Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagy csalódást okoztam a...

Nagy csalódást okoztam a szüleimnek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mivel kárpótolhatnám a szüleimet csúszok 1 évet az egyetemen(nincsenek keresztfélévek), mert szerintem nem tanultam kellően és nem sikerült 2 fontos tantárgyam.

Nagyon szégyellem és utálom magam ezért, hisz ők mindent megadnak nekem! Most mit tegyek?


2015. jan. 11. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Nőj fel értelmileg! Nem a szüleidért tanulsz, hanem önmagadért! Csúszol az egyetemen, nagy ügy... Sokakkal előfordul, a világ nem dől össze ennyitől. Tanulsz a hibádból, belátod te is, hogy nem tanultál eleget, ezen pedig biztosan változtatni fogsz, és legközelebb sikerülnek ezek a tárgyak. Ennyi miatt nem fognak kiutálni és letagadni a szüleid, és valószínűleg csalódást sem okozol nekik, ha normális értékrendű emberek.

Még egyszer kihangsúlyozom: magad miatt tanulsz! Ez nem a viszonzásod a szüleid számára, amiért mindent megadtak, hanem a saját életed alapozása!

2015. jan. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél a pont. Csúsztál és akkor mi van? Fiatal vagy NEM CSAK a tanuláson jár az eszed. :D Nem fog összedőlni a világ legalább egy kicsit több időd van fiatalnak lenni, mert ha elkezdesz dolgozni bele kell húzni.
2015. jan. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Először is őszintén elmondanám nekik, majd megfogadnám, hogy amikor újrapróbálom ennél jobban igyekszem.


Ha most halasztasz, akkor munkát vállalnék a helyedben - neked is jó tapasztalat lehet és a szüleid is biztosan díjaznák a törekvéseidet.

2015. jan. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Keress diákmelót! Nyilván kevesebb órád lesz így az utolsó évben, úgyhogy a mellett tudsz majd dolgozni. Így ne nekik kell majd 100%osan támogatni anyagilag, és tapasztalatot is szerzel. Valamint látják majd, hogy érzed a tetteid súlyát.

De annyira ne pánikolj be. Ez egyetem, nagyon sokan csúsznak. Arra esetleg nincs lehetőség, hogy megkéred a tanárt, hogy hirdesse meg következő félévre "csak vizsgára"? Akkor lehet, csak félévet csúsznál.

2015. jan. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%

"nagy ügy"...aha, a marha szülő meg fizessen!


Nézd, ha jól álltok anyagilag, akkor tényleg mindegy. De ha a szüleid keményen küszködnek a pénzért, hogy tanulhass akkor én azt mondom, hogy nem érzelmileg, hanem értelmileg kell felnőnöd a feladathoz.

Téged nem fusztrál, hogy megbuktál? De nem a szülők miatt, hanem úgy magad miatt, hogy "most komolyan, egy kettest nem voltam képes összekaparni ennyire buta lennék?!"

Ja, és ne nyugtatsd magad azzal, hogy dehogy vagyok buta, mert az vagy sajnos.

Az okosak tanulás után buliznak.

2015. jan. 12. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem lesznek óráim, így én is munkára gondoltam.

Eddig nem jártam bulizni, mert tanultam, ezt is lehet bepótolom.

Az a baj, hogy sajnos maximalista vagyok és beáldoztam a többi tantárgyra a tanulási időmet, amit erre a 2 tantárgyra kellett volna :(

Az átlagom még így is 4 felett van. Lehet, hogy megtudnám szerencsével csinálni ezeket a tantárgyakat is 2-re, de emberek élete függhet, majd rajtam, így azt gondolom, hogy maximálisan megkel tanulni ezeket is, mert nem tudnám elviselni, ha valakinek az én tudatlanságomból adódóan lenne baja!

A hasznos válaszokat köszönöm, jólestek! :)

2015. jan. 12. 09:59
 7/7 anonim ***** válasza:
5-öske, pont most írta le a kérdező, hogy az átlaga 4 egész feletti szóval nem hinném, hogy hülye gyerek. Szóval amíg te annak örülsz, hogy meg van a kettes (mondjuk néha én is) addig ő jobbra akarja, mert elvileg felelősségteljes dolgot tanul és emberekért fog felelni, így kell neki a lehető legjobb. Think more pls! :D
2015. jan. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!