Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan menjek el otthonról,...

Hogyan menjek el otthonról, hogy a szüleimet ne sértsem meg?

Figyelt kérdés

Utálom magamat, az életemet, változtatni meg nem tudok, nem akarok.

Önmagam és az emberek ellensége vagyok már 3-4 éve.


Arra gondoltam, hogy lelépek itthonról, és elleszek valahol egyedül.

Fősulira járok, de leszarom. Ha utálom magam és mindent, akkor mi értelme?

Sosem éltem még, az elmúlt életem arról szólt hogy mindennap szembesültem vele hogy mekkora idióta vagyok, sosem voltak barátaim, se senkim, sehol sem voltam már 5 éve a sulin kívül.

20/F


2014. dec. 29. 00:30
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Tudod, kérdező, a természetes szelekció majd elrendezi a dolgokat. Nem kell aggódnod.

Na jó, keress fel egy agyturkászt, vagy csajozz be, vagy igyál meg egy deci felest. Csak ne rinyálj, mert azzal férfiember még nem jutott előbbre.

2014. dec. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát, igaza van az elsőnek. Ezzel sajnos nem lesz jobb. Ismerőseid, haverjaid vannak? Rokonok akiket kedvelsz? A szüleid nem engednek? Milyen szakra jársz? Régebben mindenki azt mondta rólam hogy csendes és visszahúzódó vagyok, és mégis voltak ismerőseim, barátaim. Az egyetemről kijőve ezek eltünedeztek sajnos, de ismerősként megmaradtak. rengeteg ismerőst szereztem még egyetem alatt is diákmunkákon, gyakorlaton, évfolyamba. Talán mos, komolyabb fejjel sé a volt munkám során szerzett kommunikációs képességgel ez még könnyebben menne már, de hát most itthonlétre vagyok ítélve. Szerintem menj, keress valami hobbit, szakkört, munkát, ismerősöket, akikkel tudsz beszélgetni és máris jobban érzed majd magad. Ez a menjünk el dolog ha nem tudsz hova, akkor nincs értelme.
2014. dec. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
8%

Én is hasonlóan azt mondom, amit az első. Elsődlegesen győzd le a depressziódat, rinya helyett. Kezd azzal, hogy nem engedsz teret az önsajnálatnak. Adok egy könyv linket, olvasd el, kb. 80 oldal az sokat fog ebben segíteni számodra, vagy ha még se valóban fordulj pszichiáterhez, vagy inkább pszichológushoz. Ha legyőzted, utána költözz el, ha még mindig akarni fogod.

Ami egyébként ebben a korban már természetes lépés mindenkinél ezen a szüleid nem igen sértődhetnek meg, örülni valszeg nem fognak örülni neki, deha normálisak akkor elfogadják.

A könyv: [link]

2014. dec. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

"mindennap szembesültem vele hogy mekkora idióta vagyok"


Diploma nélkül még nagyobb idióta leszel. Normális fiatalok a főiskola, egyetem mellett tudnak a legjobban "élni". Úgyhogy ez harmatgyenge kifogás.

2014. dec. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

és még is hova tervezel menni? mert gondolom nem dolgozol, nincs egy vasad se.

a híd alá? az szuper, mert pont most jön a nagy hideg.

amúgy ilyen hozzá állással , ne csodálkozz, hogy nincsenek barátaid.

senki nem szereti az örökösen bosszankodó, és mindent leszarok embereket.

inkább tanulj, végezd el amit elkezdtél.

utána menj el dolgozni, és utána költözz el.

ja és igen, változtass a hozzáálássod, mert ha élőben is ilyen vagy, az komoly probléma..

nekem általánosból, középiskolából meg egyetemről is vannak barátaim. nem a legszorosabb kapcsolatról van szó, de jobb mint a semmi. ha sehol nem találtál 1 db embert se aki szóba állna veled. nem mások hibája. főleg, hogy egyetemen elvileg olyanokkal vagy körülzárva, akiknek hasonló az érdeklődésük, egy az életcélotok.

ismerkedj, lányokkal is akár.neten is lehet , ha nincs elég bátorságod. csak utána időzíts be egy találkozót 1-2 héten belül.

de ha neked az jobb,hogy lelépsz otthonról, és majd elleszel valahol. hát nem gátolunk meg benne.

2014. dec. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kovpet ***** válasza:

"és elleszek valahol egyedül"


Jó terv. Főleg a részletek bravúros kidolgozása tetszik benne :)

2014. dec. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


Én elfogok menni!

2014. dec. 29. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!