Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A szüleim el fognak válni....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim el fognak válni. Ezt velem is már megbeszélték. Júniusban, mikor befejezem itt a 9. osztályt akkor fogunk az anyummal elköltözni. :/ Nagyon rossz így a helyzet. Mások hogy élték túl, hogy viselték el, egyáltalán el lehet?

Figyelt kérdés
Tudtam már egy ideje,hogy nincs jó kapcsolatuk,de ezt nagyon nem akartam,még csak elképzelni sem tudtam,hogy velem is ez megtörténhet :/ Sajnos ragaszkodom ahoz ami a megszokott,a barátok,minden.Néha belegondolok,hogy mi minden fog változni az életemben.Mindkét szülőmet nagyon szeretem.Egyke vagyok,így hát elkell viselnem egyedül.Két igaz barátnőm mellettem van,szóval az az egy támaszom van :) Sokat sírok,és van,hogy már kilátástalannak látom a helyzetet,mégis azt kérném,hogy valaki valami tanácsot adjon,hogy lehetnék ebben a helyzetben is boldog?

2014. dec. 30. 00:04
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Én a konkrét kérdésedre nem tudok válaszolni, de azért írok, hátha picit tudok segíteni.

Nekem nagyon rosszban vannak a szüleim egymással, de nem vállnak el, egyrészt van egy házunk, amit ők építettek még vagy harminc éve, és nem nagyon akarnak megvállni tőle, másrészt anyám sokszor szerintem úgy van vele, hogy a rossz kapcsolat is jobb mint a semmi. Sosem voltunk egy idilli család, feszültséget mindig éreztem valamilyen szinten, de jó pár éve elkezdtek rengeteget veszekedni. Konkrétan ha mindketten itthon voltak, akkor tuti hatalmas ordibálás kerekedett, mindenfélét egymás fejéhez vagdostak, sokszor persze ugyanazok a témák mentek, mert már nem bírtak újabb dolgokat kitalálni. Játszmáztak folyamatosan. Az összes ünnep (karácsony, szülinapok, a szalagavatóm, a ballagás...) veszekedésbe fulladt. Eleinte nagyon megviselt a helyzet, rengeteget sírtam a szobámban, volt többször, hogy tanultam volna valami dogára, de nem tudtam az ordibálástól, meg attól, hogy amiatt sírtam utána. Az hogy egy olyan eseményen, mint pl a szalagavatóm, ami csak egy egyszerű alkalom, úgy kellett szalagtűzéskor visszanyelnem a könnyeim, az is egy iszonyú emlék. Érettségi előtti hétvégén (bár csak nagyon minimalista módon vagyok vallásos), de imátkoztam, hogy ne veszekedjenek, mert akkor totál kiborulok, és féltem attól, hogy úgy nem fogok tudni megfelelően teljesíteni.

2-3 éve ezt az ordibálós -kötekedős hangulatot felváltotta az, hogy egy szót sem szólnak egymáshoz, max köszönnek, de érezhető a feszültség a levegőben. Apám külön főz magára, külön mos, külön hűtőbe tárolja a kajáit, külön habfürdőt vesz magának, csak azt a szobát takarítja amiben ő alszik, sorolhatnám. Még most karácsonykor is külön főzött, és anyámnak köszönhetően még egy hatalmas veszekedés is kirobbant, bár az mostanában tényleg ritka az előzőekhez képest.

Anyám sokszor rajtam tölti ki a mérgét, mert már apámnak felesleges mondania bármit is, így ideges, belém meg rengetegszer belémköt, kb minden ok nélkül, szidja sokszor apámat nekem, stb.

Azt még egész pontosan nem látom, illetve nem látok mindent abból, hogy hogyan hat ez az egész ki rám, a későbbi életemre, de abban biztos vagyok, hogy az önértékelésemnek meg az önbizalmamnak nem tesz jót anyám cseszegetése, és az ő nagyon rossz kapcsolatukat látva, bár bőven benne vagyok már a korban (24 vagyok), pasizásról még hallani sem akarok. Nem azért, mert olyan szendeszűz lányka lennék, hanem attól rettegek, hogyha valami félreértés lenne, jönne rögtön a veszekedés, az ordibálás, meg én nem is tudom... Régen pedig amikor még nem volt ilyen gáz a helyzet, tetszettek fiúk, most meg ha érzem, hogy valakinek egy kicsit is tetszek, az összes kaput bezárom előtte.


Na ezt a rengeteget nem azért írtam le neked, hogy jól kipanaszkodjam magam, csak picit láttatni szerettem volna hogy esetlegesen meddig tud fajulni a helyzet.

Biztosan nagyon nehéz lehet most neked, főleg úgy, hogy mind két szülődet szereted, hogy a suliban már megvannak a barátaid, jövőre gondolom így új suliba is kell menned, új lesz a környék..., előtted áll rengeteg változás, és ezekhez jó sok bizonytalanság is társul, nagyon érthető, hogy most szomorú vagy emiatt. De talán ha megpróbálod azt a részét nézni a dolgoknak, hogy még idejében fognak elválni a szüleid, és nem kell egyikőtöknek sem ilyen sok feszültségen, veszekedésen keresztülmenni, akkor az talán picit segíthet. Meg ha jól veszem ki a szavaidból, akkor ezt az egészet teljesen békés keretek között fogják lebonyolítani, nem úgy mint sok családban, hogy probléma a vagyonmegosztás, probléma, hogy kinél lakjon a gyerek, stb...

Hát sajna ennyi jutott hirtelen eszembe, még ha lesz még valami írok, és remélem azért egy kicsit tudtam segíteni!

Sok erőt és kitartást kívánok!


24 L

2014. dec. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy leírtad :) Hát a helyzeted rosszabb mint az enyém,nagyon sajnálom :/ Igen,megbeszélték rendesen a dolgokat,és nem haraggal fognak elválni.Nálunk is vannak veszekedések mostanában folyamatosan.Igyekszem azért erős maradni,bár tudom,hogy ezen már semmi nem fog változni,nem lesz a régi.Csak az tesz rá még egy lapáttal,hogy elkezdenek ismerkedni már most,és ezzel nem könnyítik meg a helyzetemet :/ nem akarom,hogy ezt csinálják...ezzel engem tesznek tönkre.
2014. dec. 30. 01:08
 3/11 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos tudnod azt, hogy ők neked ugyanúgy a szüleid maradnak, csak nem lesznek már egy pár, és hogy mind a hármotoknak így jobb lesz.


Most az elején nehéz, de majd jobban leszel. Nekik is nehéz, azon igyekezzetek mindhárman, hogy könnyen átvészeljétek most ezt. Támogasd őket te is, így a kérdésed alapján nagyon értelmesnek tűnsz, számíthatnak rád!


Kívánom, hogy mielőbb rendeződjön a helyzetetek, szokjátok meg az új helyzetet.

2014. dec. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Még annyit (előző vagyok), hogy tudom, hogy neked most nehéz végignézni, hogy máris ismerkednek, nekik viszont pont ez segíti a helyzet jobb kezelését.


Azt tudom tanácsolni, hogy beszéld ezt meg velük, mondd el nekik, hogy ez most fáj neked, és csinálják diszkrétebben esetleg.

2014. dec. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :))
2014. dec. 30. 01:55
 6/11 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy most nehéz így látnod a dolgokat, de a válás önmagában nem negatív dolog. A szüleid rájöttek, hogy nem megy tovább együtt, megbeszélték, és normálisan le is tudták rendezni az ügyet. Ezzel nincs semmi baj, attól még mindketten a szüleid maradnak, és szeretnek téged.


Ami ebben nehéz (legalábbis nekem az lenne), az a költözés. Új iskola, új környék... stb. Persze ha könnyen alkalmazkodó alkat vagy, akkor ezzel se lesz gond.


Nem az érzéseidet akarom megkérdőjelezni vagy a dolgot elbagatellizálni, csak azt mondom, hogy egy válás nem a világ vége, sőt! Valószínűleg rosszabbul járnál, ha a szüleid minden áron együtt akarnának maradni.

2014. dec. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

El lehet, sajnos ez olyan, hogy érzed hogy neked nincs beleszólásod, te csak tehetetlenül elszenveded ezt az egészet. Az idő tud segíteni, mert megbocsájtassz nekik.


Kitartás!

2014. dec. 30. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én szüleim válása után (mondjuk én már idősebb voltam nálad akkor, de nem ez a fontos), mindenkinek jobb lett a kapcsolata mindenkivel a családban. (A szüleimet is beleértve.) Megszűnik a feszültség, a szüleid végre nyugodtak lesznek, és ha együtt vagy velük, akkor nem a veszekedés lesz meg a harag. A változás ijesztő, és nyilván nehéz is lesz beleszokni, de hidd el, gyakran ez a jó megoldás.
2014. dec. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kezdem elhinni én is,hogy így talán jobb lesz.Mert ez a folytonos veszekedés,meg a viselkedéssükkel csak rontják a helyzetet.Csak így még fél évet kikell bírnom,de legalább addig a barátnőimmel lehetek.
2014. dec. 30. 23:53
 10/11 anonim ***** válasza:
Első hozzászóló, segítek kinyitni azokat az ajtókat ha gondolod. Jó látni, hogy vannak ilyen érett gondolkodású lányok mint amilyen te vagy. 25F
2015. jan. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!