Nem szeretem a gyerekem?

Figyelt kérdés
Bevallom őszintén, idegesít a gyerekem.hazajövök a munkából, szeretnék leülni a gép elé, vacsorázni de folyton jön és kérdez, beszél, játszani akar. Aza a baj,mhogy engem egyáltalán nem köt le a kis történeteivel.persze szeretem de egyre inkább azt érzem, hogy ez nekem nem kell és menekülök. Mi volt az oviban, szülői, mit evett, stb. Más téma sincs itthon. Mit lehet tenni, ha mégsem való nekem a családi élet?? Rossz ember vagyok?
2015. jan. 22. 15:07
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
93%

OFF: tartós kapcsolatban sem egyértelműen a nőnek kell hormonokkal tömni magát, különösen, ha a férfi van ennyire ellene a gyerekvállalásnak. Persze ez nem menti fel a nőt az átverés alól, de ne sajnáltasd magad, mert tényleg nem egyértelmű, hogy miért csak a nő dolga lett volna a védekezés.


ON: tedd, amit sokan javasolnak itt. Válj el, fizeted, amit fizetned kell és ennyi. A gyerek majd ragaszkodni máshoz, de ne várd öreg korodban sem, hogy az apjaként törődjön veled.

2015. jan. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Persze, az, hogy nekem szar az senkit nem érdekel, csak mindig a gyerek. Ebből van elegem. Ha gyerek van, akkor a szülő megszűnik létezni, az ő igényei kevésbé fontosak?
2015. jan. 22. 19:09
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim négy gyereket neveltek fel. Az apám hasonló volt, mint te. Nem volt erőssége az érzelmek kimutatása, a gondoskodás. Nála az volt a menő, hogy anyum főz, mos, takarít, és foglalkozik a gyerekekkel, ő meg dolgozik, haza megy, eszik és ne zavarja senki. Persze arra volt ereje, hogy szétosszon köztünk egy-egy atyai pofont, de ez mellékes.

Velem is úgy történt, mint itt egy-két hozzászólóval, hogy egészen tinikoromig szívtuk egymás vérét, nem értettük egymást, aztán 18-20 éves koromtól kezdve, amikor elköltöztem otthonról, teljesen megváltozott a kapcsolatunk, egész jól elbeszélgetünk már.

Véleményem szerint az nem olyan nagy baj, ha az apa nem nagyon vesz részt magában a gyereknevelésben meg az odafigyelésben, nem végzetes, de biztos teljesebb lett volna a gyerekkorom. Itt a legfontosabb, hogy legalább az anya legyen egy olyan biztos pont, akihez bármikor fordulhat a gyerek, ha problémája van, aki foglalkozik vele. Lány vagyok, talán azért volt jó, hogy anyukám egy nagyon biztos támaszom volt mindig, egy fiú esetében lehet, hogy pont az apának kellene a nagyobb részét képeznie a fejlődésében. Nem is tudom. Kíváncsi lennék ennek a megoldására.

Lehetőleg ne tipord el az önbizalmát, ha már nem nagyon akarsz vele foglalkozni, akkor már inkább hideg legyél vele, ne kegyetlen. Apám nem egyszer vágott olyan dolgokat a fejemhez, ami mai napig tüske a szívemben, leginkább akkor, amikor részeg volt, de ezen kívül is szórta az idiótaságait. Ha egy passzív szülő lett volna, még nem is fájt volna annyira, de így elég kellemetlen.

2015. jan. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
71%

Nem szűnik meg létezni a szülő, de igen, a gyerek az első, és az ő igényei fontosabbak. Hogy miért? Azért mert

1, nem tehet róla, hogy a világon van, arról ti tehettek kizárólag

2, ő nem tudja befolyásolni a sorsát, mert még gyerek, méghozzá a ti gyereketek (sajnos), így a ti felelősségetek.

2015. jan. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
81%
Ja, és az, hogy neked szar, azért nem érdekel senkit, mert te elvileg felnőtt vagy, te felelsz magadért, magad cseszted el az életed, nem a körülmények áldozata vagy, bármennyire is ezt próbálod bizonygatni. Ugyanis te is tehettél volna azért, hogy ne így alakuljon, de túl kényelmes voltál hozzá.
2015. jan. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
80%

Jelen esetben nem a gyereknek van baja veled, hanem neked vele...

Lépj le! Egyszerűbb lesz mindenkinek!

Mi ez a duma, hogy ha még egy gyereket össze mer hozni, megemlegeti?? Talán egyedül csinálta vagy mi???

Ha meg nem bízol benne, a gyerek is csak kolonc miért nem lépsz le??? Vinnyogsz itt, mint egy lány! Mondjuk igazad van, vinnyogni egyszerűbb!

2015. jan. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
71%

húzz gumit se sggfej ha nem akarsz gyereket nehogy már a párod legyen a hibás...

komolyan 36 évesen mintegy hisztis kamasz olyan , mit vártál egy párkapcsolat és család nem csak dgásról szól.

szánalmas ahogy a párodról beszélsz jobban jár ha otthagyod.

2015. jan. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
77%

Figyelj, én nőként sosem akarok gyereket, de még szerintem is szánalmas vagy!

Ha nem akarsz gyereket, ne csinálj!

Először is, hallottál már olyanról, hogy sok nőnek egészségügyi okból nem ajánlott a gyógyszer szedése? Így hát egyáltalán nem igaz, hogy mindenki azt szedi komoly kapcsolatban. És arról hallottál már, hogy a gyógyszer sem 100% védelem? Egyáltalán nem biztos, hogy a párod direkt esett teherbe. Lehet, hogy csak beleesett a hibaszázalékba, vagy beteg volt, hányt stb az előtte lévő napokban és csökkent a hatása. De ha direkt is csinálta, akkor is ha nem akarsz gyereket, igenis húzz gumit, mivel ugye művelt,intelligens emberként tisztában vagy velem hogy egyik védelem sem 100%...!

És ha meg van is a gyerek, senki sem akadályoz meg, hogy elmenj és a saját életed éld. Még ahhoz sem vagy elég talpaesett? Akkor meg miért magad sajnáltatod utána? Nem is akarsz te változtatni, csak játszod az áldozatot.

2015. jan. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
89%

A kerdes es a hozzaszolasok nagy resze is , most mar vegleg megerositett abban, hogy az eletben nem vallalok gyereket.

Kerdezo! Hulye vagy. Ha vki nem akar gyereket, akkor azert tegyen! Eleve, olyan novel kellett volna osszejonnod, aki nem akar csaladot alapitani, masreszt szerintem a gumi a legbiztosabb! A gyogyszerekre, nokent is azt mondom, hogy nem az a legtutibb!

2015. jan. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk szerintem a nő direkt esett teherbe, különben elvetette volna a gyereket. Szóval ő sem különb a Deákné vásznánál, átverte a férfit, az világos. De akkor is abból kéne kiindulni, hogy szegény gyerek semmiről nem tehet...
2015. jan. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!