Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hasonló helyzetben lévő...

Hasonló helyzetben lévő anyák, szülők! Ti hogy fogadtátok fiatok homoszexualitását?

Figyelt kérdés
Nem kertelek, tegnap rákérdeztem a fiamnál, hogy meleg-e és ő bevallotta, hogy igen. Már egy ideje sejtettem, mert 23 éves és soha nem érdeklődött a lányok iránt. Nem mondom azt, hogy nem könnyű elfogadni, de egyetlen fiam és úgy érzem támogatnom kell. Így is elég nehéz lesz neki az élet. Hasonló helyzetben levő szülők, ti hogyan reagáltátok le? Egy picit félek attól, ha bemutatja majd a párját, hogy nagyon zavarban leszek.

2015. jan. 3. 20:03
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Kedves István!

Nem tudom megérteni azokat a szülőket, akik emiatt fordulnak el a gyereküktől. Férjemnek is volt egy kialakult képe a melegekről és féltem is a reakciójától, de kellemes csalódás volt a reakciója.

2015. jan. 4. 11:27
 12/18 anonim ***** válasza:
89%

(Remélem nem sértő ha most így tegeződök, de ha igen akkor írd és átváltok magázásra)

Előre leszögezném hogy ezeket úgy mondom hogy meleg vagyok, tavaly februárban mondtam el anyámnak.

100% biztoságal jelentem ki a valaki meleg, és megkérdezik tőle hogy igen v. nem, szinte biztos hogy mind a 100% letagadja. De ö nem, vagyis ö erre nem volt még felkészülve de megmerte tenni. Ha a gyerek ilyen esetben meg meri mondani akkor le a kalappal gyerek 's szülő előtt és persze meglesznek a ciki pillanatok (amik mindig vannak akár hetero, bi, homo, pán és egyéb beálitotságuáknál), amit persze neki is meg kell élnie, vagyis egál van. Vagyis, nem kell egyáltalán csalódottnak lenni, mindössze boldognak és támogatónak (ez az utolsó mondat angolul valahogy jobban hangzót :D)

2015. jan. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám azt mondta, mikor kiderült hogy meleg vagyok és elmondtam neki, hogy éljek agglegény életet, és ne éljek együtt senkivel. Akkor ő elfogadja. Oda megyek és az jön hozzám aki akar, azt csinálunk amit akarunk, de együtt ne éljünk, mert ő elsüllyed szégyenében.
2015. jan. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező nagyon jó fej anyuka vagy:) Nekem is elfogadták otthon:) Nagyon jó ilyet olvasni hogy az elfogadás és a szeretet győz:) Bárcsak minden szülő ilyen lenne:)) Nem kell félni ha bemutatja a barátját,ha bemutatja az azt jelenti hogy bízik benned és nagyon szeret:) 20F meleg
2015. jan. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Én azt hittem, hogy majd itt néhány szülő le fogja ordítani a fejemet, azért mert rákérdeztem, vagy azért mert elfogadtam a tényt, amin változtatni nem lehet.
2015. jan. 5. 13:22
 16/18 anonim válasza:
100%
A fiad örülhet és szerencsésnek mindhatja magát h ilyen anyukája van :D Sokkal szívesebben hallottam volna ezt mint azt h kiraknak otthonról és h válozzak meg mert ez egy betegség, és h ez nem én vagyok.. :/ Nem mindneki elfogadó, bármennyire is inteligens legyen, mint ahogy ez is kiderült. F/m
2015. jan. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

büszke lehet rá a fiad, és te is rá. ne mások véleménye számítson, valószínűleg később te is fogsz hallani negatív véleményeket, de azt tanácsomol hogy ne a társadalomnak akarj megfelelni, hanem légy mindig ilyen segítőkész, elfogadó édesanya. Biztos lesznek nehezebb pillanatok is, de ha megmarad az őszinteség az sokat segít.

(és te nem rontottál el semmit)

2015. jan. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Hmm... mit mondjak én is összetenném a két kezem, hogyha ilyen lenne a szüleim hozzáállása, de nem ilyenek, sőt nagyon elítélőek, de volt olyan reakció szülői részről, hogy "inkább felakasztom magam"...


Nos, erre mit mondjak? Amit sokan mások: irigylem a fiad és neked részemről jár az elismerés. Engem a szüleim által kijelölt "helyes út" majdnem a sírig juttatott, ott sokaltam be és azóta vagyok igazán boldog. Ők ezt nem tudják, de úgysem kíváncsiak Rám, régóta nincs is bizalmas kapcsolat köztünk...

2015. jan. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!