Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 3gyerekem van, egyedül nevelem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manni12 kérdése:

3gyerekem van, egyedül nevelem őket, ki szeretnék menni az új párommal külföldre ahol rendezett biztos környezet fogad, mit tehetek ha véletlen nem egyezik bele az apa?

Figyelt kérdés
az első gyerekem élettársi kapcsolatból van, őt 7éve nem látogatja az apja, gyerektartást kapok tőle,a másik 2 gyereket látogatja az exférjem, nem örülne neki, hogyha kimennénk, de belátja, hogy jobb anyagi körülményeket tudunk ott biztosítani nekik,

#3gyereket egyedül nevelek #külföldre költöznénk #nem látogatja
2012. okt. 20. 20:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

CSAK az apa/apák beleegyezésével tudod a gyerekeket kivinni, anélkül nem.


A láthatást meg általában úgy lehet megoldani, hogy a szüneteket töltik a gyerekek az apá(k)nál, és az ezzel kapcsolatos költségeket - utiköltség, szállás - neked kell fizetni.

2012. okt. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

Előbb próbáld meg megbeszélni, hogy a láthatást (persze nem kéthetente, hanem egyben huzamosabb időre) és a rendszeres kapcsolattartást biztosítod.

Az én volt férjem is belátta, hogy mi a jobb a gyerekeknek, nem akadékoskodott.


Ha nem egyezik bele, akkor - ha jól tudom - a gyámhatóságnál lehet kérvényezni.

2012. okt. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
71%

Ha belátja azzal nincsen semmi baj. Akkor biztosan kiengedi, hiszen felfogja a dolgokat, biztosan ő is úgy gondolja hogy a gyerekek ellátása a legfontosabb.

Meg kell vele beszélni. Biztosan gördülékeny lesz.

A másik apa mivel nem látogatja, így nem is tudhatja ezt az ötletet. Igaz, mindenképpen értesíteni kell, de szerintem a gyerektartásról le kell mondani, ha akadékoskodik és akkor biztosan nem szólhat bele.

Ha nem látogatja nem is érdekli hogy mi van a gyerekével.

Kint ha tényleg bejönnek a dolgok akkor biztosan nem lesz szükség arra az összegre amit a gyerek apja fizet.

2012. okt. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeket!a gyerekek láthatását megoldanánk, most sincs korlátozva akkor láthatja a gyerekeket amikor csak akarja, nem akarom elzárni őket egymástól, persze a költözés miatt nehezebb lesz, én is a szünetekre gondoltam, én a másik apa miatt aggódok,a gyerektartás amit fizet nagyon csekély, lemondanék róla, ha csak ennyi a követelmény, csak véletlenszerűen találkozunk, de még akkor se érdeklődik a gyereke után, fel se ismerné a saját fiát.... :(
2012. okt. 20. 20:30
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Menj be a területileg illetékes bíróságra nyilvános panasznapon, ott elmondják, mit kell tenned (ingyen). Szerintem ha az apa nem akar beleegyezni, akkor a bíróság dönt. Tekintve az adott körülményeket, szinte biztos a te javadra.
2012. okt. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Hát ezt a "belatja" mi a jo a gyereknek dolgot nem értem!

Az a jó a gyereknek, ha az igazi apját csak.3-4 havojta latja????

És a mostani kapcsolatod meddig fog tartani?

Biztos jot fog tenni a gyerekeknek, hogy ossze vissza rangatjak őket.

Arról nem is beszélve, hogy egy neveloapa soha nem fogja megadni azt a szeretetet, amelyet az apjatol kaphat, mert nem a sajatja csak a te " csatolmanyod".

Én tuti nem engednem!!!!

2012. okt. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Előző:

"Az a jó a gyereknek, ha az igazi apját csak.3-4 havojta latja????"


Miért, az jó a gyereknek, ha az anyja itt küzd a megélhetésért? Nálunk amúgy az apuka is tervezi, hogy lelép valamerre 1-2 év múlva, szóval neki tök mindegy lesz, hogy innen vagy máshonnan jelentkezünk be a gépen.


"Biztos jot fog tenni a gyerekeknek, hogy ossze vissza rangatjak őket."


Két ismerősöm is volt, akik kimentek külföldre (bár ők a teljes családdal), az itteni iskolarendszer nyomása alól felszabadultak, mind a két helyről csak pozitív visszajelzést kapok. Igen, egyes országokban JOBB a gyereknek.


"Arról nem is beszélve, hogy egy neveloapa soha nem fogja megadni azt a szeretetet, amelyet az apjatol kaphat"


Már aki, nálunk a volt férjem szereti a gyerekeket a maga módján, de a nevelésükhöz hozzáadott értéke nulla. Amit felmutathat, az az, hogy tök jól megtanította őket zombis játékot játszani a számítógépen és a kisebbik múltkor látta a mobilomon a sims-et - amit nem is tudok játszani, csak így kaptam, hogy rajta volt - és ő tudott, mert apa már mutatott ilyet a gépen. Lövöldözős játékokat is jobban ismerik, mint én, mert az a program apuval, hogy apa játszik és ők nézik két oldalról. A matekkönyvüket viszont még ki se nyitotta. Kapásból szerintem azt sem tudja megmondani, hogy hányadik osztályba járnak, talán egy kis gondolkozás után, de azt, hogy A, B vagy C osztályba, azt 100% nem tudja.

Ellenben a jelenlegi párom sokkal többet foglalkozott az én gyerekeimmel, nem hazudozik nekik össze-vissza meg ígérget hülyeségeket. Egy "Ki mit tud a gyerekeimről" teszten többet tudna, mint a saját apukájuk, pedig ő még nem is él velünk. Ja, és már matekozott is velük nem egyszer, ami az édes nemző apukájukról nem mondható el. Mindezt úgy, hogy rugalmas a láthatás, tehát gyakrabban is látogathatná őket, csak ugyebár igény nincs rá...

Nem viccből váltam el a gyerekeim apjától, mesélhetnék még cifra történetet.

2012. okt. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó!

Igen, ilyen is van!

Nem hinnem, hogy sokkal jobb lenne kulfoldon.

Ha valaki nem egy tejbetok, akkor itthon is el lehet erni a hétszámjegyű fizetest!

Nem ertem, hogy szulhettel egy ilyen apanak gyereket, ha ennyire rossznak latod!

Persze, a mostani tobbet tud roluk, mert tobbet tud veluk lenni, no meg ez is kell, a ti jo kapcsolatotokhoz! Meglátjuk mi lesz 2-3 ev múlva! ( Kivanom, h ne legyen igazam!)

Ha egy normalis apat veszunk alapul, aki azert igényli.a.heti lathatast, akkor nem irja ala!

2012. okt. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

"Nem hinnem, hogy sokkal jobb lenne kulfoldon."


Én nem hiszem, hanem a kiment barátaimtól és rokonaimtól tudom. Persze ők nem is mosogatni mentek ki, hanem legalább két nyelvtudással és jó szakmával, itthon multinál karrierrel. Én is így megyek, szóval nem kell nélkülözni a gyerekeimnek.


"Ha valaki nem egy tejbetok, akkor itthon is el lehet erni a hétszámjegyű fizetest!"


Ja, csak épp ápolónőkre és tanárokra is szükségünk van. Na és nem csak a pénz a lényeg, nem arról van szó, hogy többet keressek, hanem a gyerekeknek olyan tudást adjak egy olyan helyen, ahol élhetőbb a környezet.


"Nem ertem, hogy szulhettel egy ilyen apanak gyereket, ha ennyire rossznak latod!"


Mert amikor megismerkedtünk ő nagycsaládból jött, ahol a kisebb tesóira vigyázott, sokkal jobban kezelte az unokaöcsémet, türelmesebb volt vele az alatt az egy óra alatt amíg vele voltunk... az akkori életünk alapján inkább azt lehetett volna megkérdőjelezni, hogy én milyen anya leszek. Na és akkor nem volt számítógépünk, amire rákattanhatott volna....


"Meglátjuk mi lesz 2-3 ev múlva!"


Meglátjuk, de már most többet adott nekik, mint az apjuk. Figyelemben, szeretetben, tudásban.

2012. okt. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha egy anya külföldre akar távozni egy kiskorú gyermekkel, az csakis önös érdek lehet. Két esetben nem az, ha a gyermek apja lesz.rja a gyermeket, és ha itthon éhen halnának. Az első eset sok esetben fenn áll sajnos, bár sok helyen érthető is, az apa teljes mértékű kiábrándulása. A másik eset nem hinném, hogy bárhol is jelen lenne. Vagy ha mégis, és az apánál nem éhezne a gyermek, akkor anyuka egyedül kimegy, és apuka szépen ellátja majd a gyermeket.
2012. okt. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!