Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kell beadagolni, hogy...

Hogyan kell beadagolni, hogy nem megyek egyetemre?

Figyelt kérdés

Rossz tanuló vagyok. Volt már bukásom is (pótvizsgán átmentem) és sanszos, hogy most félévkor is bukok matekból.

Szüleim nem jártak egyetemre, de egész jó állásuk van. Bár anyukám nem annyira szereti, de jó benne.

Nővérem járt egyetemre, de csak fizetősre vették fel és nem is tud vele elhelyezkedni, mást dolgozik.


Már eldöntöttem, hogy OKJ-re járok és azt is, hogy milyenre, emellett lehet hogy dolgoznék is, attól függ, hogy az időm mennyire engedi.


Kb. hetente kérdezi valaki (szülők, tesóm, barátok, osztálytársak, tanárok, új ismerősök, idegenek) hogy hova megyek egyetemre, melyik tárgyból emeltezem, ilyenek. Nos, nem fogok emeltezni és nem is tanulok annyit az érettségire, ugyanis OKJ-ra nem kell, de valahogy nem is tudom se rávenni magamat, se megtanulni mindent rendesen.


Lehet, hogy meg fogom bánni, de az már az én bajom lesz, hogyha újra akarok érettségizi és késik pár évet az egyetem.


Viszont a szüleim és a nővérem azt akarják, hogy mindenképpen egyetemre menjek, sőt államira. Nagyon nyomatják ezt a dolgot, viszont én tényleg eldöntöttem, hogy mi lesz a sorsom. Eddig nem szóltam róla senkinek, csak azt mondtam, hogy még kérdéses, hogy mi lesz velem, de lassan szólni kéne otthon, hogy a jelentkezési lapomon nem fog szerepelni egyetem, max fölöslegesen.


Hogyan mondjam meg nekik? Szerintem nem erre számítanak. Tudják, hogy nem vagyok jó tanuló, de akkor is...


18/L


2015. jan. 2. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sosem értettem miért erőltetik az egyetemet annak, akinek nincs meg a képessége hozzá. Nővérednek meg mond meg hogy őt se vették fel államira, ne járjon a szája. A te életed, nem mindenkinek való az egyetem, egy jó okj-vel többre mész mint egy olyan szakkal amire könnyű bekerülni, de elhelyezkedni képtelenség vele.
2015. jan. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Imádom az ilyen szülőket. Egyrészről szép dolog, hogy azt akarják, hogy menj egyetemre, de a már-már belekényszerítés túlzás. Milyen szakot akarnának? Vagy mind1, csak egyetem legyen? Anyám annak idején azt akarta, hogy mindenképpen jogász legyek, mert azért jár a doktori fokozat. Mivel nem oda mentem, hallgathattam egy évig, hogy milyen buta vagyok, de nem bánom, mert olyan szakon szereztem diplomát, ami szerelem volt első látásra :) Mondd meg kedves szüleidnek, hogy te se akarsz olyan helyen tanulni, ami nem a te világod :)
2015. jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nekik mindegy, csak egyetem legyen, de főleg a tesóm hiszi azt hogy csak egyetemmel lehetsz teljes értékű ember.


Köszi az eddigi válaszokat :)

2015. jan. 2. 15:28
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Jellemzően azok hisznek ilyet akiknek semmijük nincs csak az egyetemi végzettség. Valamibe muszáj kapaszkodniuk.
2015. jan. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne adagold! Mond csak meg.
2015. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem is kell "beadagolni",hogy nem akarsz egyetemre menni. Ha emelik a pontszámhatárt, és nem éred el, nem fognak felvenni. Azért tanulj, megbukni nem muszáj.
2015. jan. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Hát amúgy ha nem vesznek fel akkor nem kell adagolnod semmit se. De azért tanulj arra az érettségire mert ha nem vagy jóképességű és nem úgy oktattak akkor nem lesz olyan könnyű mint hiszed. Főiskola is van nem csak egyetem. Bár egy kutya a kettő.
2015. jan. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%
Engem anyám kényszerített. Azt mondta "ha kell kiverem belőled a diplomát". Milyen szakra mentem amire felvettek, és nem kellett a matek amiből rossz vagyok? Magyar. Megérte egyetemre menni ha ezzel nem tudok majd elhelyezkedni? Nem.
2015. jan. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!