Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apám állandóan azt sulykolj...

Az apám állandóan azt sulykolja belém, hogy amit tanulok, az nem ér semmit és nem fogok tudni elhelyezkedni, csak ő majd "intézkedik" nekem. Miért?

Figyelt kérdés
Soha nem arra a pályára szánt engem, ahol vagyok, ő azt akarta, hogy menjek a Közszolgálati Egyetemre, mert azoknak biztos lesz munkájuk mindig. Engem az a terület egyáltalán nem érdekel, semmi tehetségem nem is lett volna hozzá. Most fogom az alapképzést befejezni, és már most állandóan mondogatja, hogy majd beszél 1-2 ismerősével, hogy ne haljak éhen, meg ilyenek. Ezért persze ha így lenne, egy életen át hálálkodnom kellene neki, mert ő az a fajta, hogy ezt el is várja és mindig az orrom alá dörgölné, hogy bezzeg ha én nem intézkedtem volna... Meg, hogy jó lenne, ha legalább mesteren valami olyat végeznék el, amivel el is lehet helyezkedni. Nem érti meg, hogy nem akarok olyasmit csinál, amivel minden egyes napom kínszenvedés lenne. Ő úgy van vele, hogy még mindig inkább szenvedjek, de legalább pénzem lenne. Miért akar belekényszeríteni ilyesmibe, nem az a fontos normális esetben egy apának, hogy a gyereke boldog legyen?
2015. febr. 14. 14:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
egyszerűen ne foglalkozz vele.. amúgy milyen szakos vagy?
2015. febr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

De, valószínűleg neki is az a fontos, csak mások az elképzelései a boldogságról.


Sokat nem tehetsz, vitázni fölösleges. Tanulj, helyezkedj el önerődből, aztán majd látja, hogy valahogy megy a szekér úgy is, ahogy te akarod. :)

2015. febr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Mit tanulsz?

Egyébként meg ha utálod, amit tanulsz, csinálsz, úgyse lennél jó benne.

2015. febr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Bölcsész vagyok. Középsuliba közgázba jártam (szintén leginkább apukám miatt), de csak szenvedtem 5 évig a matek és közgáz órákkal, amik sose érdekeltek, és épp, hogy átmentem belőlük 2-essel vagy egy gyenge 3-assal. De szerinte a logisztikában meg a közgazdaságtanban, meg az ilyen pénzügyi képzésekben van a jövő, aminek mostanában mindenki tanul.
2015. febr. 14. 15:10
 5/18 A kérdező kommentje:
Arról már ne is beszéljünk, hogy a 3 év alatt ami volt költségem az egyetemmel kapcsolatban, az anyukám fizette, pedig sokkal kevesebbet keres, mint apa. Mikor még nem dőlt el, hogy hova jelentkezek, azt mondta, hogy ne legyen gondom semmire, majd ő ad pénzt mindenre. Aztán mikor kiderült, akkor már hirtelen "neki ez nem fért bele"...
2015. febr. 14. 15:14
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Ismerősöm próbált megfelelni a szüleinek, ennek a vége az lett, hogy most, 36 évesen küzd, hogy mit kezdjen az életével.
2015. febr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Barmit is tanulsz van ertelme, ha tudsz mit kezdeni a megszerzett tudassal. Van ismerosom, aki klasszika filiologia diplomaval Nemetorszagban dolgozik egy kutatointezetben nagyon jo fizetessel. Ne add fel! ;)
2015. febr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
Mutassad meg neki, hogy milyen állások várnak majd rád, és látni fogja, hogy nem felesleges.
2015. febr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell apukádnak megfelelni, saját magadnak kell. Végezd el az egyetemet, keress munkát bölcsész szakkal, és kezd el az életedet egy albérletbe, gyűjts saját otthonra, kezd el megalapozni a jövődet. Bizonyítsd be apukádnak, hogy igenis meg lehet abból élni.
2015. febr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

Amikor a bölcsészek verik a mellüket, hogy nincs munkájuk, pedig diplomások, akkor az anyukád aggodalmainak vannak alapjai.


Tényleg meg kéne mutatni, hogy amit te tanulsz, abból mi lehet majd később. Ha magadtól nem megy, akkor kérdezd meg az oktatóidat.

2015. febr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!