Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti is úgy éreznétek, elrontott...

Ti is úgy éreznétek, elrontottátok a nevelést?

Figyelt kérdés

Ha a lányotok 13-14 éves korában rákattanna a keményebb metál zenére, és csak ilyeneket lenne hajlandó hallgatni. Nem változna még 20 felett sem, hiába bíztok benne, hogy kinövi.

Nem látszana sem az öltözködésén, sem a viselkedésén. Nem inna, nem drogozna, csak annyi, hogy nem diszkóba járna a barátnőivel, hanem kocsmázni (persze ezt csak 18-19 évesen), és általában ilyen hosszú hajú szakállas zenészekkel járna.


Ti is úgy éreznétek, valamit nagyon elrontottatok?


2014. dec. 20. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

Ha nem inna, akkor minek jar kocsmazni?

Egyebkent nincs ezzel baj, amig nem lesz egy igenytelen lepukkadt punk.

2014. dec. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy érezném úgy. Még akkor sem, ha látszana az öltözködésén. Mindenkinek más a stílusa, mást szeret. Legyen boldog, és kész. Nem zavarna.
2014. dec. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én pontosan ugyanilyen 14 éves voltam, a testvérem is, a barátaim is, de szerencsére az én szüleim nem voltak korlátoltak, hogy a trendi dolgokat akarják rám kényszeríteni, mikor más tetszett. Ha körülnézek a környezetemben, ma minden metál zenén felnőtt (és általánosságban ma is azt hallgató) családtagom, barátom sikeres szakember, halálra keresi magát, harmonikus családi életet él, példaként tekintenek rájuk mások. Az, hogy valaki elzüllik, lecsúszik, drogos lesz, nem attól függ, milyen zenét hallgat vagy hogyan öltözködik. A buta emberek mutogatnak minden ismeretlen vagy a sorból kilógó dologra, hogy az rossz..

Ha a te szüleid azt hiszik, hogy elrontottak valamit, akkor igazuk van: nincs megfelelő kommunikáció és bizalmi szint közöttetek, nagyrészt az ő vaskalapos elutasításuk miatt. Idővel inkább hálásak lesznek azért, hogy nem mész ész nélkül a mai fiatalok után, hanem a saját elveid szerint élsz normális életet. 30N

2014. dec. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb esetben kinövik, huszonéves kora után.

Most még legyen olyan emberekkel akikkel jól érzi magát, és menjen olyan helyekre ahova szeretne. Miért ne?

Azért mert valaki hosszú hajú szakállas, még lehet kedves, jószívű ember.

Az pedig hogy mások mit mondanak a lányról, ne érdekeljen!

2014. dec. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen mindegy, hogy milyen zenét hallgat valaki? Ettől miért lenne jobb/rosszabb ember? A kemény metál zene meg jó zene, nincs azzal semmi baj! A szakállas zenész is lehet jó ember, rockzenét meg nem játszanak diszkóban, azért nem oda járnak, hanem kocsmába, rockkocsmába. Nem hinném, hogy bármit is elrontottam volna, legfeljebb jobb zenei ízlése van, mint az átlagnak. :P :)
2014. dec. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem az éretségiztetös és egyben volt irodalom tanárnőm volt akkor (még ma is az) nagy metálos.

És mint ember teljesen normális.

Nem értem a gondod ?

Semmit nem rontottál el nyugi.

2014. dec. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igaz hogy én fiú vagyok de én 12 éves korom óta hallgatok metál zenét! Nekem se látszik az öltözködésemen hogy rocker vagyok (Na jó ha koncertre megyek akkor fel veszek egy zenekaros pólót vagy ha olyan kedvem van akkor abba megyek dolgozni!)Meló mellet gitár tanárhoz járok! Most 22 éves vagyok és a metél már az életem része lett! Ne aggódj nem rontottál el semmit ez a lányod élete és zenei stílus alapján nem lehet egy embert elítélni!
2014. dec. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Anno 14 évesen a metálra rákattantam. Viszont engem anyáék korlátoztak a hétvégéken való eljárásról stb. Annyi volt a magyarázat, hogy ha elmúlsz 18 mehetsz és csinálj amit akarsz addig nem. (sulit is utáltam ahova benyomtak)

Ezek után fogtam magam átmentem egy másik suli miután elmúlt 18. Ezt meg is erősítették, hogy jobb volt ott nekem.

Viszont lett egy negatív dolog is. Legalábbis az ő szemükben. Elkezdtem rock-metál koncertekre rohangálni. Mikor elmentem az első motorostalálkozóra amin részt vettem akkor szószerint meg is voltak rémülve.


Mára már hozzászoktak ehhez az egészhez és nem szólnak be érte.

2014. dec. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Dehogy is. Ha nem látszik az öltözködésén, akkor mi a baj? Nagyon sok ember hallgat metált felnőtt korában is, a zenei ízlést nem szokás kinőni, max. az aszerint való öltözködést. És miért csak 18-19 évesen lehet kocsmába járni? Nem értem az egész kérdést. Azért a rockerek nem olyan ritka jelenségek. Az, hogy zenész metálarcokkal jár, alapvetően szintén nem baj, köztük is vannak normálisak, meg gázosak is. Inkább hallgasson metált, mint Nóta tévét.
2014. dec. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!