Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek hogy anyukám ne...

Mit tehetek hogy anyukám ne legyen ennyire szigorú?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és mindíg siránkozik hogy későn járok haza (pedig max 3-ra mindíg itthon vagyok) meg hogy iszok meg cigizek....és megérthetné hogy ebbe a korba ez a normális persze szobafogság meg ilyesmi nincs de akkor is idegesít hogy mindíg siránkozik. 17/L

2015. febr. 2. 19:46
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
19%
Mert nincs igazad. Nem törvényszerű hogy mindenkinek ivással/dohányzással/szar zenére ugrabugrálással kell eltöltenie a fiatalságát. Sőt, ha tetszik ha nem, az sem törvényszerű hogy az egyetemi éveket ezzel kell eltölteni. Aki nem ezt teszi, abból általában lesz is valami.
2015. febr. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó, már ne is haragudj, de te beszélsz hülyeséget.

Már csak statisztikailag, és a nagy számok törvénye alapján is badarság, hogy csak abból lesz "valami" aki sosem bulizik.

Másrészt nem értem, ez miért befolyásolna oly sokat, hogy a gimnáziumi évek alatt valaki hétvégente elmegy bulizni.


Ismeretségeim alapján bátran állíthatom, hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz, sőt, egy bizonyos ismerősöm, aki állítólag a legnagyobb parti állat volt, most cégvezető, de a szüleim is remekül meg vannak az állásaikban, és a fizetésükkel is elégedettek (magyar viszonylatokban, de ebbe most ne menjünk bele), pedig ők is buliztak ám a születésem előtt, és valószínű vannak olyan sztorik, amiket nekem nem mesélnek el, szóval, elképzeléseim alapján nem lehetett rossz fiatalkoruk.


Abban mindenkinek igazat adok, hogy a kérdező STÍLUSA gáz.

Viszont a cselekedeteiért hiába ítélitek el, minden fiatal ezt csinálja.

Bizony, jó rég voltam általános iskolás, de nekem már a 7.-8.-os osztálytársaim ott is ittak meg cigiztek. És ez egy kis iskola volt vidéken.

Tizenhét évesen ő már nem kislány, jogilag mindjárt felnőtt.


Én is ittam meg buliztam ennyi idősen, habár nem is tartottam szigorúnak az édesanyám, és nem voltam ennyire alulmaradva fogalmazás és helyesírás terén.

Szerintem nektek is ez b_ssza a csőrötöket, mert láttam már itt kérdést, amit normálisan tettek fel, és ugyan erre irányult, ott közel sem ilyen válaszok születtek.

2015. febr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
55%
Nekem az b_ssza a csőrömet hogy mindenki keveri a szezont a f_szommal. Attól mert mindenki ezt csinálja, nem lesz NORMÁLIS és követendő. Ugyanolyan szánnivalóan sekélyes lelkivilágról tanúskodik a kérdezőnek a stílusa is, és az életvitele is, mint ha ő lenne az egyedüli aki ezt csinálja. 18 alatt alkohollal ki sem szolgálják, ergo már csak törvényileg sem normális. Ha őt szolgálják ki vele akkor a boltos követ el bűncselekményt, ha pedig idősebb ismerőse veszi meg neki, az szimplán felelőtlenség, és fiatalkorú veszélyeztetése. Ez éppen olyan dolog, hogy attól mert minden politikus hazudik, és lop, nem mondanád hogy ez normális dolog nem? Naugye. Nyilván el lehet menni bulizni fiatalon is, és ki lehet maradni sokáig ha olyan alkalom van. De erről lerí hogy nem erről van szó, hanem életvitelszerű bulizásról/ivásról/kimaradásról, amit ennyi idősen semmivel nem lehet legitimálni. Erre jön még rá adalékként a minősíthetetlen stílus és helyesírás.
2015. febr. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
84%

Nos, a helyzet az, hogy nagyonis kiszolgálnak minden kiskorút.


Én mondjuk már nem vagyok kiskorú, de amikor az voltam, (még pont 17 voltam, mikor bejött pl a trafiktörvény, aminek szigorúnak kellene lennie), engem is szinte 99%ban kiszolgáltak, illetve ha megnézed, az igényes pubok is tinikkel vannak jóformán tele.

A bolti eladók nem erkölcshuszárok, nekik a profit a lényeg. Ha a 16 évesek hozzák a hasznot, akkor nekik adják a piát, ilyen egyszerű

2015. febr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván. Azért mert a profit miatt csinálják, szerinted nem bűncselekmény? Onnantól kezdve hogy a BTK tartalmaz egy passzust ami szerint aki 18 éven alulinak szeszesitalt elad vagy hozzáférhetővé tesz, bűncselekményt követ el, ez bűncselekmény. Attól mert nem buknak le, ugyanúgy az. Nem értem miért kell a tróger viselkedést legitimálni azzal hogy "De ez mindenhol így működik"
2015. febr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
83%

Ja, és bocsánat, amit kifelejtettem :

A politikusos példád nem helytálló.

Az, hogy egy politikus lop, MILLIÁRDOKNAK, okoz problémát, milliárdoknak rossz, negatív.


Az, hogy valaki 17 évesen iszik, senkinek nem fog problémát okozni, ha van egy kis sütnivalója.

Én is megtettem, és nem lettem alkoholista, nem kerültem detoxban, nem fetrengtem a hányásomban, nem lettem agresszív és kötekedős, és még sorolhatnám, csak már nincs hová.


A kikapcsolódás ugyanúgy létszükséglet az embereknek lelkileg, mint az evés és az ivás.

Mindenki másképp kapcsolódik ki.

Én például úgy, hogy elmegyek egy koncertre, és közben borozok/sörözök.

Ezt csináltam 16-17 évesen is, és senkinek nem ártottam vele :)

2015. febr. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
0%

27.

Rohadtul nincs igazad,mert utána rá sem gyújtottam!De éreztem hogy kell,és ennyi kellett,és azóta ez a helyzet.Nem minden ember egyforma.Van aki pl gondol egyet és leteszi,van akinek ez nem megy.Szerintem magadon nevess,ostoba vagy.

2015. febr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó.

Igenis te vagy nevetséges, ahogy próbálod előadni a kérdezőnek a bölcs erkölcscsőszt, de mindeközben a saját hibáid és gyengeségeid másokra akarod rákenni.

Jajj a csúnya gonosz többiek erőszakkal elszívattak veled egy szál cigit és te a munka miatt nemtudod azóta sem letenni.


Alapvetően nem az a helyes kifejezés, hogy "elszívatták veled", mert kétlem hogy a szádba dugták, meggyújtották, és pisztolyt szegeztek a fejedhez, hogy szívjad.

Mondhattál volna nemet, de valamiért nem tetted, ezért csak magadra lehetsz dühös.

Másrészt, egy szál cigi nem tartalmaz annyi nikotint, hogy rögtön rászokj, ennek stádiumai vannak. Ha rögtön az első száltól mindenki függő lenne, akkor sokkal többen dohányoznának, hisz mindenki ismer rengeteg embert, aki egyszer próbálta, de nem szívott többet.sőt, a legtöbb ember rosszul van az első szál cigitől, köhög, van aki el is hányja magát.

Én is partidohányosként kezdtem, több hónapba telt mire arra eszméltem, hogy kívánom.

Szóval az állításaid mind biológia mind addiktológiai szempontból hülyeségek, a valóság sem ezt támasztja alá, és neked pedig ideje rájönnöd, hogy magadnak köszönheted a függőséged.

Én sem a tinikori barátnőm hibáztatom, amiért adott cigit, mikor kértem.

Csakis magamat tartom hibásnak, szóval márcsak ebben is érettebb vagyok nálad.


Mellesleg keress rá a nikotinfüggőségre.

Ha bárhol azt írják, egy száltól függő leszel, megtapsollak.

A heroin az egyetlen ami rögtön, első használat után függést okoz

2015. febr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 dodojo válasza:
Az anyukád csak félt.Inkább köszönd meg neki amit tesz érted!
2015. febr. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!