Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek egyedül 20 évesen?

Mit tehetek egyedül 20 évesen?

Figyelt kérdés
apám állandóan terrorizál minket (engemet és anyukámat), amióta az eszemet tudom állandóan dühkitörései voltak, mindent amit otthon talált széjjelvert, 2 útlevelemet széjjeltépte (mert anyukám nem magyar és így akadályozta meg h magával vigyen engem is) 1 telefonomat az orrom előtt kalapáccsal vert szét, számtalanszor nyilvános helyen, iskolában felpofozott, mindenbe beleszól mindennek úgy kell lennie ahogy ő akarja a lakásunk több mint 20 éve nem volt felújítva, amíg általános iskolás voltam pár barátom néha(max 5 2 évente egyszer) feljött hozzám de ők is cikiztek amiatt hogy milyen körülmények között élünk, azóta nincsenek barátaim, jelenleg egyetemista vagyok amikor felvételizni kellett elakartam menni egy másik városba mert nem akartam otthon lenni se a körülmények miatt meg apám miatt se de persze nem én dönthettem el hogy hova jelentkezem így itt maradtam(ő azt mondta h nem akar koleszra költeni pénzt), a mostani karácsony szörnyű megint volt egy ilyen kitörése tegnap egésznap eltünt és csak 8kor jött meg és egy szót se szólt hozzánk ma meg állandóan fenyegetett minket hogy kikészít minket lelkileg meg hogy anyámat feljelenti az apehnál (van egy vállalkozásunk), nem tudom hogy mit kellene tennem egyedül vagyok nincs pénzem, tudom hogy ha tovább maradok otthon annál rosszabb lesz nekem, mit tehetnék?
2014. dec. 25. 20:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
85%

Úgy, hogy elmész dolgozni. Ha egyetemre jársz, akkor a diákszövetkezetek segíthetnek. Mint egyetemista biztosan hallottál már erről.

Pénzt keresel tanulás mellett. Sokan így csinálják. Így nem függenek a szülőktől.

2014. dec. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Diákmeló mellett, ha másképp nem megy, felveheted a diákhitelt is. Hacsak nem a kevés kivéel szakra jársz, ha minden igaz, egy-két év múlva lesz egy BSC képzésed, amivel elmehetsz dolgozni, és még önállóbb lehetsz.diákhitelt visszafizeted, ha úgy van, elvézed a mesterképézést is, nem kell kétségbeesni, ma már elég önálló tudsz lenni ilyen idősen, ha a körülmények úgy hozzák!
2014. dec. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Diákmeló mellett, ha másképp nem megy, felveheted a diákhitelt is. Hacsak nem a kevés kivétel szakra jársz, ha minden igaz, másfél (?) év múlva lesz egy BSC képzésed, amivel elmehetsz dolgozni, és még önállóbb lehetsz.diákhitelt visszafizeted, ha úgy van, elvégzed a mesterképzést is, nem kell kétségbeesni, ma már elég önálló tudsz lenni ilyen idősen, ha a körülmények úgy hozzák!
2014. dec. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Sajnos a dolgok nem olyan egyszerűek, nem mehetek el dolgozni mivel nekem az a dolgom ő szerinte hogy tanuljak ha pedig plussz bevételhez jutok arról ő tudni fog és nem csinálhatok vele szinte semmit
2014. dec. 25. 21:51
 15/25 A kérdező kommentje:
Azzal én is tisztában vagyok hogy normális körülmények között így mennének a dolgok csak hogy nálunk nem úgy mennek
2014. dec. 25. 21:52
 16/25 anonim ***** válasza:
20 évesen elköltözhetsz otthonról, és utána nem szólhat bele az életedbe.
2014. dec. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
És anyukámmal mi lesz? Na meg mivel ez kis város egy másikba kellene költöznöm
2014. dec. 25. 21:58
 18/25 anonim ***** válasza:
Nézd ha nem lehet kereseted nagykorúan, ha nem költözhetsz el nagykorúan, akkor maradj otthon, hiszen nem tehetsz semmit. Szerinted mi fog változni az egyetem után? Nem vagy képes a magad lábára állni és kész. Lehet, hogy ez nem fog tetszeni, de ilyen vagy. Anyukád meg ha vállalkozó, akkor rég leléphetett volna. Mire vártok? A helyesírásodon meg javits, mert elég fura, hogy felvettek az egyetemre így.
2014. dec. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Igen ez a gondom hogy nem tehetek semmit és hogy miután végzek az egyetemmel ugyan ez lesz a helyzet
2014. dec. 25. 22:05
 20/25 anonim ***** válasza:
73%
Akkor itt gyakorlatilag le is zárhatjuk a kérdést..
2014. dec. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!