Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogosan vannak...

Szerintetek jogosan vannak felháborodva a szüleim?

Figyelt kérdés

Volt 1-2 hónap, mikor szó nélkül elengedtek szombatonként pár órára hogy találkozzak a barátommal, de vele 3 hónap után szakítottunk. Azóta csak párszor emgednek el bárhová is, hiába nincs semmi.okuk, megtiltják hogy találkozzak másokkal, mert az sok ha szbatonként pár órára délután beülök velük valahova. Most téli szünetbe kétszer találkoztam másokkal, de utána közölték velem hogy megtiltják hogy bàrhova is menjek, mert ők ezt soknak tartják. 2 hete elkezdtem járni valakivel, de őt elhordják mindennek csak azért mert nem tanult jó suliba és már dolgozik, pedig ennek ellenére rendes.Már 1 hete nem láttam és nagyon hiányoztunk egymásnak, szóval tegnap leléptem a szüleim tiltása ellenére is. Húgomnak még azért is könyörögni kell hogy nagy ritkán találkozhasson a barátnőivel. Szóval most anyàék ki vannak akadva és elhordanak mindennek, csak azért mertt találkozni akartam azzal akit szeretek. Most nem írtam le mindent, de linkelek be pár korábbi kérdésemet, ott bővebben le van írva.



http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..



http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


2014. dec. 28. 08:33
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
9%

Eretlen vagy

Hazudsz titkolodzol megszeged a szabalyokat

En Sem biznek benned.

A bizalmat ki kell erdemelni

Jo jegyekkel otthoni segitseggel kozos Hessel vetes eikel.

Harom gyerekem mar kirepult es soha nem volt gond de ha hazudtak megbuntettem oker.

A haziszabalyokat pedig mindenki betartotta.

Mindharom 20+ eves tanulnak ill jo munkajuk van es kettot eljegyeztek.

Sajat garzont berelnek ket lany kozossen a fiu egyedul.

Halasak a szabalyokert hiszen igy normalis ember lett beloluk.

2014. dec. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
79%

"Eretlen vagy

Hazudsz titkolodzol megszeged a szabalyokat "


Szóval a gyerek a hibás, ha normális életet akar, de a szülei szó szerint hazudásra kényszerítik az ilyen mentalitásukkal? Nagyszerű értékrended lehet neked is, remélem nem lesz soha gyereked.

A szüleid kérdező nem normálisak, és tényleg a gyámügy lehetne az egyetlen megoldás, vagy ha odaköltözöl a nagyszüleidhez, esetleg rokonokhoz, akikkel jóban vagytok, elmondod nekik a problémádat, szerintem biztos meg fogják érteni. Ez így nem élet, se 10 évesen, se 16 évesen, se 24 évesen. Egy szülő nem zárhatja a gyerekét

ketrecbe, a gyereknek is önálló és saját élete van, amit nem vonhat meg tőle a szülő. Nagyon kíváncsi lennék arra, hogy mi a franc vezet rá egy szülőt arra, hogy így viselkedjen, ilyen mentalitással rendelkezzen.


Mivel a szép szó, ész érvek semmit sem érnek, én a helyedben nem foglalkoznék velük. Mit tehetnek? Bezárnak a lakásba? Örökké úgysem tarthatnak ott, főleg, ha iskola van. Büntetés? Hisz eddig is olyan, mintha mindig szobafogság lenne.

Ha jobban eldurvul, mindenképpen menj a gyámügyre, vagy egymagad, vagy mamáddal vagy valami rokonnal. A gyámügy ezt úgysem fogja szó nélkül hagyni.

2014. dec. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
60%

nem nyitottam meg a többit még.

ez alapján az a véleményem, hogy 2 hete vagytok együtt, és 1 hete nem láttad.

eddig ez nem hiszem, hogy kapcsolatnak számítana.főleg hogy írod, hogy szereted. kicsit korai még

de ez nem is lényeg, a szünetben nem tudom miért akarnak otthon bezárva tartani.

jó, biztos kell tanulni, nekünk is, de 2 hét van rá..

ez elég gáz,hogy napközbenre se engednek el SZÜNETBEN... van rá indokuk, hogy miért nem engedik?

engem nem fogtak ennyire pórázon 16 évesen. nem engedtek még át az akkori barátomhoz. 17 voltam ,amikor bemutathattam itthon, meg én is átmehettem.

utána szakítottunk,

és a mostani barátommal jobb a kapcsolatom, meg már azóta 19 leszek szóval nem nagyon tiltogatnak már.

de fokozatosan harcold ki velük, hogy elengedjenek. buliba nem tudom mennyire van keresnivalód, de havonta 1x elengedhetnének, vagy ha van különleges alkalom, szilveszter, szülinap stb.

mondd meg nekik, hogy ha féltenek, akkor jöjjenek érted a diszkó elé, ha van kocsitok. meg az elején ne legyenek nagy elvárásaid. kezdetben engem is utolsó buszig, utána meg 1ig engedtek el max.

tudom, hogy akkor kezdődik még a buli, de ha mindig kicsit tolod az időpontot, akkor úgy már elfogadhatóbb lesz..

szó nélkül lelépni rossz ötlet volt. biztos aggódtak érted:S

2014. dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
22%

,,Szóval a gyerek a hibás, ha normális életet akar, de a szülei szó szerint hazudásra kényszerítik az ilyen mentalitásukkal? Nagyszerű értékrended lehet neked is, remélem nem lesz soha gyereked,,.


4 gyereket neveltem fel ketto mar sajat eletet eli 20 evesek ketto meg otthon lakik.

Otthon a mi szabalyaink vannak ervenyben pont vitanak helye nincs

2014. dec. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
80%

"Otthon a mi szabalyaink vannak ervenyben pont vitanak helye nincs"


Aha, szal ha az a szabály, hogy a gyereknek kuss a neve, és 1 hónapban kb 1-szer kiengedik 1-2 órára, amikor normális ember a kutyáját többször engedi ki, akkor a gyereknek ebbe kötelessége beletörődni? A szabály az 1 dolog, de itt bőven nem a szabályokról van szó, hanem arról, hogy a szülő effektíve megfosztja a gyereket a gyerekkorától. Ha most nem alakíthat ki baráti kapcsolatokat, később már iszonyat nehéz dolga lesz. Gondolom te sem akarod, hogy a gyereked egy depressziós, magányos, és roppant visszahúzódó ember legyen, akit a szülei tettek ilyenné.

Lepontozhatsz nyugodtan, akkor is az a véleményem, hogy az ilyen nem szülő, csak a saját frusztrációit, beteges szabályait éli ki a gyereken.

Sajnos ismertem ilyet. A csajt sehova nem engedték el, ha el is engedték pl fagyizni a barátnőjével, akkor is úgy, hogy az apja utánuk ment 20 lépés távolságból. És tudod mi lett a vége? Elárulom. Amint a lány betöltötte a 18-at, minden szó nélkül meglépett otthonról, és a szüleinek hátrahagyott egy levelet, melyben megköszönte, hogy milyen zseniálisan tönkretették az életét.

A lány ugyan előkerült, de azóta boldog párkapcsolatban él, 2 éve házasodott össze a férjével, ismerem őket. A szülei felé pedig egyáltalán nem néz, nem is akar.

Igaza van a lánynak.

2014. dec. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
20%

Van olyan gyerek akinek nincs igenye ottalvasra fiuzasra.

Mert tanul jovojet epiti sportol onkentes munkat vegez es hetvegen diakmunkat.

Ilyenek mert erre neveltuk oket.

Nem a bugyijuk hajtotta oket hanem az eszuk.

Cserebe megbiztunk bennuk de szigoru szabalyok voltak.

AZ iskola utan minegyik elment kicsit utazni vilagot latni a sporolt penzebol.

2014. dec. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
75%

53-as, attól mert a gyerek tanul, még igenis szüksége van barátokra, kikapcsolódásokra.

Te valami igencsak alternatív világban élhetsz. És megint amit írtál, semmi köze a kérdéshez. Az a kérdés tárgya, hogy a gyereket effektíve börtönben tartják otthon, nem barátkozhat, nem találkozhat a barátaival, a tanulás szóba se jött. A 2 nem üti egymást, attól mert valaki jól tanul, még szórakozhat a barátaival, és igenis egy gyereknek is szüksége van kikapcsolódásra, mert az sem egészséges, ha éjjel-nappal a könyv fölött görnyed.

2014. dec. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
51%

"Van olyan gyerek akinek nincs igenye ottalvasra fiuzasra.

Mert tanul jovojet epiti sportol onkentes munkat vegez es hetvegen diakmunkat.

Ilyenek mert erre neveltuk oket.

Nem a bugyijuk hajtotta oket hanem az eszuk. "



Rohadtul más világban élsz. Attól mert egy lány/fiú barátkozik, barátai vannak, szerinted automatikusan a gatyájuk irányítja őket? Ne röhögtessél már. Szánalmas és roppant betokosodott ez a gondolkodásmód.

Egy gyereknek szüksége van tanulás mellett ÉLETRE. Ha ez nincs, mert a szülő olyan rendes, és megvonja tőle, akkor tudod mi lesz? Lehet, hogy később jó állása lesz, de soha nem lesz boldog ember többé. Mert azt nem tudja bepótolni, amit a szülei elvettek tőle, mindenki csak 1-szer fiatal. Szomszédunk egy undok, bunkó 55 éves ember. Utálta a fiatalokat, irigy volt rájuk, és mindig beszólt nekik. Később kiderült (anyum egyszer elbeszélgetett vele), hogy azért csinálja, mert a bácsi szülei ezt mind megvonták tőle. El tudod képzelni milyen fájdalmas lelki seb, hogy te már leélted a fél életedet, de nem élhettél igazán, most már késő, és ezt mind a szüleidnek köszönheted?

Bár nem kell senkit sem szidni, de a bácsit innentől kezdve csak sajnálni tudtam, nem tudtam rá haragudni.

Úgy gondolom érthető, miért.

2014. dec. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
16%

Ugyan mar ez hulyeseg.

Nem attol lesz valaki boldog felnott hogy azt csinal kamasz koraban amit akar.

Alomvilag vagy sem a gyerekeim boldogok.

A mi barati koreinkben nem szokas a kamaszkori kicsapongas ahogy irtam sportolnak tanulnak keszulnek a foiskola egyetemre.

Baratkozni lehet szabad azonos nemuekkel sot a lanyok baratnoi akar itt is aludhattak de szem elott voltak nem is volt igenyuk masra.

2014. dec. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
16%
De minek is magyarazom mindenki a sajat erkolcsi normai es ertekei szerint neveli a gyerekeket peldamutatassal es jo szoval. A kamaszok mindig lazadni fognak ez a vilag rendje.
2014. dec. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!