Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mindig a tesóm a kedvenc?

Miért mindig a tesóm a kedvenc?

Figyelt kérdés
Már annyira romokban az önbizalmam, hogy az elképseztő. Elviselhetetlen, ahogy a szüleim és a tesóm viselkednek velem. Én most egy tanfolyamra járok, nem minden nap kell bent lennem, tehát sokat vagyok itthon. A tesóm, aki fiatalabb két évvel, ő napi szinten jár iskolába és annyira el van szállva magától. Amikor anyámék vesznek valamilyen ruhát, vagy kijelentik, hogy neki hozták, vagy ő dönt úgy, hogy az övé lesz. Nem rég elmentünk pulóvert venni, de nekem nem találtunk, neki természetesen akkor is lett egy véve. De emiatt egy szavam nem volt, mert tényleg nem volt az ízlésemnek megfelelő akkor. Azóta persze volt, hogy úgy vettek anyámék, hogy nem voltunk velük és döntsük el, hogy kié lesz, de ez is az ő szekrényében landolt. Amikor új suliba került, akkor neki kellett venni új táskát, nekem pedig maradt az, amit ő már elhordott, mert én úgyis ritán járok be. Soha nem kértem semmit, amikor a szalagavatóm volt, akkor is inkább magamnak készítettem el a sminket és a hajamat, hogy minél kevésbé legyek a terhükre. Amikor tesómnak volt, akkor mindent megadtak neki, kozmetikus, drága kencék, fodrász, sminkes, ruha... Annyira elkényeztetik, és nem is csodálom, hogy ilyen nagyképű lett. Állandóan az a magyrázat, hogy ő jár iskolába, míg én ritkábban megyek be, tehát "kuss a nevem". Nagyon fáj, mert nem tudom, miért kell így viselkedniük. És persze, mivel itthon vagyok nagyrészt, ezért én vagyok a "cseléd" is. Mégha nem is ettem, mert tanultam egész nap és csak egy kis nasit hoztam be magammal, míg ők kint lakomáztak, én mosogassak el. Meg mindent én csináljak, persze ha megcsinálom, akkor belekötnek, vagy valami mást találnak ki, amit nem csináltam meg. Nagyon rossz így élni. :(
2014. dec. 5. 15:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
38%
En elhissemba kerdezotbugyis hasnlo volt az en gyerekoromhoz,en belefaradtam es 18 evesen onallo eletet eltem, szuleim segitsege nelkil!
2014. dec. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nem a tanulásról volt szó, csak említettem, hogy előfordult, hogy sokat kellett tanulnom és egész nap azzal voltam elfoglalva.

Aki mártírt csinál magából, az a tesóm. Mert én bejárós voltam, messzebbre jártam, de nem engedtem meg magamnak, hogy aludjak délután. Ő ráadásul kevesebbet is utazik, hamarabb ér haza, mint én akkor. Gyakorlata sincs, és ennyire kivan.

Tényleg az jó megoldás lehet, ha egyedül járok el vásárolni, csak gondoltam, jó kis családi program, mivel alig vagyunk együtt.

2014. dec. 5. 16:42
 13/13 anonim ***** válasza:

Nézd, ő akaratos, kér, és meg is kapja. Te egyszer megjegyzed, vársz, és ha nem kapod meg, akkor csöndben maradsz, és magadat eszed. Ne nekem kelljen bemutatnom, milyen a természetetek. Ő hangosan, akaratosabb, te jobban alkalmazkodsz, de épp ezért ő érvényesül a szülőknél.


Te dönts: vagy te is önzőbb leszel, vagy költözz el, össze egy ismerőssel. Ők nem fognak megváltozni, ezt ne várd.

2014. dec. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!