Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Középiskolai csereév külföldön...

Középiskolai csereév külföldön. Engednétek gyermeketeknek?

Figyelt kérdés

15 éves lányom iskolájában ma előadást tartott egy nemzetközi cserediák-szervezet, amely egy-egy középiskolai tanév erejéig szervez meg csereprogramokat.


A gyerek persze egyből fellelkesült a beszámolók hallatán, egyébként is nagyon érdeklik a nyelvek, kultúrák, hát kitalálta, hogy ő menne jövőre. Én viszont nem vagyok elragadtatva az ötlettől, jövőre is csak 16 éves lesz még, egy teljes tanévet lenne távol tőlünk, egy idegen családnál, idegen országban. Ugyanakkor persze látom a potenciált egy ilyen élményben, nyelvet tanul, világot lát, de talán ráérne ezzel egyetemista korában is.


Egyelőre lezártam a dolgot annyival, hogy erről még az apjával is beszélnünk kell, de még azt sem tudom, melyik oldalt képviselném a megbeszélésen.


Nektek mi erről a véleményetek? Érdekel szülők és gyerekek válasza is, ha személyes tapasztalat van ilyen programról, az még jobb.


2015. febr. 5. 17:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

gondolj arra hogy mekkora tapasztalatot hoz majd neki ez az év.

sokkal önállóbb lesz ettől mint bármelyik kortársa.

te pedig pátyolgathatod skype-on keresztül, akár minden nap, de ez az ő éve lesz, amikor megmutathatja mennyire komoly és te túlesel az első bátorságpróbán, mert egy anyának ez a legnehezebb, az első alkalom amikor egyedül kell hagynod hogy érvényesüljön.

2015. febr. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

Természetesen engedném! Bátyám is, én is voltam 16 évesen Amerikában, hidd el, hatalmas élmény!

Ha komolyan akarja, engedd el.

2015. febr. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Na, Európán kívülre biztosan nem engedem. :-)


Egyébként igen, én is tudom, hogy több pozitív hozománya lenne a dolognak, mint negatív, bár az is aggaszt, hogy emiatt valószínűleg csúszna egy évet az itteni sulijában, így egy évvel később érettségizne.


De ami a legrosszabb, az a tudat, hogy nem látom, mit csinál, kivel van, meddig engedi el a fogadócsaládja bulizni...

2015. febr. 5. 18:19
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Ne legyél ilyen beszűkölt, könyörgöm! A gyerekednek is rosszat teszel.

Mi van, ha ő pont Amerikába vagy Ausztráliába akar menni? Nem fogod elengedni?

Nem fog szeretni ezért, azt garantálom.


Minket gondolkodás nélkül engedtek el, sőt engem Ausztrália felé terelgettek, de én USA párti vagyok, mert voltunk már ott előtte, és imádtam.


Azért meg ne aggódj már, mit fog csinálni. Nem kéne bíznod benne? A gyereked.

Mi sem csináltunk semmi hülyeséget, élünk.


Érettségizni meg kint is érettségizhet, ha olyan programmal megy, és egy külföldi érettségivel (oké, nem mindegy honnan - én az amerikai érettségiről tudok nyilatkozni) többet ér, mint egy magyar diplomával.

2015. febr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Ha jól nevelted, 16 évesen már tud vigyázni magára. Ha nem, hát mellőled is elszökhet bulizni, ha akar.

Szerintem menjen. Engem nem engedtek annak idején, kollégiumba viszont igen. Hát ott se nagyon figyeltek ránk a nevelők, talán még egy család jobb is lett volna.

Ne hagyd, hogy a félelmed befolyásolja az életeteket :)

2015. febr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Gondolj bele, hogy mekkora élménytől fosztanád meg, ha nem engednéd!!egy 16 éves gyerek már nem kisbaba, tud magára vigyázni!Én tuti engedném! 28/N
2015. febr. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
Elengedném.
2015. febr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk többen is voltak a családból, ismerősök közül Európában, Amerikában, Afrikában és Mexikóban is, mindenkinek hatalmas (pozitív) élmény volt! (Volt aki középiskola alatt volt aki egyetem alatt). Ha van rá lehetőség nem szabad elszalasztani.

2015. febr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Én most 20 vagyok, 15 évesen voltam USA-ban, tavaly Németországban meg jövőre megyek Hollandiába. Ku.rva jó külföldön tanulni szerintem :D Elengedném a helyedben.
2015. febr. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk is volt ilyesmi programról beszámoló meg tájékoztató, én is nagyon kedvet kaptam, aztán a végén csak úgy megemlítették, hogy egyébként mennyire piszok drága...
2015. febr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!