Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogosan vannak...

Szerintetek jogosan vannak felháborodva a szüleim?

Figyelt kérdés

Volt 1-2 hónap, mikor szó nélkül elengedtek szombatonként pár órára hogy találkozzak a barátommal, de vele 3 hónap után szakítottunk. Azóta csak párszor emgednek el bárhová is, hiába nincs semmi.okuk, megtiltják hogy találkozzak másokkal, mert az sok ha szbatonként pár órára délután beülök velük valahova. Most téli szünetbe kétszer találkoztam másokkal, de utána közölték velem hogy megtiltják hogy bàrhova is menjek, mert ők ezt soknak tartják. 2 hete elkezdtem járni valakivel, de őt elhordják mindennek csak azért mert nem tanult jó suliba és már dolgozik, pedig ennek ellenére rendes.Már 1 hete nem láttam és nagyon hiányoztunk egymásnak, szóval tegnap leléptem a szüleim tiltása ellenére is. Húgomnak még azért is könyörögni kell hogy nagy ritkán találkozhasson a barátnőivel. Szóval most anyàék ki vannak akadva és elhordanak mindennek, csak azért mertt találkozni akartam azzal akit szeretek. Most nem írtam le mindent, de linkelek be pár korábbi kérdésemet, ott bővebben le van írva.



http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..



http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


2014. dec. 28. 08:33
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
74%
Nekem egy dolog szúrt szemet. Ha annyira élvezték a szabályaidat, akkor miért léptek le 20 évesen (vagy előtte, nem tudom)? És őket se engedted el büntetésből még a boltba se? Mert ha nem így volt, akkor más kategória a kettő. A szabályok is rendben vannak addig, amíg van értelmük, de a kérdésben leírtak csak arra jók, amit az előttem szólók leírtak. Amúgy a sport, eleve lehetőség a barátkozásra, a munkahely is, szóval gondolom nem ültek állandóan otthon. Viszont a kérdező a sulin kívül máshova nem mehet...
2014. dec. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
9%

miert leptek le?

Mert itt az a szokas aki foiskolan egyetemen tanul az elmegy otthonrol diakhazakba lakni.

A felnott elet elso allomasa a szuloktol valo leszakadas elso lepese.

a masik nagylany pedig vegzett a suliban jo munkahelye van es igy sajat garzonba koltozott hiszen munkaval rendelkezo felnott no 24 eves sajat eletet kell hogy elje.

kerdezo vallalj diakmunkat es sportolj akkor lesznek barataid es nem leszel bezarva. Csavarogni soha nem engednelek en sem.

2014. dec. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
64%

A szabályok szükségesek, de csak egy bizonyos határig. És a barátokkal való találkozást miért nem engednéd? Mi bajod lesz tőle? Ha sétálnak a városba például. Engem is elengedtek "csavarogni" a barátaimmal 15-16 évesen, mégsem lett semmi belőle.

A kérdezőt gondolom sportolni sem engedik, mert ahhoz ki kéne menni a lakásból. Van olyan gyerek, aki nem szereti a sportot (pl én), az mit csináljon? Penészedjen otthon, mert a "csavargás" rossz dolog? Pont arra próbállak 53%-os rávilágítani (hiába pontozol le, mint mindig), hogy rosszul gondolkodsz, és a gyerekről te alapba rosszat feltételezel, és ezért nem engeded el a barátaival "csavarogni".

Felcseréled az okot az okozattal. Nem azért nem engeded csavarogni a gyereket a barátaival, mert pl rosszat csinált, hanem azért nem engeded, mert úgy gondolod, rossz dologba keveredik.

2014. dec. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
60%

53%-os, eddig amiket írtál, nekem a ti otthonotok inkább fegyháznak tűnik, mint otthonnak.

Nem találkozhat csak úgy a gyerek a haverjaival, nem mehet velük sehova, csak iskola, vagy sport. (mellesleg én sportoltam több évet, és egyáltalán nem szereztem ott barátokat, pedig jóban voltam sok emberrel)

Ilyen szabály, hogy valaki nem csavaroghat a barátaival, teljesen felesleges, és csak uralkodási vágyat feltételez. Mert ha még züllött barátai lennének, azt mondom, oké. De így, hogy semmilyenekkel nem találkozhat, az már durva. Nem értettem sosem az ilyen szülőket, akik alapba rosszat feltételeznek a saját gyerekükről, pedig az semmit sem csinált. (ha nem feltételezel rosszat, mondj valami nyomós indokot, hogy miért nem lehet a barátaival)


Felnőtt létedre lehetne annyi eszed, hogy nem állítasz olyan baromságot, hogy a fiatalokat a gatyájuk hajtja.

2014. dec. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%

Pedig hiszitek vagy nem nalunk mukodott szigoru szablyok sport (versenyuszasra jar jart mind a 4 gyerek ) zene gitaroztak , a legidosebb festocluba jart.

Sok sok hasznos program ahol ismerkedhetnek beszelgethetnek baratkozhatnak es van felnott felugyelet es a kozos hobby es cel segiti oket.

Ezen kivul diakmunka utan mindig ertuk mentunk ha sotet volt vigyaztunk rajuk.

Itt nem szokas a kamaszokat elegedni logni csavarogna csak a legalso tarsadalmi reteg teszi ezt.

Aki figyel a gyerekere nem engedi koborolni celtalanul mert ez veszelyes dolog a varopsban sok a loverboy a gazember stb.

2014. dec. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
55%

"csak a legalso tarsadalmi reteg teszi ezt."


Pff....nincs több kérdésem.

2014. dec. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!