Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Javára válik a gyereknek ha...

Javára válik a gyereknek ha egyszer-egyszer megpofozom?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok az erőszak híve, és a gyerek nevelési könyvekben is írták, hogy ne bántsuk a gyereket, mert lelkében örökre sérüléseket okozunk ezzel, de!


Sok barát, egyben szülők is mesélik, hogy igenis egy jó időben adott pofon csodákra képes!

Sokszor a gyermek életét is megmenti!


Egyik ismerőst például akkor megpofozták rendesen mikor kiránduláskor egy szikla szélére kiment! Utána egy életre megtanulta, hogy a szakadék szélét elkerüljük!


Máskor mikor minden tiltást bevetettek, és szemtelen a gyerek, a szülő képébe nevet, provokál, egy maflás után biztosra vehetjük, hogy többé nem fog gúnyt űzni a szüleiből!


Szóval javára válik a gyerekemnek, ha bizonyos alkalmakkor kap egy rendes pofont,m amit egy életre megjegyez?


Van életkor mikor még nem tanácsos, és mikor már nem használ a pofon? Ismerőst 19 évesen is felpofozta az anyja, mikor tiszteletlen volt!



2014. dec. 29. 08:02
1 2 3 4 5 6
 51/60 Girgoy ***** válasza:
100%

+1 ráadás megfontolás végett. Véleményem szerint a gyerek – és minden ember – attól fél igazán, az okoz benne lelki sérülést, amikor fenyegetve érzi magát úgy, hogy nem képes kontrollálni a szituációt. Ha egy részeges szülő, aki önmagát se tudja kontrollálni, ok nélkül veri nem megfelelő mértékben, akkor ez tipikusan ilyen szituáció. Akkor a gyerek azt érzi, hogy bármit tesz, nem képes kontrollálnia helyzetet, ki van szolgáltatva, hisz minden ok nélkül van egy állat, aki erősebb nála és bármikor elverheti. Hasonló fenyegetettséget érezhet nemcsak a szülőtől, hanem ha pl. van egy kretén osztálytársa, aki őt bántalmazza ok nélkül. De ott még a pedagógussal együtt esetleg tudják kontrollálni a szitut, bár ha a pedagógus töketlen és a verekedő osztálytárs csak még jobban veri attól, ha a gyerek a tanárhoz megy segítségért, akkor ott is ilyen helyzet van.


Teljesen más szitu az, amikor a gyerek/ember azt érzi, hogy van egy veszély, de azt képes kontrollálni, elkerülni. Ez se kellemes, de nem okoz lelki törést, betegséget, hanem akár még fejlesztheti is a gyereket és önbizalmat is adhat neki. Vitatható dolog, de régen egyértelműbben kevesebb lelki törést okozott az, hogy pl. a férfiak közti fizikai összecsapások kontrolláltabbak voltak. Vagyis szabályozva volt, hogy nem verekszünk, nem támadunk, de önmagát vagy a gyengébbeket (nőket) egy férfi azért meg kell tudja védeni. Még ha valami becsületbeli ügyet is kellett lerendezni fizikailag, akkro is elvonultak a férfiak kettesben és ott rendezték le szabályozottabb környezetben. Ma nem szabályozzák a testi összetűzéseket, hanem teljesen ki akarják azt irtani, ami abból a szempontból rossz, hogy amíg egyetlenegy olyan ember/gyerek van, aki nem képes az önkontrollra, addig az fenyegetni lesz képes azokat, akik nem tudják magukat megvédeni. Szabályozott keretek között az ember tisztába jön saját képességeivel, megtanulja az erejét irányítani, és rájön, hogy képes magát megvédeni, tehát nem érzi magát annyira fenyegetve. Nem vesszük észre azt, hogy azóta okoz nagyobb lelki töréseket a fizikai agresszió, mióta annak szabályozása helyett megpróbáljuk elfojtani – eredménytelenül? Pont azért, mert így lesz nagyobb a fenyegetettség-érzés! Mert belénk verik, hoyg nem szabad se önmagunkat, se másokat megvédenünk, tehát ha jön egy szadista állat, az vígan fenyegethet másokat! És ha már valaki nem bírja tovább, akor se tudja normálisan megvédeni magát, hiszen sohasem tanulta meg az erejét uralni és megfelelő céllal használni!


Hasonló dolog ez a nevelési szituációban is. Ha a gyerek tudja, hogy nem ok nélkül kapa fenekére, vagy azért, mert a szülője egy szadista állat, aki képtelen önmagán uralkodni, hanem kizárólag azért és akkor kap verést, amikor ő maga tesz valami nagyon rosszat – akkor képzeljük el: a gyerek nem fogja magát fenyegetve érezni! Pontosan azért, mert tudja, hogy képes kontrollálnia helyzetet, el tudja kerülni a verést, ha nem durvul el, SOHA nem fog kikapni! Ehhez lehet igazodni és nem fog lelki bajt okozni. De persze mindennek addig van hatása, amíg a szülő teljesen uralja magát és ismeri a gyerekét is, vagyis nem támaszt irreális elvárásokat és arányos büntetést választ. De egy ilyen világos, szabályozott, bölcsen uralt rendszer véleményem szerint nem fog lelki törést okozni senkinek, és láthattuk, hogy korábban is évszázadokon át működött (jobban, mint ami most van).

2015. febr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:

Girgoy:


Elnézést, harsányan fogalmaztam, elismerem. Nem egészen azt sikerült leírni amit akartam.


Azt már az elején kivettem a szavaidból, hogy a reggeli "időszak" ami igazán problémás, és persze azt is, hogy nem vered agyba-főbe, kedvtelésed szerint a gyerekeket.


Igazából elbeszélünk egymás mellett. Tény, hogy 1 gyerekkel könnyebb mint hárommal, de az egy nagyon rossz hozzáállás, hogy "nincs időérzéke" meg "nem érti a sietséget". Teljes mértékben érti, sokszor jobban is mint a felnőttek. Ezt tapasztalatból mondom. Csak adni kell neki viszonyítási alapot. Kedvenc meséje, óvodába az út hossza, liftben töltött idő, ilyesmi.

És nem akarom én itt megmondani a tutit a távolból, meg belekontárkodni az életedbe, pláne nem pálcád törni feletted (elismerem az előző úgy hangzott!), de a 8 évessel miért kell még küzdeni? Környezetemben (pedig nem mondanám, hogy burokban élek), a nagyokkal már senki sem küzd, legalábbis ilyen téren nem. Ott már sokkal inkább a "leckenemírás", "szarasuli", szóval a "szokásos" megy, de az is ritka. Elismerem, lehet nem az enyém a általános vagy átlagos körülmény (nem, nem milliomoscsemete, nem az anyagiakra értem), de számomra elképzelhetetlen az a szituáció (vannak körülöttem többgyerekesek), hogy egyszerre kelljen mindhárommal küzdeni. Velem meg a testvéreimmel se volt így soha. Nem tudom mit csinálunk másképp, mit csináltak szüleim másképp, nekem csak ezek a példák vannak előttem. "Zsigerből" nevelek, idáig működött, remélem továbbra is fog. :-)

2015. febr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 Girgoy ***** válasza:
100%

Oké, spongyát rá. :)


A probléma szimplán az (és ezért kell tényleg, hogy benne legyél egy ilyen situban), hogy egyszerre vannak együtt. :) Nem az, hogy mindhárom fejlődési szakaszában egyszerre következett be ugyanaz a probléma, hanem egyszerűen csak az, hogy együtt vannak, dumálgatnak, vidámkodnak, stb., ahelyett, hogy igyekeznének. Alapvetően nem rossz dolgokat csinálnak, csak szimplán ha 2 vagy több gyerek együtt van, akkro közöttük beindulnak olyan egymást erősítő dinamikák, amik egy gyereknél nem indulnak be. Egyetlen gyereknek szimplán a szülőjével/szüleivel van kapcsolata. A szülő nem kezd el ökörködni, nem kezdi el röhögtetni a gyereket, rohangálni vele a lakásban, amikor sietnie kell. :) Egy másik gyerek igen, mert ők ilyenek, ha együtt vannak alapból és nem rossz nevelés miatt. Te is a haverjaiddal másokat csinálsz biztosan, mint a vezérigazgatóval. És az iskolás mellett ráadásul kisebb tesók vannak. De egyébként én továbbra is úgy érzékelem, hogy az objektív időérzék (ami ahhoz kellene, hoyg felfogják, ha lazítanak, attól még megy tovább az idő), illetve a jelen tettek jövőbeli következményének olyan átélése, mintha az a jelen lenne, nem fejlődik ki még ilyen kis korban.


De mint modntam, valamikor normálisak, időben elkészülnek, csakhogy vannak szituk, amikor nem és mivel nincs időd se magyarázni, se alternatív módszerekkel motiválni őket, és mivel 3-an vannak 1 ellen :) (hidd el, ez tényleg sokkal keményebb, mint amikor csak 1 gyerek van, nekünk volt 1, 2 és 3 gyerekünk is, és 3-nál volt a legnagyobb ugrás dinamikailag, kb. az a képlet, hogy 2 gyerek EGYÜTT kb. 3 egyke gyereknek, 3 gyerek együtt kb. 6 egyke gyereknek felel meg :) ), ezért keményebb és gyorsabb módszerekhez kell olykor folyamodnod, mint amikor szépen ráérsz egy gyerekkel lelkizni, akit senki más kortárs nem visz félre közben, mert csak te vagy vele.

2015. febr. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 Girgoy ***** válasza:
100%
Ja, és hozzáteszem: mivel nekem is el kell készülnöm, mosogatnom indulás előtt, ezért nem tudok végig köztük sem lenni. De amúgy nem ez az én nagy frusztráló, megoldhatatlan problémám, mert alapvetően boldogulok a gyerekekkel, csak azért hoztam fel, hogy a rózsaszín szemüvegű elméletek felhőjéből egy életszerű helyzetre hozzam végre a problémát ezen a példán, ahol valóban zátonyrafutnak azok a frankó tippek, amik arról szólnak, hogy IDEÁLIS KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT mindenki milyen jól tud nevelni. :)
2015. febr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
60%

Engem többször pofoztak meg kiskoromban. Azután rászóltam anyukámra, hogy azért ezt nem kéne. (Lehet tiszteletlenség volt, de nem szeretnék jó nagy piros foltot/foltokat az arcomra) Azóta inkább megbeszéljük a történteket.

12/l

2017. szept. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 Kései Sirató ***** válasza:

Max fenékbe billentésre gondolok, nem arcra, fejre, az semmiképp nem lehet nevelési eszköz.


Vannak más lehetőségek is azért:

laptop/tablet megvonás

sarokba állítás

tv megvonás

tervezett program törlése

stb.

2017. szept. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
Ezek már nagyobb gyereknél.
2017. szept. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
50%
Engem apán vert otthon rendesen, volt, hogy nem vallottam valamit be (amit nem is csináltam), kivitt a szomszéd település szélére, kivágott a kocsiból és otthagyott. Persze az után sem vallottam be. Rengeteg veszekedés volt, aztán végül is 18 évesen végleg kihajított otthonról, amikor pénzért mentem (hiszen egyetemre jártam), lehajított a földre egy 2000-est. Az egyetemet végül is abba kellett hagynom és munkába állnom, de levelezőn elvégeztem, most az MSc-t csinálom. A gimnáziumba se bírtak velem, végül is kirúgtak, de magántanulóként bent maradhattam érettségizni, mert jól tanultam. Eredményt ők sem értek el, csak annyit, hogy van egy eléggé sarkos véleményem a papokról, szerzetesekről, vallásosokról. Most mérnök vagyok, nem panaszkodom, de frusztrált vagyok, nem tudtam túltenni magam a gyerekkori sérelmeken és valószínűleg már nem is fogom. Apámmal a kapcsolatom felszínesen bájcsevegős, kényszervigyorgós, de legszívesebben bosszút állnék. Aki amúgy veri a gyerekét, számítson arra, hogy mondjuk, ha 15 éves kamasz lesz, egyszer csak felhívják a rendőrségről, hogy menjenek be, mert a fiuk három haverjával szórakozásból összevert valakit, aki most az intenzíven fekszik. Vagy mondjuk olyan lesz, mint a mai felnőttek nagy hányada, hogy egy apró közlekedési sérelem miatt már őrjöng és száll ki a kocsiból verekedni. A gyerekverés érvénye, hogy a szülő az erősebb. A verés általi jól neveltség abból fog állni, hogy nem fog merni kiállni magáért, mert az erősebb úgy is lenyomja.
2018. jan. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 Gyurmagyuri05 válasza:

Sziasztok!

Tudom, már halott a poszt, de basszus! 39.!

4 gyerek, és soha senki egy tockost se kapott? Nem tudod elhinni, mennyire irigylem a gyerekkorodat! Engem minden sz@rért megvernek, még olyan dologért is, amiről nem tehettem!

(Hozzátenném, 15 éves vagyok, szóval lassan vége ennek a rémálomnak, hála a jó Istennek!)

2022. okt. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:

59.

Tarts ki komám! Apám is így nőtt fel, ütötték, mint a répát egész gyerekkorában. Ki híján elkallódott, de hála Istennek nem engedte el magát. Egyszer kaptam tőle egy pofont, de akkor nagyon kihúztam a gyufát. 3-man vagyunk testvérek. Tarts ki még 2 évet, aztán költözz el, ha teheted, állj a saját lábadra.

2022. okt. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!