Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha már nagyon...

Mit tennétek, ha már nagyon szeretnétek gyereket, de potenciális apajelölt egyáltalán nincs? Örökbefogadnátok?

Figyelt kérdés
2015. jan. 15. 09:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
53%

Én valószínű letennék egy nevelő szülői vizsgát és így élném ki a gyerekhiányomat. Valószínűleg egy csecsemő sem fog végleg nálad maradni, de a családunkban olyanra is van példa, ahol a nevelőszülőségből konkrétan az lett, hogy totyogós korától nevelte a hölgy a gyereket és a mai napig anyának hívja a már jócskán felnőtt "gyerek" a nevelő anyját, ott ragadt 20 éves koráig, mint egy normál családban.

Persze arra is fel kell készülni, hogy brutális történeteket fogsz hallani és többnyire kicsi Rikárdókat nyomnak majd a kezedbe.

2015. jan. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyan ebben a helyzetben vagyok, és azt csinálom, h "azt csinálok, amit akarok". Pl. utazás, utazás, utazás, nyelvtanulás, olyan munkát keresek, amit örömmel csinálnék, olyan missziókat keresek, ami méltó alternatívája lehet az anyaságnak, olyan extrém sportokat próbálok ki, amit anyaként már nem próbálnék ki, nem karrierre görcsölés, nem megfelelési kényszer, szellem ápolása, test fitten tartása, nem bezárkózás egy szobába és sírás és aggódás, nem tettetve a virágszálat a tip-top irodában a herceget várva mint egy szerencsétlen áldozat. Mert: mi van, ha sosem jön el a megfelelő ember? Akkor úgy éljem a hátralévő életem, h várok és várok és várok és várom h majd jó lesz. Nem! Most legyen jó! Ez egy döntés. Meg kell tanulni egyedül boldognak lenni. És az eszmefuttatásom alapján, ha önamgamban képes vagyok boldog lenni, akkor nagyobb eséllyel leszek képes bevonzani egy másik boldog embert.


Semmi esetre sem kényszermegoldásokba menekülni, mint találni egy félnótást, aki hajlandó elvenni, vagy valami öreg lókötő karjaiba menekülni, akinek én is csak kényszermegoldás lennék.

Örökbefogadáshoz nem értek, de ha az előttem szóloknak igaza van, és nagyon nehéz eljárás, akkor nem biztos, h kitenném magam egy mondjuk 8 éves procedúrának, hogy 8 évig folyamatos gyötrődésnek és betelejesületlen várakozásnak legyél kitélve. Akkor ezt a 8 évet máshogy it ölthetek, szabadabb lélekkel, pozitívabb energiákkal.


Végezz önvizsgálatot. Ha szünetelnül társaságba jársz, ismerkedsz, randizol, de mgésem jön AZ az érzés, mégsem jön AZ az ember, annak lehet oka van. Találd meg ezt az okot. Ha veled van gond, változtass rajta, ha nem veled van gond, találd meg a missziódat. Nem biztos, hogy a gyerekvállalás az.

2015. jan. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!