Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 22 évesen miért nem akarják,...

22 évesen miért nem akarják, hogy végre felnőjek, és elköltözzek itthonról?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy lánnyal, 180km-re lakik tőlem. Néhány hónapja járunk, de mivel boltosként dolgozik lehetetlen beosztásai vannak és nem tudnánk találkozni, és már alig bírja nélkülem.

Itthon felvetettem a dolgot, hogy mit mondanak rá amire anyám heves tiltakozásba kezdett, hogy én maradjak csak itthon, minek mennék oda. Mert ott nem lesz megtakarított pénzem, és hogy a "füstbe" milyen jó helyem lesz... (dohányoznak a szülei). Szóval ezek a kifogásai vannak. Persze mikor rákérdeztem, hogy na de mikor apámmal megismerkedtetek eltudtad volna őt engedni?? Hát... izé... na de olyan távolságból meg sem ismerkedtünk volna. Ennyit mondott csak....... Szerintetek csak a kezdeti sokk? Illetve, mondtam, hogy már ott IS (!) van családom (nem azt hogy ott van, hanem ott IS van). Erre ő már majdnem pityeregve mondta hogy akkor menjek oda ha már ott a családom.

Fater csak feküdt, nem szólt semmit, láttam hogy legalább ő gondolkodik és nem az érzelmei vezérlik.... Kérdezte hogy van-e már ott valami munkahely ahova felvennének. Ha találnék ő nem bánná biztosan... Nem tudom miért nem akarják (inkább anyám), hogy végre valamelyest saját lábra álljak.

Bocs ha kicsit zavaros.



2015. jan. 28. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
2%
Nem lenne neked ott jo. Egyedül lennél. Se baratok se család.
2015. jan. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Először nézegess ott hirdetéseket, és ha valahova felvennének akkor költözz oda.

A lány még a szüleivel él? Nem értem miért félnek attól hogy a te pénzedből fognak cigizni a szülei?:D

Ha ketten is dolgoztok akkor abból már egy egyszerűbb albérletet is fent tudtok tartani. Lakásban meg hitelben gondolom nem gondolkoztok pár hónap után.

Szerintem menj ha lesz helyed. Ha megbánod, vagy szétmentek még mindig hazatudsz jönni.

22 évesen a saját életed éld, ne mondja meg más.

2015. jan. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Azért az hogy a saját szüleidtől a barátnőd szüleihez költözöl, még egyáltalán nem "saját lábra állás". Kb ugyanaz a kategória.
2015. jan. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%
Soha ne hidd el egy lanynak se hogy alig birja mar nelkuled foleg nem ugy ha 2 honapja vagytok egyutt tavjapcsolatban, szuleid helyeben en is ovnalok ettol de mivel nem vagyok az inkabb azt mondom csinald es tanulj belole, a fejlodes utja :)
2015. jan. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem neked nincs helyén az eszed! 180 km! Az már bőven távkapcsolat! Közben ki tudja hogy mit csinál... Én tutira nem terveznék ilyennel hosszabb távra. Sok ilyenem volt már, úgyhogy tapasztalatból nem! A viselkedésed meg kb. olyan mint egy rossz kamaszé!
2015. jan. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ti nem ismeritek a korábbi életét stb. Teljesen megbízható, sosem tenné meg. Most jön az hogy persze persze.... De én ismerem.
2015. jan. 28. 21:22
 7/10 anonim válasza:
Nem, nincs persze donzsd el Te mit hiszel, csinald vagj bele!
2015. jan. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is nehezen engedték a költözést, de már nem vártam az engedélyükre, mert felnőttem.

Viszont biztos munka nélkül, ráadásul a szülőkhöz költözni...nem nagy önállóság.. Miért nem vesztek ki egy albérletet ha dolgoztok?

Nekem már 1 éves munkám volt mikor költöztem és albérletbe jöttem. Nekem ez az önállóság. A te ötleted nem nagy felnőttségre utal, ez a baja a szüleidnek.

22N

2015. jan. 29. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Manócska1 ***** válasza:
szerintem jól gondold át ezt az egészet,mielőtt bármit is lépsz! sok sikert kívánok!
2015. jan. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Természetesen felmerült az, hogy majd X hónap után, ha gyűjtöttünk akkor elmegyünk majd.
2015. jan. 29. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!