Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem dolgozó, különélő egyetemi...

Nem dolgozó, különélő egyetemista gyerekednek mennyi pénzt adsz havonta?

Figyelt kérdés

Tehát amiből fizeti a rezsit, az étkezéseket, öltözködést, szórakozást.


Egy 18-19 éves lány/fiú mennyiből tartja fent magát?


2015. febr. 10. 17:20
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
57%

7,9.


Én meg neked szeretnék gratulálni, hogy olyan tök jó az értékrended, hogy elnézed, hogy a szüleid nélkülöznek vagy miattad túlóráznak.

Mert 60-ból ki lehet jönni...csak épp vannak olyanok, ahol 2 gyerek van és akkor már nem olyan könnyű.

És akkor ilyen naiv ember, mint te kap magas ösztöndíjat, aki a saját helyzetén túl nem lát mást....

2015. febr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
45%

#5: mikor jártál suliba? 3000-ből már a kínainál sem kapsz pólót, 4000-ért pedig nem osztogatnak cipőt?


Nekem kajára/bkvbérletre 30 000 Huf-ot és albérletre 30 000-et adtak (rokonnál laktam, csak a rezsibe fizettem). Kivéve akkor, ha éppen volt valami diákmunkám, mert akkor nem fogadtam el. 7 éve végeztem, szóval, ma már tuti több pénz kell 60e HUF-nál.

2015. febr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
84%
100 ezret kapok összvissz és Egerről beszélünk.
2015. febr. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Annó, én is 100-al indultam. Aztán szépen csökkent ahogy fogyott a pénz.. :)


Egy szobabérlet 50 alsóhangon. A kajám az egyetemen kb. 30-40 körül volt. Plusz a BKV bérlet. Szóval a 100 reális. Persze ha otthonról szerez kaját, meg kap szülinapjára is pénzt, meg nyáron alacsonyabb a rezsi, meg kap egy kis ösztöndíjat, stb. esetben azért kevesebb is elég. Húgom most pl. nagyon jó árban lakik, 35-ért, és a kajája is csak 15-20 körül van. Otthonról néha kap kaját. Szóval ő végül is 50-ből megvan.

2015. febr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 évvel ezelőtt fejeztem be, és havi 60k hufot kaptam. Ebből vígan (még spórolni is tudtam nem keveset) el lehet Budapesten úgy, hogy hetente jártam haza, ami több mint 200 km. Nekem megmondták, hogy addig fizetik ameddig hivatalosan tart az iskola. Utána kész ennyit volt. Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy már az első félévtől kaptam szoctámot, és a második félévtől már tanulmányit is. A rekordom az volt, amikor 10k-t a szoctámra, 40k-t kaptam tanulmányira, 40k-t a köztársaságira, és még az újság szerkesztéséért is kaptam egy keveset.
2015. febr. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
7%
Miért kéne albérlet? Kollégium miért nem jó? Én tuti nem fizetném a gyerek helyett az albérletet csak, ha nem veszik fel koleszba. Ha ilyen kényes lenne, hogy albérletben akar élni ráadásul egyedül, akkor oldja meg egyedül. Felnőtt ember.
2015. febr. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
50%

15-ös!

Te a sok ösztöndíj mellett kaptál támogatást otthonról is?

2015. febr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Első évben 30 ezret, a másodiktól 20-at, mert akkor már a húgom is egyetemista lett. Ezen felül ösztöndíj, szoctám.

Ez a pénz persze nem elég, úgyhogy kellett még diákhitel vagy munka is mellé. De ennyit tudtak adni, ez is több, mint a semmi. Tavaly találtam jól fizető, rugalmas munkát, úgyhogy most már semmit nem kapok.


A megélhetésre szerintem 80-100 ezer kell, persze attól is függ, mennyibe kerül a lakhatás. De ebből már lehet öltözködni, szórakozni is. Kollégiumban talán kicsit olcsóbb, bár most már ott is hatalmas különbségek vannak. Egyébként érdemes ösztönözni, hogy az első év után vállaljon munkát, és nem csak az anyagiak miatt: egy jobb nevű cégnél végzett, vagy esetleg szakmaközeli munka elképesztően jól mutat diploma után az önéletrajzában :)

2015. febr. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
82%
Így van. Ők vállalták a 60k-t havonta, amíg tanulok. Az hogy én mennyit kapok még pluszban az már az én magánügyem volt. Ez így korrekt. Ha lesz gyerekem, aki tovább megy tanulni, akkor vele is pontosan ezt fogom tenni.
2015. febr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
16: nekem a szüleim sem akarták, hogy kolis legyek, egyértelmű volt számukra, hogy ha költözök, akkor albérletbe fogok menni. És mivel meg is tehették, hogy kifizetik, így egy percig sem volt kérdés. És sok ismerősöm van ugyanebben a helyzetben, például a lakótársam is, akivel közös az albérletünk. Nem mindig csak a gyereknek vannak ilyen igényei, sok szülő is a legjobbat szeretné a gyermekének, és ezt igyekszik is neki megadni, persze az anyagi lehetőségeitől függően.
2015. febr. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!