Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha örökbefogadnátok egy...

Ha örökbefogadnátok egy kisbabát, elmondanátok neki, hogy nem a vér szerinti szülei vagytok?

Figyelt kérdés
és miért?
2010. márc. 21. 13:29
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
97%
Nagy korában biztosan, mivel joga van tudnia ezt.
2010. márc. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
A kisbabának nem mondanám el :)) de egyébként értem a kérdésedet. amikor már elég idős hozzá, én beszélnék róla. Ha akarja, az "igazi" szüleit is megkeresheti, bár ez az esetek többségében már nem is lényeges.
2010. márc. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
99%
Természetesen igen. Nem szeretném úgy felnevelni, hogy becsapom, ráadásul előbb utóbb úgyis kiderülne, és akkor többet nem bízna bennem. Inkább tudja már az elejétől, hogy bár nem én szültem, de azért én nevelem, mert nagyon szeretem őt.
2010. márc. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
98%
Ha már felfogja, akkor biztos elmondanám neki! Ne hazugságban nőjön fel.
2010. márc. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
65%

sztem ez egy olyan lelki tores a gyermek eleteben, hogy en nem hiszem, hogy elarulnam. Mivel ez az info csak fajdalommal es megrazkodtatassal jar, segiteni ugysem tud senki, ezert en feleslegesnek tartanam. Ha az igazsag tul kegyetlen, neha jobb hazugsagban elni.

De ez csak egy velemeny

2010. márc. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
96%
Igen, de már gyerekkorban, joga van tudni, ha felnőttkorban tudja meg, úgy érezheti, hogy hazudtam. Már úgy nevelném, hogy nem én szültem, de úgy szeretem, mint ha saját vérem lenne.
2010. márc. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
95%
Természetesen el, csak azt nem tudom, hogy kor szempontjából mikor a legideálisabb ezt közölni egy gyerekkel. Biztos nem kamaszkorban, de ebben nyílván tudnak segíteni az örökbefogadással foglalkozó intézmények.
2010. márc. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
89%

Biztosan elmondanám neki, mert idővel úgyis rájönne, hogy nem hasonlít a mamira meg a tesóra (ha van). Szerintem olyan 20-21 éves korában mondanám el neki, mert kamaszkorban rossz lenne neki. De csak magamból indulok ki, hogy mennyire éltem 14 évesen, hogy megmondják a szüleim hogy nem az övék vagyok. :D Szóval elmondanám feltéltenül!

28/L

2010. márc. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

13:41-es vagyok.

Valahol igazad van nekd is 13:39-es, de ha utólag valahogyan mégis kiderül számára, hogy nem a szüleinek mondta, hogy anya/apa, az szerintem nagyobb fájdalom. Legalábbis én ebből indulok ki...

2010. márc. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Én is elmondanám mindenképpen.

Én a 20-21 éves kort nagyon későnek tartom, de még a kamaszkort is.

Valahogy 9-10-11 évesen szerintem lehetne már erről beszélni a gyermekkel.

2010. márc. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!