Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondolnátok, ha a gyereket...

Mit gondolnátok, ha a gyereketek huszonévesen, egy diploma után jogot akarna végezni?

Figyelt kérdés
Sosem volt szorgalmas gyerek, vagy kitűnő tanuló, ennek ellenére továbbtanult, és nemsoká végez főiskolai közgáz alapképzésen. Sokat szenvedett a matekos tárgyakkal, külön tanárhoz kellett járnia 2 évig ezek miatt, de mindenből elsőre levizsgázott, és nincsenek elmaradt tárgyai, szépen haladt. Itt sem volt kitűnő, de mindig minden "görbült". Az utóbbi féléve mondjuk elég szépen sikerült, 4 fölötti az átlaga. Most viszont, hogy közeleg február 15., kitalálta, hogy jelentkezik jogi képzésre. Egy ideje gondolkodott továbbtanuláson, de nem vettük komolyan, hisz eddig alig várta, hogy végezzen, és többet ne kelljen tanulnia. A jogot levelezőn akarja végezni, mellette pedig dolgozni. Nem akarom se le-, se rábeszélni, az ő döntése, és támogatom - bár anyagilag nem tudom, ezt tudja is. De nekem furcsa belegondolni ebbe, hogy aki világ életében nem szeretett tanulni, utálta a történelmet, és nem tud magolni, hogyan jut arra az elhatározásra, hogy jogot tanuljon. Elmondása alapján bizonyítani szeretné magának, hogy ő meg tudja szerezni a doktori címet, és bár voltak nehezebb tárgyai a főiskolán, szerinte ő ezt túl könnyen megugrotta, ezért úgy gondolja, okosabb ő annál, minthogy megálljon egy büfészakos diplománál.
2015. jan. 23. 11:08
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Az albérletek közt valóban vannak túlárazottak, de elég sok korrekt ajánlatot lehet találni. Garzonokat keresünk a belvárosban, egyedül szeretne lakni, nem egymás hegyén-hátán, amit meg is értek természetesen. Ilyet is látunk azon az áron, amit te írtál. Azonban a lakásvásárláson is elgondolkodtunk az utóbbi időben, hisz érdemesebb saját törlesztőt fizetni, mint dobálni a pénzt az ablakon egy albérletre. A vidéki kis BA képzésével valóban nem számítunk vezérigazgatói posztra, azonban elég talpraesett ahhoz, hogy egy jó állást találjon, nem féltem ettől. A környezetünkben csupa pozitív tapasztalat van (OKJ-t végzett és érettségivel rendelkezők sem csak éhenhalni tudtak felmenni), ez is bizakodásra ad okot.
2015. jan. 23. 16:58
 22/28 anonim ***** válasza:
82%

"Garzonokat keresünk a belvárosban"


Mindenki belvárosi garzont keres, alacsony rezsivel. Ha Budapest, és nem ismerőstől bérled, akkor ez 70-80 kiló havonta.

Lakáshitelhez pedig komoly önerő és megfelelő jövedelem (meg még sok más) szükséges.

2015. jan. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Közel a 60-hoz nyilván tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal, de köszönöm a válaszod!
2015. jan. 23. 18:49
 24/28 anonim ***** válasza:
72%
időben nagyon lecsuszott aról hogy bármit elérjen jogi pályán, már felesleges bele ölni a pénzt
2015. jan. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
21 éves lesz, mikor elkezdi az egyetemet (ha felveszik persze), elvileg 26, mikor végez. A főiskolán több csoporttársa is van, aki 21 évesen kezdett, mert mondjuk csúsztak egy évet sulival, ha május után születtek, 5 éves középiskolába jártak (nyelvi előkészítő pl.), vagy buktak - bár ilyenről nem tudok, szerintem kevesen menne ezután tovább -, vagy mert kihagytak egy évet érettségi után, mert nem vették fel őket, vagy mert még ők sem tudták, mit akarnak magukkal. Manapság nem ritkaság, hogy valakinek az első lehetősége a huszas évei elején adódik továbbtanulásra. 26-27 évesen, mire végeznek egy joggal, még bőven előttük az élet. Levelezőn megint más, mert mellette 5 év munkatapasztalatot is szerez. De ettől függetlenül elgondolkodtató amit írtál, csak végiggondolva én másképp látom. Egy orvos is 25-26 éves, mire végez (hisz ez 12 félév), de akár több is lehet, ha későn kezdik, mert elsőre nem sikerül bejutni, vagy ha több szakot is végeznek, több szakvizsga van, stb., mégis tudnak sikereket elérni a szakmájukban.
2015. jan. 24. 14:23
 26/28 anonim ***** válasza:
72%
nem ugy megy hogy megvan a diplomád és máris lesz 20 fizető ügyfeled, a klientúrát hosszú évek alat lehet kiépiteni majd 30 évesen ennek neki kezdeni már elég késő
2015. jan. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
De mivel másabb 25 évesen, mint 28 évesen? Szerintem az a 3 év ebben a korban még egyáltalán nem számít. És mégegyszer azokat tudom felhozni példának, akiknek egyszerűen nincs lehetőségük 18-19 évesen egyetemet elkezdeni, csak 21-23 évesen. Akkor ők inkább már ne is tanuljanak, vesszenek egy érettségivel a süllyesztőben, mert huszonévesen már le vannak késve mindenkről...? Ne már. Szerintem ez eléggé szűk látókörre vall. Ezzel mindenki tisztában van, hogy ha 26-30 évesen végez jogon, orvosin, egyéb helyen, nem lesz azonnal jól fizető állása és bejáratott praxisa, nem beszélve hisz ott vannak a rezidensek, ügyvédbojtárok, stb. Senki sem a csúcson kezdi, de ez minden egyes szakmára igaz. Pénzügyes közgáz diplomával sem lesz senki bankigazgató 25 évesen. Na és nézzük meg, levelező szakon hányan ülnek főiskolákon, egyetemeken 30-40 évesen is, mert ekkor van alkalmuk rá, vagy akár már a harmadik diplomájukat csinálják, de mégis ott vannak, nem érzik haszontalannak az ott eltöltött időt.
2015. jan. 25. 14:47
 28/28 A kérdező kommentje:
*nem beszélve arról, hogy ott vannak... Elnézést, menet közben átfogalmaztam. :)
2015. jan. 25. 14:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!