Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem dolgozó, különélő egyetemi...

Nem dolgozó, különélő egyetemista gyerekednek mennyi pénzt adsz havonta?

Figyelt kérdés

Tehát amiből fizeti a rezsit, az étkezéseket, öltözködést, szórakozást.


Egy 18-19 éves lány/fiú mennyiből tartja fent magát?


2015. febr. 10. 17:20
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

15, 19


Köszönöm. Engem jól lehurrogtak ezért.

2015. febr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Albérlet (szoba): 20000 Ft

Fix rezsi: 15000 Ft

Étel és/vagy utalvány: kb 10000 Ft értékben

Bérlet/jegy haza: 8500 Ft


Ezeket minden hónapban.

Mellette én is dolgoztam, vettem a tisztálkodószereket, ruhákat, ha szórakozni akartam azt is magamnak, plusz ha elfogyott a kajám.

2015. febr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%
20. Egyszer az életben kolisnak kell lenni. Nincs semmi baj a kolesszal és sokkal olcsóbb, mint az albérlet. Sőt egyes koleszok még jobbak is, mint az albérlet. Miért lenne gáz koleszban lakni? Ezt soha nem értettem. Tesóm is albiban kezdte aztán végül csak a koleszban kötött ki, ahová aztán vissza is járt.
2015. febr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
23: máshogy élünk, máshogy gondolkodunk, és mások az igényeink. Ez így van rendjén. Én nem gondolom, hogy mindenkinek kellene kollégiumban élnie. Van, akinek nem való, nekem sem lenne. Egyáltalán nem vagyok társasági lény, kifejezetten magamnak való vagyok, zavarna, hogy vannak körülöttem, minden nap kellemetlenül érezném magam egy kollégiumban. Ezen kívül, mivel imádok főzni pl. nagyon fontos számomra, hogy rendelkezésemre álljon egy megfelelően felszerelt konyha, ami mint tudjuk, a koliban azért nem feltétlenül adott, ahogy a külön fürdő sem. Lényeg a lényeg, én nagyon örülök, hogy a szüleim lehetővé teszik számomra azt, hogy ne kelljen kollégiumi élményeket szereznem, és mivel ők nagyon jól ismernek engem, fel sem merült bennük, hogy csak egy kolit finanszírozzanak, ha többre is telik, és ezzel egy sokkal nyugodtabb és kellemesebb környezetet teremtenek számomra a mindennapok során.
2015. febr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
24 vagyok, annyit elfelejtettem: egy szóval sem állítottam, hogy gáz lenne kollégiumban élni. Vannak ismerőseim, akik imádják, és bátyám is élt ott, szerette. Tudom, hogy nem egy rossz dolog, és nem is gondolom azt, hogy bármi "gáz" lenne vele. Egyszerűen én nem gondolom, hogy nekem való, és a szüleim hasonlóképp vélekednek erről.
2015. febr. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%

Én sem vagyok társasági. A mi koleszunk nagyon jó volt. Majdnem mint egy hotel.


[link]

2015. febr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Én kb 50 ezret kapok, ebből 20 az albérlet. Nem is várnék el többet a szüleimtől, így sincsenek túl jó anyagi helyzetben. Viszont szerencsésebb helyzetben vagyok, mivel a barátommal élek, aki már dolgozik, így sokszor ő is segít.
2015. febr. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, hogyan él. Én 80-at kapok, mert tandíjasként nekem nem jár se bérlet, se ösztöndíj, se tankönyvtámogatás, és kolit se kaptam. A tandíjat én fizetem, úgyhogy azt ne vegyük bele. Albiból olcsót kerestem, ez 27-30k összesen havonta. Mivel 400km-re költöztem, havonta járok csak haza, szóval rendszeresen főzök (ezen nem spórolok, mert végre van lehetőségem megtanulni rendesen főzni, 30-40k is rámegy a kajára), de aki otthonról viszi a kaját, ennek jó részét megspórolja. A bérlet 4k, a hazautazás oda-vissza 5,5k. Ruhát csak akkor veszek, ha muszáj, akkor is főleg használtat, mert nem nagyon érdekel a divat, szórakozni meg nem járok, így erről a kettőről nem tudok nyilatkozni.
2015. febr. 11. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!