Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ennyire rossz gyerek...

Tényleg ennyire rossz gyerek vagyok?

Figyelt kérdés
Anyukám egy nagyon kritikus nő,aki más szemében a szálkát meglátja,sajátjában az erdőt sem.Neki csak az anyai ágon levő lányunokatesóm -csak egy van belőle- a mitnagyerek,aki ugyan hatos tanuló és önellátó,de nem képes kiállni magáért és a barátját is képes csicskáztatni,akibe elvileg szerelmes.Én meg bármit csinálok,egy rossz örömlány vagyok.Ha sokat tanulok,az a baj,ha semmit,az,ha érdekel valami,az a baj,ha sportolok,az,stb. Mindenbe beleköt,amit csinálok és meg van lepve,hogy nincs sok ingerenciám hazajárni,4-5 órát zötykölödve a buszon.

2015. jan. 5. 00:34
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk OKJ-s képzésen azt tanítja egy sokat tapasztalt nő,hogy nincs olyan,hogy rossz vagy jó gyerek.Azért nincs rossz vagy jó gyerek,mert kifejezetten rossz vagy jó tulajdonságaik sem mindig vannak.Van,amikor az a jó,hogyha valaki jószívű,de gondold csak át,hogy ez a dolog mennyiszer visszaüt,mert a jószívű embereket sokan kihasználhatják,és ki is használják.Ugyanakkor egy visszatetsző tulajdonság is lehet néha jó,ilyen például az,amikor be van állítva egy ember nagyképűnek,holott jogosan büszke az eredményeire,csak éppen olyan környezetben van,ahol a tudását,tehetségét nem értékelik.


Sok anyuka olyan,hogy a gyerekére tulajdonságokat vetít rá,és ha ennek a gyerek nem felel meg,akkor a gyerek a hülye,az ostoba,meg néha az undorító is.A környezetemben van olyan szülő,aki kikötötte(és nekem is elmondta),hogy a lányának menőnek kell lenni,mert hogy menőnek lenni(szó szerint!) milyen jó dolog.Ezt az anyuka,és az apuka is egyaránt így gondolják,és ehhez tartják magukat,mert az anyagi helyzetük is megengedi azt,hogy a gyereküknek többet adjanak annál,mint ami "már elég".Amire nincs szüksége ennek a gyereknek,azok például a hiperszexualizálódós ruhák(így tudtam kifejezni,bocsi,szerintem érthető,mire gondolok).


Nekem nem vetítettek semmilyen elvárást rám kisebb koromban,tehát akkor még felhőtlen gyermekkorom volt.Aztán jöttek a hibáztatások,hogy én milyen önállótlan vagyok(jogosan),de a szülők hibája miatt(mindig kritizáltak,mikor segítettem,ráadásul ki is vették a munkát a kezemből,és ez nagyon nem esett jól,mert sokszor előfordult).Így jött hát az önállótlanság,most meg eszembe jutott,hogy a képzés után munkát akarok,meg valahogyan különköltözni tőlük(ami huszonéves korban szerintem már normális és szükséges),és így meg megijedtek a hirtelen önállósági törekvéseimtől,ami hülyeség,mert pénz nélkül most még ez nem megy,szóval még itthon van szerintem olyan 2-3,maximális esetben 4-5 évem.


A szülők elvárásai,és példálózgatásai más gyerekekkel mindig feleslegesek,túlzóak,és sosem hoznak sikert.

Ami véleményem szerint a nevelésből(itt Magyarországon főként) hiányzik,az az ELFOGADÁS.Ezt a szót Magyarországnak 10 éven belül meg kell ismernie bővebben a mögöttes tartalommal együtt,mert hatalmas bajok lesznek a jövő nemzedékekkel,ha nem fogadják el őket a szüleik.


Hangsúlyozom,hogy NEM MINDENT KELL ELFOGADNI,DE NAGYON SOK MINDENT,AMIT NEM FOGADUNK EL,AZT ELKELLENE.


A gyilkosságot nem fogadhatjuk el,de sok minden mást el kellene.A kérdést nagyon köszönöm,gondolatmenetet indítottál a blogoláshoz.


19/L

2015. jan. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Milyen OKJ-s tanfolyamot végzel,ha szabad tudni?

Inkább én köszönöm,hogy nyugtattál!

2015. jan. 5. 01:03
 3/4 viktorvarga ***** válasza:
42%
én aztmondom h vagy necsinaljon az ember gyereket,vagy hamár megcsinálta legyenhozzá türelme.nemvolt anyádnak kötelező szülni,bennevolt a pakliban h ku rvaleszel,és amugyis az ő nevelése vagy, szal az ő kudarca mindenképp..
2015. jan. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%
nem nagy szám ez az OKJ-s tanfolyam(de van benne pedagógia és pszichológia),a neve elég gyatra,de ez is csak egy szakma:Pedagógiai és családsegítő asszisztens.A pszichológiát még most kezdjük ebben a suliban,de a régi iskolámban(egészségügyi) azt is tanultam,szóval onnan a véleményem,és amúgy is,ez a saját véleményem is lenne,mert úgy gondolom,hogy éretten gondolkozok az ilyen kérdésekben.
2015. jan. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!