egyetértek az egyessel, ha nem megy a tanulás rovására, hadd csinálja, ilyenkor erre szüksége van egy lánynak, az önbizalmának is biztos jót tesz. Persze figyelni kell hogy ne essen túlzásba, műköröm pl nem való iskolába, és a költekezésnek is a család anyagi lehetőségein belül kell maradnia.
2014. nov. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
21%
nem hiszem, hogy a szépészeti résszel van a gond, hanem azzal, hogy ez ronthat az anya-lánya kapcsolaton. hol lakik most a lányod, apjánál, vagy nálad?
2014. nov. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
21%
16 évesen nyiladozik a csipája a lányodnak.Odakell rá figyelni, ne menjen a tanulás rovására.Nőiesedik és akkro mi van, gondolom féltékeny vagy a mostohaanyára meg utálod.
2014. nov. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Nem az anya vagyok, nem kell rögtön támadni, meg azzal jönni, hogy "tuti utálom".

A lány az apjánál lakik nyár óta.

2014. nov. 8. 16:37
 8/22 anonim válasza:
91%

Az a rész, hogy érdekli hirtelen a külseje és a divat, az nyilvánvaló, hogy megtalálta ebben azt amit (jelenleg) szeret, viszont az ivás - bulizás az tényleg rossz hatás miatt van :(

Szerintem itt az egyetlen probléma a bulizás a többit pedig ő érzi, hogy mi a jó neki (bár a "fodrásznál vágatja a haját" még hozzápasszolnám a rossz hatáshoz inkább). Az a baj, ha szóval nem érti meg, hogy nem jó inni, akkor sajnos magának kell megtapasztalni (persze nem olyan keményen mint ahogy hangzik, de hibáiból tanul az ember). Ha az iskolai teljesítményébe kerül akkor pedig én mindenképpen valamilyen módon megakadályoznám, hogy a mostohaanya elvigye bulizni, a többiről ő tudja, hogy mit akar, de az iskolai teljesítménye ne romoljon a *változása* miatt, mert az a jövőjébe kerül.

2014. nov. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
48%
Jó és akkor mégis ki vagy? mert így nem lehet tanácsot adni. Ez egy névtelen oldal, akkor meg minek titkolózni?
2014. nov. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Én vagyok a lány.

Azért érdekel, mert kíváncsi vagyok, hogy anya viselkedése normális-e.

2014. nov. 8. 16:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!