Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért fognak ilyen szigorúan...

Miért fognak ilyen szigorúan talán mert lány vagyok?

Figyelt kérdés
Hat bátyám van közölük hárman otthon laknak. A legfiatalabb bátyám tizenhat éves, majdnem minden hétvégén elengedik a haverjaival szórakozni. Engem esetleg egy hónapban egy alkalommal, nem mehetek abba az iskolába ahova szerettem volna hanem majd a szomszéd településen található gimibe kell mennem. Mindig azt mondogatják hogy a tanuláson járjon az eszem.

2015. febr. 12. 16:48
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
5%

Valoszinu. De megertem a szuleidet, hogy a mai vilagban jobban figyelnek rad. Kesobb majd megkoszonod nekik, csak most nehez ezt belatni.

Bar azt nem ertem, hogy miert nem engedtek abba a suliba, ahova menni akartal...

2015. febr. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
A kollégium miatt, mert hogy ne legyek kollégista
2015. febr. 12. 16:58
 3/45 anonim ***** válasza:
0%
Igen, leginkább a tanulással foglalkozz. Messze lévő középiskolába akartál menni? Megértem a szüleidet, féltenek. Sajnos ezt a gyerekek korlátozásnak gondolják, és majd amikor a saját gyereküket fogják szigorúan, akkor értik meg, miért is voltak ővele szigorúak. Nyugi, idővel enyhülnek a szigorítások.
2015. febr. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
De a bátyáim el voltak engedve, a második legfiatalabb és a legfiatalabb bátyám járnak oda ahova én is megyek
2015. febr. 12. 17:11
 5/45 anonim ***** válasza:
80%

" Kesobb majd megkoszonod nekik, csak most nehez ezt belatni." - vagy nem, de akkor már nem fogsz tudni mit tenni, mert amit egyszer elloptak tőled - persze "csak jót akarva" - azt már soha, senkitől nem fogod tudni visszakapni, hiába akarod majd 30 évesen bepótolni azt, ami tizenévesen kimaradt, már nem fog menni... marad tehát max, hogy nem nyitod rájuk az ajtót...

(tapasztalatból írom)

2015. febr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Igen mindig azt mondják hogy az én érdekem
2015. febr. 12. 18:50
 7/45 anonim ***** válasza:
100%

Engem is túlféltettek,aztán 30 felett pánikoltak,hogy egyedül maradok.35 évesen mentem férjhez.42 vagyok,s egyre jobban érzem,hogy mennyi minden kimaradt az életemből,mert mindig jó kislány voltam.Még az iskolabálba is csak egyszer engedtek el,úgy,hogy este 10-re haza kellett mennem.

Sajnos a mai világban valóban jobban kell félteni egy gyereket /főleg/ a lányokat.De, hogy még abba az iskolába sem mehetsz,ahová szeretnél?! Főleg,hogy 2 bátyád is odajár,nem értem.Másrészt én később megkérdeztem a szüleim, hogy miért nem bíztak bennem.Azt mondták,ez nem a bizalom hiánya volt,hanem csak féltés,aggódás.

2015. máj. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
20%
a szüleid féltenek, és még hálás leszel nekik, hogy ennyire féltenek.
2015. máj. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%
addig oké lenne a szigorúság, ha minden gyereküket ugyanúgy visszafognának, de hogy a tesóidat elengedik, téged meg nem, az teljesen igazságtalanság. de egyébként én úgy olvasom ki a soraidból, hogy elég gyenge jellem vagy, és szerintem állj ki az igazadért, ez így tényleg nem jó. gondolom jól tanulsz, ezzel nincs probléma, és attól még, hogy valaki eljár bulizni néha, vagy csak a barátaival van, az nem ront a jegyein, ellenben sokkal boldogabb leszel. én mondjuk az ellenkező eset vagyok, én folyton bulizom, és alig tanulok, de ha nem buliznék, akkor se tanulnék, én egyszerűen ilyen vagyok...
2015. jún. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%
#8, vagy nem... de addigra már senki sem fogja tudni visszaadni a Kérdezőnek azokat az élményeket és tapasztalatokat, amit a szülei "csak a legjobbat akarva" elvettek tőle.... ugye?
2015. jún. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!