Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell ennyire erőltetni,...

Miért kell ennyire erőltetni, hogy különmatekra járjak ehhez a nőhöz? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A tanárnő, akihez magánórára járok, elég érthetetlenül magyaráz. Ráadásul a város másik végén lakik, ami nekem biciklivel fél óra, kocsival meg a forgalomtól függ.

Drága is az óradíja (45 perc 3500 Ft és van, hogy később kezdjük, vagy hamarabb fejezzük be, egyszer fél óráért elkért ugyanennyit), közben végig Skype-ol, chatel, berohannak a gyerekei óra közben. Általában úgy megy az óra, hogy kiadja a feladatot, ő meg elkezd internetezni, filmet nézni, vagy vasalni és ha nem értem valamit, odajön. De nem értem, amit magyaráz, így vagyok 2.3 matekból, hogy heti egyszer tuti ott vagyok.

Szeretnék váltani, mert van a giminkben egy nagyon jó tanár, akinél 2000 Ft 60 perc és a több ismerősöm jár hozzá, mindannyian 4-es, 5-ös dolgozatokat írnak, pedig egyikőjük sem valami matekzseni. Ráadásul 2 utcával arrébb lakik, 5 perc az út, még gyalog is.

De mondta, hogy van egyszerre lyukas óránk a suliban, Neki az is jó, hogyha akkor ott maradunk és beülünk a könyvtárba, vagy egy üres terembe, vagy csinálhatjuk úgy is, hogy becsatlakozok az egyik barátnőmhöz és akkor feleződik az óradíj is.

De anyáék ezt nem akarják, mert hogy a különtanárom anya gyerekkori barátnője, milyen kellemetlen lenne, meg mit mondana neki, stb. Viszont ennek így semmi értelme nincs, 4 éve járok hozzá, de azóta semmi változás nem történt.


2015. jan. 7. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg a következőt:

kérd meg, hogy egy hónapig járhass a kettőhöz. Ha látnak változást (és ezek szerint fognak), akkor megértik a Te álláspontodat is. Persze az úgy már 5.500 Ft. Vagy kérd meg, hogy csak a sulishoz járj, próbaképpen, és ha látnak változást, hadd maradhass ott.


Amúgy mindezt, amit ide leírtál, elmondtad otthon? Tedd meg mindenképp! Nem hiszik el? Az azért lenne furcsa, mert a szavaidból az jön le, hogy te meg akarod érteni a matekot, csak nem lehet (így amúgy tényleg nem). Vagy kérdd meg anyukádat, hogy beszéljen a barátnőjével, hogy 4 éve nincs változás (elképeszető, hogy akkor miért járatnak oda még mindig), találjon ki új módszert, és figyeljen rád jobban oda. Ebből értenie kell a tanárnak.


De a legjobb tényleg a váltás kiharcolása lenne. Ja, és azzal még érvelhetsz, hogy egy barátnő, nem kér 3500ft/órát. Elképesztő......

2015. jan. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy latszat fenntartasa a fontosabb a "baratsag" megorzese erdekeben, vagy a Te jovod??
2015. jan. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jaj, hagyjuk már.. Anyukád barátnőjének nem kell megtudni a váltás okát. Akkor lenne kínos, ha nem fizetnétek..

Itt a Te érdekes az első. Ha a másik tanár szimpatikusabb, akkor beszéld meg a szüleiddel, hogy legalább hadd próbáld ki, ő milyen órát tart, a saját érdekedben.

Mondd meg anyukádnak, hogy miattad van a tanár, nem a Tanár miatt Te.

2015. jan. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg elég értelmetlen így.

Ötletek:

- Apukádnak vázold fel a helyzetet! Neki nem volt barátnője.

- Anyukádnak mondd el hogy egy régi barátnő fontosabb vagy hogy képben legyél matekból? Ha barátnő lenne nem kérne ennyit tőled.

- Érvelni lehetne azzal hogy kevesebb időd megy el az utazással az amúgy is nagyon beosztott napodból. Ezt a barátnő is meg fogja érteni.

- Egyszerűen mondd hogy nem vagy hajlandó menni a rosszul magyarázó tanárhoz, mert 4 év alatt nem tudott neked érdemben segíteni. Szeretnél jobb bizit, tennél egy próbát egy jó tanárnál is. Ha anyud fél a sértődéstől járjon ő hozzá.

2015. jan. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én egyenes típus vagyok .Megmondanám a "barátnő" tanárnak hogy nekem ez így nem pálya.Zavar hogy nem figyel rám, nem fejlődök és még drága is ráadásul messze van.Jövőhéttől nem jövök.

Otthon ezt elmesélném és kényszer helyzet van :D

Anyád egy tutyimutyi ,utálom a képmutogatósdit.

2015. jan. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!