Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan gondoskodtak rólad a...

Hogyan gondoskodtak rólad a szüleid nagy korodban, ha egyáltalán? Illetve ti tervezitek hogy tesztek félre a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy tettek/tesztek félre, hogy majd könnyebb legyen a gyereknek, indulótőke gyanánt?
2013. jún. 23. 20:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%

még gyerekkoromba a nevemre irattak egy telket-és amikor építkeztünk akkor rengeteget segítettek.


szeretnénk majd mi is sokat segíteni a gyerekeinknek,de egyelőre nem tudunk pénzt félre tenni. még csak 2 és 4 évesek,ugyhogy még nem vagyunk lemaradva,de jó lenne,ha később már lehetőségünk lenne rá..

2013. jún. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálam idézőjeles. Mármint többször volt, hogy egy egy összeget kaptam a családtól vagy dolgoztam és fizu de az mind ment a folyószámlámra. /3 éve nyitottuk/ Kb. 120-1

30 e. körül van most rajta. De ehhez nem szoktam hozzá nyúlni. De ez nekem 100%ban tudatos.

18l

2013. jún. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

20 éves korom óta dolgozom, és az összes fizetésem elrakom, mert itthon nem kell leadni belőle, úgy tervezem hogy egy családi házra valót össze kell szedni, esetleg a nagyim háza ott van még lehetőségként

Anyuék nagyon nem tettek félre soha, az a pénz ami befolyt, az elment a mostani lakásra, tehát nincsen tőkéjük

A gyerek fogalom meg nálam olyan hogy először saját lakás, utána feleség/komolyabb barátnő és majd meglátjuk mi lesz addig

21/F

2013. jún. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudtak segiteni, de egyaltalan nem banom. Megtanultam, hogy szerezzem meg magamnak, amire szuksegem van. Sok olyan varatomhoz kepest vagyok elorebb, akik pedig kaptak valamit indulaskor (penzt v hazat v egyetemi tanulmanyokat fizettek ugy, hogy a gyereknek nem kellett mellette dolgoznia).

En azt tervezem, hogy a yereknek megmutatom a vilagot, es atadom neki azokat a kompetenciakat, amik ahhoz szuksegesek, hogy megallja a helyet a vilagban. Ezekkel sokkal tobbre fig menni mint egy hazzal v egy x osszegrol szolo bankszamlaval. Azok semmit nem ernek, ha kozben nem tudja, hogy kell banni a penzzel.

2013. jún. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Attól még hogy majd kap egy összeget, meg lehet mellette tanulni az egyéb dolgokat is és hogy hogyan bánjon a pénzzel.
2013. jún. 23. 20:31
 6/24 anonim ***** válasza:
89%

nem mindenki ilyen szerencsés, mint Ti. az én szüleim eléggé jól állnak anyagilag, mégis azon vannak, hogy 1 ft nélkül elüldözzenek itthonról. nem várok tőlük sem telket, sem házat, sem autót, csak annyit, hogy BÉKÉSEN élhessek itt, amig össze nem szedem magam. de neeeem, ők ebben is csak a pénzt látják. ha elköltözöm, többet költhetnek magukra. sokszor azt is megszólják, ha eszem valamit...szégyellem őket!

23/l

2013. jún. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem kaptam zsebpénzt, ha kellett valami akkor ha volt pénz megvették, ha nem volt, nem vették meg. Sok mindent nem kérhettem, mert többnyire ezt a választ kaptam: "van még 2 testvéred"

Sosem támogattak anyagilag, 17 éves korom óta dolgozom, és én állok mindent. 20 évesen elköltöztem, és onnantól meg pláne nem adtak semmit. Amim ma van az mind az én érdemem. Amikor férjhez mentem akkor sem kaptam semmi pénzt, igaz már régen nem is számítottam rá.

Van 1 fiam. Nem kapott ő sem rendszeresen fix zsebpénzt. Ami kellett neki arra mindig kapott. Bármi kellett, bárhová ment, én adtam pénzt neki. Nem tettem félre neki, mert jó magam sem vagyok gazdag, és minden pénzt meg kell fognom. De támogatom mindenben. A fiam már 21 éves. Igaz tanul még, de mellette dolgozik. Nem kérem a pénzét, nem kérem, hogy szálljon be a közösbe. Amíg velünk akar élni addig mindig van helye, és mindig van mit ennie. Én így segítek rajta. Apró dolgokkal. Állom a ruháit is, mindent, neki csak az a dolga, hogy tanuljon, és a pénzét amiért megdolgozott gyűjtse, mert egyszer jól fog neki jönni..

2013. jún. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
66%
Az én szüleim nem tudtak félre tenni nekem,mert nem volt miből.Annyit tettek értem,hogy mondták ha tovább tanulok azt támogatják.Amikor dolgoztam,megtarthattam a teljes fizetésem és spórolhattam magamnak.Nem kértek rezsit.Anyunak most van életbiztosítása,aminek a kedvezményezettje a tesóm és én vagyunk.Páromnak nehezebb volt,mert anyukája egyedül nevelte az öccsét és azért dolgozott a férjem hogy legyen pénzük.Mi most spórolunk a gyerekeknek ahogy tudunk.Start számla 5000ft/hó/gyerek.Van élet biztosításunk.Nevükre írtuk a nyaralót amit örökölt a párom.A házunk elég nagy (2 generációs,3 bejárattal,nagy udvar)és nem fogjuk eladni,hogy idővel az övék legyen.Ha 100 év múlva megöröklöm anyuék házát,azt se akarjuk eladni,hanem inkább kifizetem a nővérem valahogy.Ő külföldön él és biztos nem kell neki a ház,de természetesen a fele őt illeti.Most jut eszembe a ház fele már a tesómra és rám van írva.Anyósom a gyerek felügyeletben tud csak segíteni,vagy ha megkérjük csináljon pl császármorzsát,akkor megcsinálja,de én adom a hozzávalót.Anyu azzal támogat,segít még minket hogy vigyáz a gyerekekre több napon át,főz nekünk néha,hétvégén ha átmegyünk akkor ott eszünk és csomagol sütit meg mindent.Csinál befőtteket,szörpöket.Ha viszek egy rakat sárgabarackot,akkor megcsinálja.Mivel már felnőttek vagyunk azért mi is segítjük őket ahogy tudjuk.Például adtunk házi csirkét,nyulat,kacsát.Konkrét vásárlást csak ritkán fogad el anyu pl.10kg cukor a befőzéshez.
2013. jún. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
47%
Sehogy, mert harmadikkent szulettem, apam meg ongyilkos lett, igy anyukammal nem eltunk eppen fenyesen. 16 eves korom ota dolgozom, akkor meloztam gimi mellett is, most egyetem mellett mar nem tudok csak nyaron. En tennek felre a sajat gyermekeimnek, de csak akkor adnam oda, ha elotte letettek valamit az asztalra. Erettsegi ajandekkent peldaul nem, az legyen termeszetes nem pedig erdem.
2013. jún. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
70%

rólam úgy gondoskodtak, h kaptam egy lakást. bele sem tudok gondolni, h mennyit dolgoztak, spóroltak ezért. nagyon hálás vagyok a családomnak.


tervezem, h majd teszek félre a gyerekemnek, egészen születésétől kezdve egy lakástakarékba. ez a minimum elvárás magammal szemben, ha már a világra hozok egy életet. remélem majd neki is összejön egy kis saját otthonra való.

2013. jún. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!