Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért fognak ilyen szigorúan...

Miért fognak ilyen szigorúan talán mert lány vagyok?

Figyelt kérdés
Hat bátyám van közölük hárman otthon laknak. A legfiatalabb bátyám tizenhat éves, majdnem minden hétvégén elengedik a haverjaival szórakozni. Engem esetleg egy hónapban egy alkalommal, nem mehetek abba az iskolába ahova szerettem volna hanem majd a szomszéd településen található gimibe kell mennem. Mindig azt mondogatják hogy a tanuláson járjon az eszem.

2015. febr. 12. 16:48
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Kérdező, nekem is konfliktus volt a középiskola-választás... és hát valahogy csak elértem, hogy ott tanuljak, ahol én akarok...
2015. jún. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
#30, tudod, a dolgoknak van egy időfaktora is... pl. egy középiskola-választást (ami ebben a kérdésben is szerepel) nem lehet évekig húzni, hogy majd "lassú víz partot mosson"...
2015. jún. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

ez igaz, de erre irtam hogy nem tudjuk mi volt valojaban a hatterben. Mivel a gyerek jovojerol van szo, ebben az esetben azert a szulonek erosen befolyasolni kell a dolgokat a jo iranyba, nem biztos hogy egy kiskamasz pillanatnyi szeszelyei jo tanacsadok lennenek hosszu tavon.


Amugy meg nyilvan ha van a varosban egy ugyanolyan suli, akkor minek menne mashova ahol kollegiumban kell lakni? Ezt szerintem jozan esszel is be lehet latni...

2015. jún. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

#33, egyfelől egy 15 éves lányt már messze nem neveznék KISkamasznak... az a 11-13 éves kb.Másfelől a szülő gyakran "csak jót akarva" a saját vágyait és értékrendjét akarja kivetíteni a gyerekére is, márpedig az egy másik ember, ebben a korban már jórészt saját vágyakkal és saját értékrenddel... tudod, milyen kellemetlen 18 évesen arra rádöbbenni, hogy az embernek van egy élete, amihez csak saját magának nincs semmi köze?

Én azt gondolom, hogy még a legrosszabb saját döntés is jobb, mint a legjobb rám kényszerített döntés... mert a hibám, az legalább én magam vagyok...

2015. jún. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

Siman nevezhetem kiskamasznak, mert a kerdezo meg erosen ott jar agyilag, csak a dac, az ellenkezes, a "miert nem" jon belole.


Alapvetoen egyetertek azzal amit irtal, de egy kozepiskola kivalasztasa olyan dontes, amit nem lehet rabizni 1az1ben egy altalanos iskolasra, mivel nem latja a dontesei kovetkezmenyeit es csak rovid tavon gondolkodik.


Amugy nem tudjuk mi lett volna a masik iskola es miert akart oda menni, (lehet csak azert hogy elkoltozhessen -> rovid tavu gondolkodas) de azert az nem olyan tragikus dontes a szulok reszerol ha a helyi gimibe irattak be. Az megadja az alapokat es a lehetoseget arra hogy aztan par ev mulva a tovabbi eleterol mar tenyleg felelossegteljes dontest tudjon hozni a gyerek.


Meg aztan pl. az anyagi helyzetet sem ismerjuk, van egy rakat gyerek a csaladban, lehet nem veti fel oket a penz, es egyszeuen nem tudnak megfinanszirozni egy masik varosban valo tanulast. Peldaul ezt sem szoktak megerteni a gyerekek.

2015. jún. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

Ha pénzről lenne szó, és ezt egyértelműen elmondták volna a Kérdezőnek, azt szerintem simán megértené...

Ja, és továbbra sem gondolom azt, hogy egy 15 éves gyerek és egy szülő viszonylatában az utóbbi látná jobban a gyerek saját érdekét. Mint említettem, nekem is harc volt ez a "melyik gimi" - és bizony azóta sem bántam meg azt, hogy kitartottam a végletekig a saját döntésem mellett.

"a kerdezo meg erosen ott jar agyilag, csak a dac, az ellenkezes, a "miert nem" jon belole." - ez meg bocs, de teljesen úgy jön ki, hogy a gyerek akkor érett agyilag szerinted, ha beletörődik a szülő értékrendjébe, és megadja magát...

2015. jún. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

"Ha pénzről lenne szó, és ezt egyértelműen elmondták volna a Kérdezőnek"


Lehet, de nem biztos. Meg aztan igazabol semmit nem tudunk a hatterrol.


" egy 15 éves gyerek és egy szülő viszonylatában az utóbbi látná jobban a gyerek saját érdekét"


En meg teljesen biztos vagyok benne hogy a szulo latja jobban. Persze a szulo is lehet hulye, de nagy atlagban igy van.


" a gyerek akkor érett agyilag szerinted, ha beletörődik a szülő értékrendjébe, és megadja magát."


dehogy. akkor erett meg agyilag ha nem a standard kiskamasz valaszok jonnek belole, hanem tud ervelni az allaspontja mellett, es el tud erni egy kompromisszumos megoldast. Nyilvan ehhez esz is kell, azt meg nem tudom mennyi van a kerdezonek.

2015. jún. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:
Szerintem nem kell ide a közelbe mennem, mert úgy néz ki, hogy itt bezár a gimnázium. Bár a szakközép még nyitva marad.
2015. jún. 10. 19:38
 39/45 anonim ***** válasza:

Kérdező, akkor lehet, hogy mázlid lesz...

#37, "es el tud erni egy kompromisszumos megoldast." - általánosságban ez igaz, de ugye vannak olyan élethelyzetek, amikor nincs kompromisszumos megoldás, nincs középút, hanem vagy az egyik, vagy a másik van. Ez az iskola-téma is egy ilyennek tűnik...

2015. jún. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen, nade az elet is tele van kenyszerhelyzetekkel, nem art ha az ember hozzaszokik.
2015. jún. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!