Nem szeretem a gyerekem?

Figyelt kérdés
Bevallom őszintén, idegesít a gyerekem.hazajövök a munkából, szeretnék leülni a gép elé, vacsorázni de folyton jön és kérdez, beszél, játszani akar. Aza a baj,mhogy engem egyáltalán nem köt le a kis történeteivel.persze szeretem de egyre inkább azt érzem, hogy ez nekem nem kell és menekülök. Mi volt az oviban, szülői, mit evett, stb. Más téma sincs itthon. Mit lehet tenni, ha mégsem való nekem a családi élet?? Rossz ember vagyok?
2015. jan. 22. 15:07
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom, hogy rossz ember vagy-e, de én pont emiatt nem vállalok gyereket. Épp egy ilyen "mi volt a kaja" kérdésre hallgattam végig a választ, ahogy a gyerek idegtépő fejhangon felsorolta, hogy mi volt. Ember legyen a talpán, aki ezt bírja.
2015. jan. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Férfi vagyok, 36 éves és soha nem akartam gyereket. Ahogyan a legtöbb haverom sem akart, mégismlett. Van aki nagyon megszerette a gyerekét és itt vagyok én. Ahogy egyre nagyobb, úgy idegesít a jelenléte is egyre jobban.
2015. jan. 22. 17:14
 13/41 anonim ***** válasza:
38%

Őszintén sajnálom a gyerekedet.

Nem tudom, a párod akart-e gyereket, de ha egyikőtök sem akarta, jobb lett volna elvetetni - mert most egy boldogtalan ember lesz belőle.

És igen, rossz ember vagy, sőt rongy ember!

Kefélni jól esett, a következménye meg idegesít. Az a kisgyerek nem kérte, hogy megszülessen, de ha ti így akartátok, erkölcsi kötelességetek szeretetben fölnevelni.


(Megj.: 41 éves apa vagyok és a kisfiam az egyik legnagyobb örömöm az életemben.)

2015. jan. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
87%

"soha nem akartam gyereket. Ahogyan a legtöbb haverom sem akart, mégis lett."


Áruld már el nekem kérlek, hogy ez mégis hogyan lehetséges?? Kérlek, ne gyere nekem azzal, hogy az anyja hazudott a fogamzásgátlóról, meg "felcsináltatta magát" mert ha valaki egyáltalán, semmiképpen, soha nem akar gyereket, akkor bizony nem bízza másra a védekezést, hanem maga tesz róla, hogy ne legyen gyereke. Legyen akár férfi, akár nő az illető. Ha meg hagytad magad rábeszélni úgy, hogy nem akartad, csak mert a párod akarta, akkor szimplán hülye vagy.


Amúgy a kérdésedre a válasz: rossz ember nem vagy, csak egyrészt hülye, mert úgy lett gyereked, hogy nem akartad, másrészt rossz apa vagy, de ezt nyilván te is tudod. Hogy mit lehet tenni? Három lehetőséged van:

1. Erőt veszel magadon, és foglalkozol a gyerekkel, ha már ott van, megpróbálod szeretni, ő ugyanis nem tehet róla, hogy van.

2. Élsz tovább úgy, ahogy most, sajnálva magad, menekülve a gyereked elől.

3. Otthagyod a párodat és a gyereket, perkálod a gyerektartást, és nem foglalkozol a gyerekkel. Hátha lesz egy nevelőapja, aki szereti és törődik vele, és akit nem csak idegesíteni tud szegény.

2015. jan. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
75%
Rossz ember talán nem vagy, de pocsék apa igen. ettől még felnőtt korában lehet jó a kapcsolatotok, az én apám sem indulhat az év apukája díjért, de így felnőttként jó a kapcsolatunk.
2015. jan. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartalak rossz embernek, csak olyannak, akinek nem való gyerek.

Illetve meggondolatlannak, amiért ennek ellenére csináltál egyet.


Nem leszek népszerű a véleményemmel, de engem nő létemre halálra idegesítenek a kisgyerekek, én sem tudnám elviselni, hogy gyerekem legyen.

De emiatt nem is akartam, olyan párom van, aki ugyan így látja, és nem érzem úgy, hogy ez megváltozik.


Az érzéseidet megértem, mert én is ilyen vagyok, de a tetteidet nem.

Miért vállaltál gyereket?

2015. jan. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
Nézd, egy tartós kapcsolatban ne mondja senki, hogy nem gyógyszerrel védekeznek a felek. Vagy itt mindenki a gyógyszer mellé gumit húz? Alap volt, hogy bízom a páromban. Hát igen, átvert. Azota se értem miért jo ez a nőknek. Perzse azóta ő is megbánta, mert nem bízom benne és megmondtam ha még egy gyereket össze mer hozni megemlegeti.
2015. jan. 22. 18:47
 18/41 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok, és mennyi a gyereketek?
2015. jan. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
70%

Mit emleget meg? Nem fogsz közösülni vele többet? :-)))


Amúgy, ha tényleg átvert a párod egy tartós kapcsolatban, akkor minek vagy még vele?

Az se ideális a kisgyereknek, ha egyedül neveli fel a nő, de legalább van esélye olyan férfit találnia maga mellé, aki szeretni fogja a kisgyereket.

2015. jan. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
72%

Szánalmas vagy.

Ha nem akarod ennyire a gyereket, akkor válj el, perkáld a gyerektartást, és költözz el. Így nem kell akkor a gyerekkel foglalkoznod, és talán lesz egy nevelőapja, aki nem koloncként tekint rá, mert a gyerek NEM tehet arról, hogy él, hogy megszületett.

És baromi gyerekes vagy ha a feleséged okolod ezért, mert ha te NEM akarsz gyereket, akkor tegyél érte. Húzz gumit, pont. Gyógyszer mellett is teherbe eshet valaki.


Hogy milyen ember vagy, nem tudom. Apának csapnivalóan sz@r vagy, ezt te is tudod. Sajnáltatni meg ne sajnáltasd magad, költözz el, és kész. A gyereknek is jobb lesz, nem fogja magát tehernek érezni.

2015. jan. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!