Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált anyukák, ha a gyerek...

Elvált anyukák, ha a gyerek apja sorozatosan felülteti a gyereket, ti mit mondtok neki? "Falaztok" az apának, megmondjátok az igazat, hazudtok vagy simán nem válaszoltok?

Figyelt kérdés

3 éve váltunk el, eddig egy rossz szavam sem lehetett az apára. De pár hónapja összejött egy 19 éves lánnyal, és azóta szinte nem is látta a lányunkat. Az elején türelmes voltam, de már nem vagyok az.

A telefonban mindig ígérgeti, hogy mennek ide-oda, hogy megy érte suliba, hogy a hétvégét együtt töltik. Holnap vitte volna korcsolyázni, de felhívott és lemondta, mert a lánnyal mennek valahová hétvégén.


Már nem tudom, mit mondjak a lányomnak. Eddig azt mondtam, hogy apa dolgozik, de már nem akarok falazni neki, miközben éjszakánként én vigasztalom az apja után síró gyereket.


Ti mit szoktatok mondani?


2014. dec. 5. 14:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát a hazudozás a legrosszabb, amit tehetsz.

Célszerű és praktikus lenne, ha apuka közölné a kislányával, miért nem ér rá vele foglalkozni.

2014. dec. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem a gyerek érdekét kell nézni, nem lehet pacekban megmondani, hogy apuka az új kislányával foglalkozik inkább, mint veled, gyermekem. Én falaznék, de előbb vagy utóbb úgyis rájön a gyerek. Apukával elbeszélgetnék.
2014. dec. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én felhívnám apukát és a gyerek kezébe adnám a telefont. Beszélje ő meg vele. Bár sajnos valószínűleg az sem fogja megvigasztalni:(
2014. dec. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Bár én nem vagyok ilyen helyzetben, nem hazudnék, főleg olyan embernek, aki nem érdemli meg. Apa nem tud jönni, nem tudom miért. Majd legközelebb megkérdezzük tőle.. De az tuti, hogy nem mentegetném a saját hülyesége miatt. Sőt, a gyerek gondolom már elbírja a telefont, mondja el az apa minden egyes alkalommal, miért is mondja le a találkát. Ha hazudik, legalább ő hazudik, nem én.
2014. dec. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
En egy darabig falaztam,meguntam.Raadasul nalunk apuka a lanyokat es a lakcimet is valtoztatja surun. Eleinte segitettem neki,de belefaradtam.Ha neki nem fontos a gyerek....Ma mar el sem megy vele a gyerek.
2014. dec. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
*főleg olyan emberért, aki nem érdemli meg.
2014. dec. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem derül ki, hogy mennyi idös a gyerek, de hazudni meg falazni a legrosszabb, amit tehetsz. Egy iskolás gyerek már nem hisz el mindent, és ha rájön, hogy nem mondasz igazat, akkor többé te sem várhatsz töle öszinteséget, ezenkivül benned IS elveszti a bizalmát.


Egyszerüen mondd meg, hogy apa nem ér rá és töle kérdezze meg, hogy miért nem jön, amikor megígérte.

2014. dec. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Csak akkor beszél a gyerekkel, amikor beígéri a programokat. Amikor lemondja, akkor érdekes módom mindig munkaidőben hív fel.

Ha mégis a gyerekkel beszél, akkor gyorsan eltereli a témát vagy hazudik hogy dolgoznia kell. A gyerek neki nem sír, csak nekem utána :-(

2014. dec. 5. 14:25
 9/16 anonim ***** válasza:
68%
Apuka tudja, hogy sír utána a gyerek? Lehet nem tudja, hogy mennyire megviseli ez a kislányt és, ha tudna róla jobban figyelne.
2014. dec. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Persze, hogy tudja! Már rengetegszer beszéltem vele erről.
2014. dec. 5. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!