Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 25 éves kromban normális hogy...

25 éves kromban normális hogy a szüleim mindent tudni akarnak rólam?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, nemsokára 26 és a szüleim egyszerűen belemásznak az életembe. Úgy érzem megfojtanak. Nem nagyon volt még normális kapcsolatom, amit egyébként a fantasztikus apa-lánya, és családi viszonyokra vezetek vissza, bár nem akarok senkit okolni. Nem nagyon hoztam még haza sok fiút, egyet vagy kettőt, ráadásul az egyiket 15 éves koromban, gondolhatjátok az milyen komoly kapcsolat lehetett, meg a másik se volt túl komoly, párszor volt nálunk és annyi. Most van egy barátom, és hetente mondjuk kétszer ottalszok nála, mert más városban lakunk, ő ráadásul ott ahol én dolgozok, és így könnyebb is. Nem mondtam meg a szüleimnek h hol alszok, hazudgálnom kellett h a barátnőmnél, de az ugye már egy idő után gyanús h ennyiszer. De ha megértőbbek lennének lehet meg is mondtam volna, de tudtam h ez lesz vége, és ezért próbáltam titkolni amíg lehetett. De kitalálták h van fiúm, és kitört a botrány h miért nem mondom meg, és miért nem mutatom be, meg stb. Három és fél hónapja tart, szóval eleve nem annyira komoly még, amit meg is mondtam nekik, h amíg nem komoly, nem hiszem h tudniuk kellene. Erre anyu kiakadt h ha már ott alszok az komoly. Annyira kiakadtam, h ne mondjam. Minek hozzam haza, mikor ki tudja mi lesz még belőle, jól érezzük magunkat, elutazunk néha ide-oda, de annyira nem vesszük még komolyan. Ő se szeretne még szerintem családi ebédekre járni. Én dolgozom, eltartom magamat, annyi h otthon élek még, de az nem hiszem h ok kellene h legyen h ennyire beleszólnak az életembe, ma is apám nekem támadott amikor kicsivel előbb beindultam a központba, h nem megyek tán már megint valahova? Mondom mert ha megyek akkor mi van? Erre ő, h nekem vigyázzál egy kicsit magadra, de olyan számonkérő, lenéző stílusban. Amikor pedig hazaértem: Miért nem lehet bemutatni nekünk azt a fiút, legyél már egy kicsit tisztességes. Bűntudatot keltenek bennem, ahogy beszélnek, mintha valami rosszat csinálnék,pedig nem csinálok semmi rosszat azzal h van vkim, és még nem érzem úgy h itt lenne az ideje hazahozni. Ha 15 lennék megértem. De 25, lassan 26 vagyok. Szerintetek ez normális? És hogyan tudnám leállítani őket?

2014. dec. 19. 18:12
1 2 3
 21/27 Költőnő? ***** válasza:
100%

kicsit sajnállak is meg kicsit haragszom is rád. Sajnállak, mert megértem, nekünk is megvolt a függetlenségi háborúnk... Még akkor is ment dolgokon a cirkusz, amikor már külön laktam.

De rájöttem, h évekig maximálisan kiszolgáltam a hülyeségeiket. Ők olyanok voltak amilyenek én meg megfelelési kényszerből meg szeretetéhségből asszisztáltam hozzá.

Költözni kell, az nem is kérdés, de igazából nem az a megoldás. Hanem az, ha szépen és KÖVETKEZETESEN elkezdesz leválni tőlük érzelmileg.

Az olyan érzelmi manipulátorok mint a szüleid minden olcsó kis húzásukat azzal magyarázzák, h "dehát szeretünk és jót akarunk neked" holott az az igazság, h ez nem rólad, hanem róluk szól. Ne légy áldozat. Lásd meg, h ez nettó játszmázás, semmi más. Ők pontosan tudják, h milyan "kapcsolót" nyomjanak be rajtad, h úgy működjön minden, mint ahogy ők akarják. Elvileg felnőtt nő vagy., ne félj az lenni. A konfrontációt nem fogod megúszni, de hosszabb távon ez a legbölcsebb, ha megharcolsz velük. Önmagadért.

És ne keress számukra mentségeket. Nem kérdés, h szeretnek, de nem úgy szeretnek, h az neked jó legyen.

Erőt és kitartást neked ezért a rögös úzért, de kiszolgáltad ezt eddig, hát most tégy ellene.

2014. dec. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonlóak a szüleim, bár mi ezt a háborút már megvívtuk, úgyhogy oda megyek és azzal, akivel akarok. Viszont a költözéssel még gondjaim vannak, mert nehéz a saját talpamra állni, pedig szeretnék. De nagyon senkitől nem kapok anyagi segítséget, mondhatni rajtuk kívül szinte senkim és semmim nincs.
2014. dec. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

23 vagyok, rólam szerintem mindent nem akarnak tudni, de én meg kb mindent elmondok.:D

De hát ugye nekem jó viszonyom van velük.

Ilyenek, hogy hova méssz,már megint oda stb. nálunk is voltak,és nem nézték jó szemmel a dolgot, de azért mert ők ismerték, és nem bírták az exemet.

Ilyenkor mondtam, hogy én most megyek és kész. Ez elég idegesítő tudott lenni, az biztos.

Esetedben a talpraesettség és majd a költözés van, mint lehetőség.

De ez a hazudozás nem éppen jó, hiszen 25 vagy már.:)

2014. dec. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Úgy néz ki hogy tényleg a költözés marad mint végső megoldás. Tegnap beszéltem velük, anyu igazat adott, apu meg jött azzal h ő nem is szólt semmit. Ez mindig így megy, aztán újrakezdik...
2014. dec. 20. 02:52
 25/27 anonim ***** válasza:
Én is 25 éves vagyok, boldog házasságban élek, természetesen külön a szüleimtől. Persze nem vagyunk egyformák, de neked nincs igényed elköltözni otthonról? Igen, bele fognak szólni az éltedbe, mert amíg otthon vagy, addig úgy érzik, joguk van hozzá, mert még a kicsi, önállótlan lányuk vagy. Nem túl felelősségteljes gondolkodásmódra vall, hogy titkolózol. Szedd már össze magad! Mindjárt 30 leszel...
2014. dec. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Egy jó indok lehet az elköltözéshez, hogy másik városba kell járnod naponta dolgozni. Ne dühből költözz el, hanem azért, mert szeretnél önállóvá vállni. Majd megbékélnek ne aggódj.
2014. dec. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Seafalcon ***** válasza:

Ami nyilvánvaló, hogy el kell költöznöd.

Már látszik, hogy elfogadják.

Ha mégse, azt kell mérlegelni, hogy mi a jobb: az állandó marakodás, és haragszomrád, vagy egyszer egy alapos egymásnak feszülés, ami az elköltözésed után után már csak oldódni fog, és előbb utóbb elfogadják, mert el kell fogadniuk, hogy már éled a magad életét.

Van egy másik baj is...

Ha túl régen látod ezt a viselkedést, akkor valószínűleg a gyermekednél te is ezt fogod alkalmazni. Mert a viselkedési mintákat otthonról hozzuk. Ahogy a szüleid viselkednek a házasságukban, nagy valószínűséggel azt fogod te is követni... márpedig 26 évesen nem hinném, hogy azt szeretnéd, hogy a majdan születendő kislányodnak ugyanilyen gondjai legyenek.

Sokan kinevetik a népi bölcsességeket, de erre a szituációra is igaz a:

Nézd meg az anyját, vedd el a lányát! Amikor a párod egy kicsit megretten, abban ez is benne van!

Változtass minél előbb.

Mi azonnal elengedtük a gyermekeinket, hadd repüljenek, még akkor is, ha az édesanyjuk halálra aggódja magát miattuk. Ezt lehet, de feléjük mutatni nem. Majdan majd te is ilyen édesanya legyél!

Remélem jóra fordul nálatok is minden!

2014. dec. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!