Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek öröklődhet a...

Szerintetek öröklődhet a párkapcsolatra való alkalmatlanság?

Figyelt kérdés
22 éves, egyetemista lány vagyok. A szüleim 2 évvel ezelőtt elváltak, de már 11-12 éves koromtól kezdve nem voltak együtt, bár egy fedél alatt éltek, de nem is beszéltek egymással. Az életemben természetesen mindketten részt vettek továbbra is, de szorosabb kapcsolatot mindig anyuval ápoltam. Édesapám aztán végül 5-6 évvel később nehezen, de megtalálta a nagy őt, akivel most is együtt élnek. Anyukám 8 évig kisebb próbálkozásokat leszámítva egyedülálló volt, de nagyon szeretett volna már találni valakit magának és 2 éve ez sikerült is végül. A napokban beszélgettünk erről, és azt mondta, hogy úgy érzi, bármeddig is várt a mostani kapcsolatára, nem akarná sokkal szorosabbra fűzni a szálakat, tehát pl. öszeköltözni. Talán túlságosan is megszokta már az egyedüllétet és nem nagyon tud vagy akar már alkalmazkodni senkihez és neki így pont elég, hogy hetente 2-3 napot együtt töltenek, de utána igényli is már az egyedüllétet, amikor mindenki békén hagyja. Na most, én ugyanígy vagyok ezzel. Nekem is van egy 3 éves kapcsolatom, de ugyanígy érzek. Mi is leginkább hétvégén vagyunk együtt, örülök, amikor jön a párom és várom, nagyon szeretek vele lenni, de az, hogy mindennap együtt legyek csak vele, az nekem is sok lenne. Én is eléggé igénylem az egyedüllétet. Mivel a válás óta én anyuval élek, még azt is mondta anyu, hogy velem tök jó együtt élni, épp mert hasonlóak az igényeink és milyen jól megvagyunk így ketten. Én is épp így érzem, nekem jó így, dehát az mégsem járja, hogy majd életem végéig vele éljek. De már egyre kevésbé látom, hogy mikor vagy kivel fogok és akarok majd közös életet kezdeni. Tudom, hogy 22 évesen még nem vagyok elkésve, és nem az riaszt, hogy családot alapítsak, gyerekeket nagyon szeretnék pár éven belül, de én is úgy érzem magam, hogy párkapcsolatra alkalmatlan vagyok, hasonlóan anyuhoz. Lehet, hogy én is miatta lettem ilyen, vagy csak örököltem a természetét?
2015. jan. 6. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Nem örökölted, megtanultad. A kettő abban különbözik, hogy az öröklött dolgokkal nemigen tudsz mit kezdeni, a tanultak meg változhatnak.


Beleragadtál ebbe, talán édesanyád is azt mutatta feléd, hogy így vagytok ti jól ketten a "világ ellen". Nem rosszindulatból írom, hanem mert az egymásra utaltság, a nehéz időszakok nagyon szorosan összekovácsoltak benneteket, és nyilván bizonyos szempontból anyukád nagyon jó fej lehet, hogy nagyobb konfliktus nélkül is még együtt tudtok élni. (Nálunk amikor ennyi idősen még otthon laktam, folyton ellenőrizgetni akart, és nagyon gyerekként kezelt. Nálatok úgy tűnik, nincs így - vagy téged nem zavar.)


Egyelőre rá is érsz még erre, én is 24-25 voltam, amikor végleg elköltöztem a páromhoz.

Az sem biztos, hogy nem azért nem akarsz "kirepülni a fészekből", mert a jelenlegi kapcsolatodat nem érzed erre 100%-ban megbízhatónak.

Szerintem ha majd odaérsz, hogy gyereket vállalj, vagy komolyan foglalkozz a gondolattal, akkor talán feltámad benned az igény arra is, hogy ehhez való társat találj. Mert ehhez jól jön ugye az anyai segítség, de igazi társad benne mégiscsak a gyerek apja kéne legyen.

2015. jan. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Felnottel. Valj le anyurol, mert elbaltazod az eleted.

Gondolom a jelenlegi parodba nem vagy szerelmes. Kulonben mindig vele akarnal lenni. Legyel szerelmes, ugy konnyebb lesz a levalas.

Johet a piros kez, de gondolkodj el...

2015. jan. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
22 évesen én is így gondoltam. Nálunk a családban nincsenek házaspárok, mindenki elvált. Nem tudom milyen egy normális családban élni. El sem tudtam volna képzelni, hogy valakivel együtt legyek 24/24. Most pár évvel később már megváltozott a helyzet. Lehet, hogy kicsit lassabban, mint a legtöbb embernél, de rájöttem, hogy csak a megfelelő ember kell hozzá. Most már azt is tudom, hogy mi az amit nem szeretnék elrontani, amit máshogy fogok csinálni mint anyámék.
2015. jan. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nalunk a csaladban soha nem volt valas, en megis mindig valok szoval ez nem ofokletes😄
2015. jan. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!