Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van ennyi felelőtlen,...

Miért van ennyi felelőtlen, gyereket vállaló ember?

Figyelt kérdés

Szenvedésekkel teli világban élünk és ez csak egyre rosszabb lesz.

Miért jó egyeseknek, hogy gyereket vállalnak, amikor leginkább rossz dolgok várnak rá az életben?


2015. febr. 11. 10:32
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a buddhista vallás nem véletlenül alapul arra, hogy a cél a megsemmisülés, a vágyak elhagyása és az önfeladás.

Valószínű, hogy az élet teljesen céltalan, ezért a megszüntetése jelenti a kiutat a létezésből.

2015. febr. 11. 11:07
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Szuper! Viszlát!
2015. febr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%

Én egyetértek veled,kérdező.Rohadó világban élünk,lelketlen emberekkel körülvéve.Mindent csak a pénz mozgat és ezért bármire képesek vagyunk.Lassan már azt sem lehet elhinni amit kérdeznek.A tvből az újságokból csak úgy folyik a szemét, a hazugság és a manipuláció.Tönkretesszük a környezetünket,az állatokat és mindent ami a gazdagság,a jóllét útjába áll.

Aki ezt nem hajlandó tudomásul venni az álomvilágba él vagy csak simán buta.Nyilván aki gazdag családba született és annál nagyobb baja nem volt hogy mire költse a szülei pénzét ,az ebből a világból csak a szép dolgokat látta.De ez így is van jól,mindenhol vannak szerencsések akik boldogok,akár csak a saját világukban élve és szerencsétlenebbek akiknek nem boldog az élete.

2015. febr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
74%
Tegnapelőtt született meg a 3. közös, összesen 6. gyermekünk. Most nagyon rohadtul érzem magam, hogy elolvastam a kérdésedet. Igaz, hogy a legnagyobb már férjnél van és van egy jól kereső szakmája, amiben sikeres, igaz hogy a 19 éves fiúnk 14 éve sportol, mellette érettségire és agrármérnökire készül. Igaz, hogy a többiek 4-5 tanulók, így megalapozva a jól kereső és ezáltal boldogabb életvitelt. A legfontosabb!!! Nem mondta egyik sem, hogy rohadt rossz az élet és minek jött világra. Lehetőségeinkhez képest próbálunk odafigyelni az emberi értékekre és boldogok lenni. Nincs balhés Karácsonyunk és családi összejöveteleink. Mindig jókedvűen próbálunk élni. Nem mondom, hogy nincsenek gondok, néha rossz dolgok, de mikor nem voltak!? Mióta ember él ezen a földön, mindig voltak. Igen, az újszülött kislányom és a legkisebb között 8 év van, de nem volt kérdés, hogy megtartsuk e, mikor kiderült, hogy útban van, hiába múltunk el 40 évesek. Mert látjuk a többieken és magunkon, hogy élni jó és intelligenciával, szeretettel legyőzhetőek a rossz dolgok, így több jó marad.És kikérem magamnak a legkisebb nevében, hogy csak rossz dolgok fognak várni rá az életben.
2015. febr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Költőnő? ***** válasza:
100%
ha csak minden második gyereket kiegyensúlyozottra, boldogra nevelnének, alakulna ez a folyamat. Nem a gyermekvállalással van a gond, hanem a neveléssel.
2015. febr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
85%

Valóban elgondolkodtató, hogy a házasságok , párkapcsolatok jelentős része miért úgy végződik ahogy végződik.

Szerintem a felelőtlenség nem is onnan indul, hogy gyereket vállalunk.Azért a többségünk úgy indul neki , hogy majd szép lesz jó lesz , "nekünk sikerülni fog".

A problémák nehézségek szerintem abból indulnak ki, hogy eleve hamis képünk van önmagunkról, a társunkról, a gyereknevelésről, családról, boldogságról, szeretetről, és még folytathatnánk. Az ösztönök is eléggé erősek (család, együvé tartozás, kötődés, anyaság, apaság,stb.)

Az igazi problémák nehézségek többnyire évek múlva jönnek elő, amikor már jól benne vagyunk a házasságban,kapcsolatban , illetve ha már ott van a gyerek.

Fiatalabbként én is bele estem a "szokványos Illúziógyártásokba " . Most már egy kicsit másképp látom a dolgokat.

Akik frissen belevágnak(belevágtak) a család "projektbe", ne várd tőlük, hogy választ fogsz kapni a kérdésedre.Illetve kaphatsz választ de azt nem nagyon fogod megköszönni.:)) De akiknek már felnőtt gyermekeik vannak sem biztos, hogy mindenki őszintén szembe mer nézni önmagával , egykori hamis elképzeléseivel, hamiskás vágyaival, illetve magával a valósággal.

Sokan vagyunk akik úgy éljük le az életünket , hogy nem akarjuk beismerni, hogy tévedtünk.Látom sok szülőn, hogy nagyon büszke a gyermekére , mert az sikeresen lediplomázott, vagy ledoktorált, vagy építi a karriert, építi a vállalkozását, szépen berendezett lakásban él, szép autóval jár, stb. De valójában nagyon kevés szülő akarja megtudni, hogy a gyermeke igazából ott a lelke mélyén boldog e. Gyakran a felszínnel eltakarjuk a teljes valóságot , ilyenkor ösztönösen önigazolást keresünk arra, hogy "szülőként jól végeztük a dolgunkat". No és arról még nem is beszéltünk, hogy mi van akkor amikor a gyermekünk a "felszínen sem igazán boldogul".

Ezzel nem azt akarom sugallni, hogy a kapcsolatok , illetve a gyermek vállalás eleve kudarcra van ítélve, inkább azt mondanám, hogy nem egészen arról szól, mint azt kezdetben elképzeltük.

A gyermekvállalás kapcsán is szerintem nem az a legnagyobb baj , hogy az ember felismeri , hogy "kudarcot vallott",...ilyenkor még van esély a fejlődésre. A Legnagyobb tragédia az szerintem amikor a végsőkig hazudjuk magunknak, hogy jól csináltuk a dolgokat.Ilyenkor ráadásul még a gyermekünkben is a hazugságot erősítjük.

2015. febr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

a legtobb hazassagban lesz minimum 1 megcsalas, lassan meg sem rendul az ember ilyesmi hallatan.

A vilag rothad, ez igy van, az idiotak uraljak, az okosakat elnyomva...Megis, van meg ahol boldogok az emberek, csaladok, akik harmoniaban elnek, es a gyerekek ezt viszik tovabb! Rengeteg ilyen csaladot ismerek.

2015. febr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!