Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökbefogadnátok egy kisgyerme...

Örökbefogadnátok egy kisgyermeket?

Figyelt kérdés
Egészségesek vagyunk a párommal mindketten, lehet gyermekünk. Én valamiért mindig is sokat gondolkodtam, hogy egy kisfiút szeretnék örökbe fogadni, nem tudom. Úgy érzem ezzel segíteni tudnék. Nem kimondottan kisbaba, idősebbre gondoltam.
2010. febr. 20. 11:02
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
50%
de ha lehet sajátod miért fogadnál őrőkbe?csak azért hogy segíts?megteszik azt azok helyetted akiknek nem lehet saját
2010. febr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
76%
hát ha sok pénzünk lenne, szülnék 3 sajátot és egyet örökbefogadnék....Szép dolog, amiről írsz, kevesen teszik meg. Van ez a "hivatalos nevelőanya" státusz, de amikor vki beszélt róla tiszta flegmán, hogy az egészben az a jó, hogy az állam jól megpakolja őket élelmiszerrel meg mosóporral, akkor csak néztem, hogy "tessék...?!" Jó, ez mellékutca, csak az örökbefogadást ezerszer jobban becsülöm. (Tisztelet a kivételeknek!)
2010. febr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Részben azért is. Másrészt viszont szeretnék otthont adni egy gyermeknek. Ezt így nehéz elmagyarázni, arra nehezebben érzek késztetést, hogy szüljek...
2010. febr. 20. 11:08
 4/37 anonim válasza:
100%
Én igen! És ha az anyagi körülményeim megfogják engedni mindenképp meg is teszem.
2010. febr. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha később megengedhetem majd magamnak, mindenképpen megteszem! Mélyésges fájdalommal tölt el néhány árvákról szóló riport vagy pedig dokumentum film. Nagyon sajnálom ezeket a gyerekeket, erről nem ők tehetnek! Hanem megint azok akik felelőtlenül cselekedtek..

18/L

2010. febr. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
41%
Most lehet kapom majd a rossz kommenteket, de hát mindenki irhatja a véleményét! De, azért még azt elmondanám, hogy egyáltalán nem vagyok érzéketlen! Szerintem, hogy örökbe fogadj egy babát úgy, hogy közben nektek lehet babátok, akkor ne tedd! ha, viszont szeretnél segiteni valakin, akkor azt úgyis megtudod tenni, hogy nem fogadod örökbe, hanem gondoskodsz róla anyagilag, hogy normális körülményekben nőjön fel és rendes életet élhessen! én nem tartom igazságosnak, hogy egy olyan gyerek, aki nem a te véred ugyanúgy örökölhessen, mint a sajátod! Viszont, akiknek nem lehet gyerekük, akkor ők tegyék, ezzel mindenki csak jól járhat! de, hogy egy egészséges családba bekerüljön egy idegen, ezzel nagyon nem értek együtt! ha együttérző vagy, akkor mondom nyugodtan támogathatod őt élete végig, de mindenkinek tisztában kell lennie azzal, hogy nem úgy kezeled mint, ha a sajátod lenne! Én legalábbis igy fogok tenni, ha Isten úgy akarja, akkor lesz is rá módom és nagyon sok gyereknek fogok segiteni, hogy majd a felnőtt korát rendessen kezdhesse el, de soha nem lesz egyiksem a gyerekem!
2010. febr. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
50%
En a helyedben mindenképpen szulnék,mert az biztosan,hogy a te véredbol van.Amikor màr nem akarsz szulni,akkor fogadhatsz a gyerekeid mellé orokbe,miért ne?,ha megteheted.
2010. febr. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

11.27-es kommentjéhez hozzászólva.

Igazából szerintem az árvasággal nem az a legnagyobb baj, hogy nincs anyagi támogatásuk a gyerekeknek (persze ez is), hanem hogy nem kapnak szeretetet, odafigyelést, törődést, és ez kihat az egész életükre. És ez sokkal fontosabb, mint a pénz. És csak úgy tud segíteni valaki, ha neveli, szeretet ad neki, bünteti, ha kell stb. Mintha a valóban a szülője lenne.

2010. febr. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Na igen. Gazdagok nem vagyunk, de egy biztos megélhetést, otthont, szeretetet, támogatást biztosítani tudunk egy gyermeknek
2010. febr. 20. 11:41
 10/37 anonim ***** válasza:
35%

11:27-es vagyok!


Lehet, hogy igazad van, de az akkor sem a te gyereked lenne! és egy idegen személy ne vigye tovább a te neved, ha nem muszáj! Másrészről úgy gondolom, ha támogatnék valakit, akkor próbálom őt jó tanácsokkal ellátni és a jó irányba terelgetni és nem hiszem, hogy hálátlan lenne a jövőben, azért ha olyan körülményt teremtek meg neki, amit még egy átlagos család sem képes a saját gyerekeinek megteremteni! Ruháztatom, ellátom, iskoláztatom (akár egyetem is)! Ő akkor már mindjárt előrébb jár, mint a többi társa! Nem gondolom, hogy ezzel sérülne, sőt... lehet nem úgy fog felnőni, hogy valakit apának vagy anyának szólithat, de egy olyan útra fogom tenni őt, ahol majd ő saját magának alapithat egy családot és ott majd úgy bánhat velük, hogy még azt is megadja nekik sokkal jobban, mint amit tőlünk nem kapott meg. Tudod, mennyire ritka azoknak a száma, akiknek sikerül kitörniük a nyomorból? nem elég, hogy család nélkül nevelkednek fel, de semmilyük nem lesz az életben! hát én ennyivel tudnám támogatni és úgy gondolom ez a normális! Ráadásul nagyon sok család még a saját gyerekével sem tud rendesen foglalkozni, nemhogy egy idegennel! és itt azt értem, hogy már sajnos nagyon ritkák azok a családi kapcsolatok, ahol a szülő és a gyerek barátok, megosztanak egymással mindent és nem titkolónak, nem hülyézik le a saját szüleiket stb...

2010. febr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!