Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerinted mi a jobb, ha egy...

Szerinted mi a jobb, ha egy gyerek egyke, vagy ha van tesója?

Figyelt kérdés
2015. febr. 3. 16:51
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
58%
Az egykékre a szülők nagyobb nyomást gyakorolnak.
2015. febr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
83%

Ezt nem lehet megmondani így, hisz senki nem látja mind a két perspektívából a dolgot, illetve személyiségfüggő is.


Viszont ismeretségi körömben az a sajnálatos tapasztalatom, hogy a legtöbb szülőnek van egy "kedvence", és az adott gyereket jobban támogatja, szereti, mint a másikat.

Remélem ezt nem veszi magára, akire nem vonatkozik, de én sajnos rengeteg ilyennel találkoztam.

itt nyilvánvalóan az elhanyagoltabb gyerek sérül, és a kettejük kapcsolata is rosszabb lesz.

A saját édesapám is ilyen családban nevelkedett, a kislány volt a kedvenc, aki mindent megtehetett, és mindent megkapott, a fiúk meg póruljártak.

Megis látszik a kapcsolatukon.


Ellenben, néhány barátnőmet picit irigylem egykeként, hogy milyen jó kapcsolatban van a testvéreivel :)

Helyzet és szülő függő.

Van akinek nem való több gyerek

2015. febr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyik sem jobb vagy rosszabb, nyilván ahol jó a testvéri kapcsolat, ott úgyis azt mondják, a testvér az kell. De ha nekem gyerekem lesz, akkor egyke lesz. Én is egyke vagyok, és soha nem vágytam testvérre, mert az unokatesómék hárman testvérek és utálják egymást. Már gyerekkorukban is ez volt, most felnőttkorukra sem változott. Folyton hazudnak egymásnak, megtépik egymást, lopnak egymástól, stb. Pedig a legidősebb már 30 éves, a legfiatalabb pedig 24. Én gyerekkoromban is örültem, hogy ilyen kapcsolatból kimaradtam és most is áldom az eget, hogy felnőttként nem kell megélnem. Ezért a saját gyerekemet is óvni szeretném attól, hogy esetleg utálja a testvérét egész életében. Ráadásul, ha egyedül van, akkor maximálisan minden időm, energiám, pénzem rá tudom fordítani és soha nem fog hiányt szenvedni semmiben amiatt, mert esetleg egy másik gyerekkel (többet) foglalkozok helyette.
2015. febr. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom, ki találta ki ezt a hatalmas hülyeséget az egykék önzőségéről, beképzeltségéről."

Sajnos többek között Czeizel Endre is ezt a nézetet erősíti, és amikor csak lehet hangot is ad neki.

Valóban épületes baromság, hiszen egy egyke gyereknek mi oka lenne az önzésre, ha világéletében megkapott mindent a szüleitől?

Én épp azokban a sokgyerekes családokban látom az önzés kialakulását, ahol valami gond van a szülő gyerek kapcsolattal, vagy épp az elsőszülött/másodszülött nehezen dolgozza fel, hogy többé nem ő a világ közepe.


A feltett kérdésre egyébként nem létezik helyes válasz, ahogy arra már többen rávilágítottak.

2015. febr. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy példa az egykék önzőségére:

Én egyke vagyok, az unokatesómék 3-an tesók. Nekem sosem okozott problémát, ha osztoznom kellett valamin (csoki, játék) ha gyerektársaságban voltam, mert így neveltek. Az unokatesómékat nem igazán nevelték sehogy, állandóan marakodtak minden vackon, a kajákat csokikat titokban elették egymás elől, hogy ne kelljen osztozni a többiekkel. Szóval akkor ki az önző?

És nem ez az egyedüli hasonló eset, amit láttam.

2015. febr. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha már felmerült az önzés elmondanék egy story-t. (ide kapcsolódik) Van 1 gyerek kori batárom neki van 2 nővére.

Most az apja halálával a gyerek nővérei kirakták volna az anyukat a házból azzal h az apa halála után ők lettek volna a többségi tulajdonosok. (nem tom h nem vagyok jogász) Ha a gyerek nem mond le az ő részéről az anyja javára a 2 nővére pont vessző nélkül eladta volna a házat.


Na ennyit az önzésről.

2015. febr. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
28%
20 év lombikbébizés után végül örökbefogadással lett gyerekünk. Most 5 éves, és egyke. Nyilván velünk is imád játszani, mi is szeretjük, és a szemünk fénye. De mindig külön öröm neki, ha olyan vendégeket várunk, ahol a gyerek/gyerekek az ő korosztálya. Nagyon szereti a gyerektársaságot, és szépen játszik velük. Sosem volt merszem megkérdezni tőle, hogy szeretne-e testvérkét. De amikor be-be-kukkantok hozzá, amikor vendég gyerekekkel játszik, valahogy a szívem mélyén azt érzem, ő igennel válaszolna.
2015. febr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek azt veszi természetesnek, amit dob neki a gép. Ha testvért, akkor azt, ha egyke marad, akkor azt.


Én egykeként nőttem fel, így nem is hiányzott soha testvér. Lehet, hogy ha lenne testvérem, akkor azt mondanám, hogy kizárólag testvér a jó.


Szerintem az lesz a természetes közeg, amiben felnő, akár így, akár úgy.

2015. febr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!