Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túl nagy az elvárás az a...

Túl nagy az elvárás az a felnőtt fiam részére az hogy néha gondoljak rá?

Figyelt kérdés

fiam és családja 1 éve külföldön lakik.

Van egy kis unokám is. Én az a természet vagyok aki örül annak ha csak megcsörget, nem kell felhívni naponta hogy beszéljünk, de ha megcsörget 1-2 naponta és már annak is örülök és tudom jól van.

Na sajnos én hiába csörgettem a fiam, persze előtte régen azt mondta nem zavarja ha megcsörgetem, és mondtam nem azért teszem hogy zavarjam,vagy hívjon csak hogy gondolok rá.

Van hogy a fiam 2 hétig sem csörget meg, nem még hogy fel is hívjon. Nem keres sehol máshol sem pl skype....

a menyem detto, pedig neki is van már külföldi számaa, és nyilván ő is hívja az itthon lévő családját.


Nagyon bánt, hiányzik az unokám, nekem csak ő az egyetlen unokám egyenlőre, és hiányzik a fiam az hogy gondoljon rám, az hogy eszébe jussak. Sokszor sírok, tudom hogy ez a rendje hogy a gyerekek felnőnek és kirepülnek a családi fészekből, de kétlem hogy ennyire el kellene hanyagolni a szüleinket vagy testvéremet például.


2015. jan. 25. 19:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
77%

A kérdés értelmetlen...

Túl nagy az elvárás az a felnőtt fiam részére az hogy néha gondoljak rá?

Túl nagy elvárás a felnőtt fiamtól, hogy néha gondoljon rám?

Így lenne helyes.


Nem, nem nagy elvárás, bár ez a megcsörgetés hülyeség. Honnan tudná, hogy miért van nem fogadott hívása? Tipikus farkast kiáltós dolog. Aztán, meg ha fontos lenne elérni, majd nem veszi fel.

Van ilyen csörgetős ismerősöm, veszettül idegesít, hogy random időpontokban megcsörget, ha felveszem, akkor leteszi, ha visszahívom, hogy mit akart, akkor kinyomja a telefont, mert nem akar semmit, csak rám gondolt. MIVAAAAAAN???!!!

Ha zavar, hogy nem hívnak, szólj. Attól, hogy nem csörget, még nem vagy elfelejtve.

2015. jan. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolni úgy is lehet valakire, hogy nem csörgetjük meg. Lehet, hogy a fiad is így van ezzel. Az, hogy neked van egy ilyen szokásod, hogy megcsörgeted őt, az nem azt jelenti, hogy neki is van.

Ha mégis felhív, miről beszélgettek? Akkor is ilyen pesszimistán nyilvánulsz meg? Sokat panaszkodsz? Esetleg szemrehányást teszel, hogy nem hív? Követelőzől, hogy hívjon gyakrabban? Sajnos süt a szomorúság a soraidból is. Próbáld meg kicsit színesebben, vidámabban látni a világot, elképzelhető, hogy akkor szívesebben beszélgetnek majd veled is a fiadék. Tudod, csak az a szerencsétlen, aki sajnálja magát. Mosolyogj sokat, és lásd meg az élet apró szépségeit és minden meg fog változni!

2015. jan. 26. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Gondolni biztosan gondol rád, én is sokszor gondolok a szüleimre, kis dolgokról is eszembe jutnak, s ezzel valószínűleg ők is így vannak.

Viszont asszem gyorsan agyvérzést kapnánk ha a másik minden ilyen pillanatban megcsörgetne. Anyummal Messengeren beszélek, így ha csak megcsörgetne, azt hinném gáz van. Apum beszédes, vele néha naponta beszélek két órákat aztán hetekig semmit. Most pl rengeteg dolgom is van, konkrétan fejben még valahol 14-e körül vagyok, aztán kb hó vége van. Ha pörögnek a dolgaik, fel sem fogja, hol vannak, lehet, hogy napok óta készülne hívni, csak sose jut el odáig, vagy nem történt semmi extra, és csak a semmiről beszélgetés kedvéért nem hívogat.

Nyugi, várd meg amíg ő keres. Ha két hónapig nem, akkor valószínűleg mindig is arra vágyott, hogy kicsit állj le a csörrentésekkel. Ha hamarosan hív, hogy mizu, régen kerested, akkor valószínűleg több igénye van rá, csak nem úgy jön ki a nap. Biztosan nagyon szeretnek attól még, hogy nem adják naponta tudtodra :)

2022. jan. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!