Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek egyedül 20 évesen?

Mit tehetek egyedül 20 évesen?

Figyelt kérdés
apám állandóan terrorizál minket (engemet és anyukámat), amióta az eszemet tudom állandóan dühkitörései voltak, mindent amit otthon talált széjjelvert, 2 útlevelemet széjjeltépte (mert anyukám nem magyar és így akadályozta meg h magával vigyen engem is) 1 telefonomat az orrom előtt kalapáccsal vert szét, számtalanszor nyilvános helyen, iskolában felpofozott, mindenbe beleszól mindennek úgy kell lennie ahogy ő akarja a lakásunk több mint 20 éve nem volt felújítva, amíg általános iskolás voltam pár barátom néha(max 5 2 évente egyszer) feljött hozzám de ők is cikiztek amiatt hogy milyen körülmények között élünk, azóta nincsenek barátaim, jelenleg egyetemista vagyok amikor felvételizni kellett elakartam menni egy másik városba mert nem akartam otthon lenni se a körülmények miatt meg apám miatt se de persze nem én dönthettem el hogy hova jelentkezem így itt maradtam(ő azt mondta h nem akar koleszra költeni pénzt), a mostani karácsony szörnyű megint volt egy ilyen kitörése tegnap egésznap eltünt és csak 8kor jött meg és egy szót se szólt hozzánk ma meg állandóan fenyegetett minket hogy kikészít minket lelkileg meg hogy anyámat feljelenti az apehnál (van egy vállalkozásunk), nem tudom hogy mit kellene tennem egyedül vagyok nincs pénzem, tudom hogy ha tovább maradok otthon annál rosszabb lesz nekem, mit tehetnék?
2014. dec. 25. 20:38
1 2 3
 21/25 Költőnő? ***** válasza:
100%

kifogás kifogás hátán. Mintha azt várnád, h ms oldja meg a problémád, pedig nem fogja senki, ezut neked kell, mert a tiéd.

H mit tegyél? Írták előttem: diákhitel+meló. 20 éves vagy, ne viselkedj óvodásként.

H anyuddal mi lesz? Nem a Te dolgod. Felnőttként neki is illett volna már lépnie, de ő maradt ebben a sz*rban. Hát akkor ennyi. A Te életed oldd meg, mert ilyen hozzáállással a világon semmi nem fog változni.

2014. dec. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
könnyen beszéltek, legalàbb kicsit képzeljék el magatokat a helyzetembe: nincsenek barátaim, nincsenek rokonaim, se anyagi se semmilyen támogatást nem kaphatok senkitől és csak félig vagyok magyar, teljesen egyedül vagyok Magyarországon nincs senkim és én mégis itt élek
2014. dec. 26. 21:57
 23/25 anonim ***** válasza:

Én 20 évesen azt tudom mondani, hogy a helyedben rég elmentem volna munkát keresni, de minimum diákmunkát. Ha van bankszámlád, amire átutalással kapod a pénzt, apád azt nem tudja elvenni tőled, még ha szétveri a bankkártyád sem. Egy-két havi fizetés után első dolgom lenne kollégiumba költözni (vagy nagyon olcsó albérlet, társbérlőként), és igen szűkösen, de megpróbálnék megélni valahogy. Ha minden kötél szakad, a diákhitel is szóba jöhet.


Apád nem tud megakadályozni abban, hogy felkeresd édesanyád, ha sikerül megoldanod a kiköltözést.


Ismerem a helyzetet, hogy milyen otthon stressz és elnyomás mellett a tanulásra, munkádra koncentrálni, bár a te helyzeted, elismerem, sokkal nehezebbnek tűnik több szempontból. Apád valóban szakember segítségére szorul, ha a mostani pszichológusa semmit sem segít, másikat kell keresni, illetve inkább pszichiátert, mint pszichológust.


Ha szabad kérdeznem, apád mivel foglalkozik? Van állása emellett? Valamint, van egy vállalkozásotok, ami, értelmezésem szerint, anyukád kezében van. Anyukád külföldön él, merre? Illetve, az egyetemen mit tanulsz, mennyi van még hátra?


Említetted, voltak barátaid, akik cikiztek a lakhatási körülményeid miatt, amikor meglátogattak. Így később elszigetelődtél a barátságoktól. Ehhez annyit tennék hozzá, hogy nem voltak igazi barátok, akik miatt érdemes sajnálkoznod. Nem tudom, hogy ez hány évesen történt, nyilván fiatalabb korban egy ostoba megjegyzés gyakoribb, de egy kicsit is érett gondolkodású tizenéves nem fog azért piszkálni, mert rossz állapotban van a lakásotok. Nekem abból lett elegem, ahogy anyám rendkívül kétszínűen állt a barátaimhoz, mindig burkolt megjegyzéseket tett rájuk, ha látogatóba jöttek, ami otthon, a távozásuk után sokkal rosszabb volt, a hátuk mögött. Így idővel nem találkoztam senkivel. A mai napig nagyon bánt, hogy bárki, legyen az fiatal vagy idős, akivel jó viszonyt ápolok, beleértve a páromat, utolsó szemét dög anyám szemében.


Emellett azonban továbbra is otthon lakom, de több időt töltök külföldön a barátomnál, mint otthon, és igyekszem a tanulmányaimra koncentrálni.

2014. dec. 27. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
az első félévemen leszek túl, anyukám pedig velünk él és apámnak van állása
2014. dec. 27. 13:01
 25/25 Költőnő? ***** válasza:

Ha tudnád mennyien jártak hasonló cipőben.

Nem kell fejet fogva sajnálni magad, mert attól rohadtul nem lesz jobb semmi.

Tanácsot kértél, kaptál; nem egyet. És hidd el h ezek működnek.

De ha neked az kell h jajj szegény te, meg buksisimi, akkor írd azt és ne tanácsot kérj.

2014. dec. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!