Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elítélendő az, aki párkapcsola...

Elítélendő az, aki párkapcsolatra nem vágyik, de gyerekekre igen?

Figyelt kérdés

Világ életemben zárkózott, nehezen megnyíló ember voltam. A családomon és pár barátnőmön kívül nem igazán nyílok meg senkinek. Párkapcsolatot mindig nehezen alakítottam ki, régebben még próbáltam ezen változtatni, de minden félresikerült kapcsolatom után egyre inkább úgy éreztem és érzem, hogy nincs olyan férfi, akit maximálisan közel akarnék magamhoz engedni és megbízni benne. Persze, még fiatal vagyok, mondhatjátok, hogy még van időm bőven megtalálni, de én nem is akarom igazából megtalálni. Az elmúlt években rájöttem, hogy jobban szeretek egyedül lenni és egyáltalán nincs már kedvem ismerkedni sem meg felépíteni egy kapcsolatot, amiből esetleg lehet majd valami. Jobb a férfiaknak is, mert voltak, akik komolyabban érdeklődtek irántam és próbáltam magam meggyőzni egy ideig, hogy jó lesz ez, de egyszerűen mindig rájöttem, hogy nem nekem való a párkapcsolat. Saját gyerekeket viszont nagyon szeretnék pár éven belül, akár mesterséges megtermékenyítéssel is, természetesen megfelelő anyagi körülmények mellett. Még ha párosan képzelném is el az életem, én nem vagyok az a fajta nő, aki 30 felett kezd el szülni, sosem így terveztem és rengeteg egyedülálló nő neveli egyedül a gyerekét, még ha sokkal nehezebb is nekik. Stabil családi hátterem is van, a szüleim időnként tudnának segíteni vigyázni a kicsire 1-1 órára vagy ilyesmi. Mi a véleményetek, ti elítélnétek ha egy nő így vállal gyermeket?

24L


2014. júl. 20. 12:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
79%
én nem ítélem el. de az biztos hogy sokkal nehezebb lesz így neked.
2014. júl. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
46%
Tudatosan egyedulallokent vallalni gyereket rendkivul onzo dolog.
2014. júl. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
45%
Elítélendő, mert a gyereknek rosszat teszel vele.
2014. júl. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
40%
szerintem meg nem teljesen normális,attól hogy jó párszor átvertek a férfiak,még nem mind olyan,amielyennek azt te már egy kalap alá szeretnéd venni.egyébként a gyerek vállalás szép dolog,nem is arról van szó.de,sose tudhatod mikor jön el azaz igazi,aki még ezen felül haosnló elképzeléssel bír mint te,gyereknevelés terén.
2014. júl. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
67%

Én nem itélem el, sőt, nagy RESPECT az ilyen nőknek !! :)


De készülj fel, nem sokan vannak egy véleményem velem...

2014. júl. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
57%

Engem hívnak önzőnek, mert nem akarok egyáltalán gyereket, pedig szerintem ez az önzőség. Ha már gyereket akarsz erre a világra hozni, tartozol neki annyival, hogy szerelemből születik, hogy legyen egy apja is, akit megismerhet.


Egy gyereknek nem egy "terv részeként" kellene megszületnie, hanem abból az érzésből, hogy én ezt a férfit/nőt annyira szeretem, hogy gyereket akarok tőle.

2014. júl. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 A kérdező kommentje:
4-esnek: Nem azért nem akarok párkapcsolatot, mert párszor átvertek a férfiak. Mint írtam, voltak, akik komolyan gondolták velem, én jöttem rá, hogy nekem ez nem kell, nem jó. Sőt, ők addigra már beleélték magukat elég rossz volt lerombolni az illúzióikat mikor egyébként semmi különösebb gond nem volt velük, csak én jobban érzem magam egyedül.
2014. júl. 20. 13:02
 8/71 anonim ***** válasza:
43%

"Én nem itélem el, sőt, nagy RESPECT az ilyen nőknek !! :) "


Pontosan miert is? Mert alapbol elveszi a lehetoseget a gyerek elol azzal, hogy nem engedi, hogy apaj legyen? Baxott nagy tiszteletet erdemel. Gratulalok hozza.


Mindezt ugy, hogy en is egyedulallo anyakent neveltem a szuletesetol kezdve eleg hosszu idon at a gyerekemet, de nem azert, mert eleve igy terveztem volna.

2014. júl. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
74%

"csak én jobban érzem magam egyedül."


Ha a parkapcsolatra keptelen vagy, akkor mibol gondolod, hogy gyereket kepes lennel nevelni????

2014. júl. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
80%

Nem ítélem el, Te tudod, hogy később hogy jó neked, mert a gyereknek sem jó, ha olyannal élsz együtt(tudván, hogy nem akarsz kapcsolatban élni), akivel nem is akarsz, de gyereket meg akarod, és megszülöd!


Azt a h*lyeséget meg felejtsük már el, hogy rosszat tesz vele az az ember, aki egyedül vállalja. Hadd kérdezzem már meg, hogy aki egyedül maradt pocakosan, vagy alapból becsúszott mondjuk egy kellemes 20perc eredményeként, és megtartották a babát, akkor azzal is rosszat tesznek? Hány olyan család van, ahol a gyerek csak azt látja, hogy a szülők ölik egymást, nincs egy közös cél, pedig mindenkinek jobb lenne, ha az anya-apa-gyerek duó/trió kiegyensúlyozott lenne?

A kérdező tudja magáról, hogy nem akar kapcsolatot, persze ez változhat, ha talál olyan embert, akivel együtt is akar élni, és szül neki.. de ezzel, hogy valaki egyedülállóként vállal gyereket és rosszat tesz vele..inkább nem sorolom a kategóriát, hogy aki ilyet állít, az hova tartozik..

2014. júl. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!