Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van ilyen szabály vagy törvény...

Van ilyen szabály vagy törvény, vagy csak apám taláta ki? 19l

Figyelt kérdés

Sziasztok, a barátomal nemsoká 4 honaposak leszünk és van egy olyan erdekes problémám amivel nem tudok mire jutni!

Szóval, apámnak van egy olyan gondolat menete, hogy addig nem mehetek el én a barátomék házába, szüleihez, ahol élnek, amíg el nem jegyzet avagy nem vet feleségül és majd csak utána mehetnék el hozzájuk, csak utana ismerhetnek meg a baratom szülei! Nem azért de ebben hol a logika? 19 éves vagyok a barátom 21 és sztem ez csak egy nagyon rosz kifogás arra h feltenek es nem akarnak elengedni! Anyum szerint is butaság! De en meg aztan vegkep nem tudom mire venni!

A barátom kintvolt külföldön 1 honapig nem láttam a barátomat és nem akarnak elengedni az ebédre amit neki tartanak a barátom szülei mikor hazaér!

Sztetek ez normális? Mit tegyek? Egyáltalán van ilyen :O


Köszönöm a segítséget! Egy kétségbe eset 19 éves lány!

(Bocsanat a helyes írás hibákert diszes vagyok!)



2015. febr. 17. 11:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
80%

Azért kíváncsi vagyok, hogy anyád epilepsziájának mi köze van ehhez...

Oda mész, ahova akarsz.

2015. febr. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Kepzeld utolso valaszolo h anyi köze van hozzá, hogy ha tulsagosan felmergeli, fel idegesiti magát vmin akkorgyogyszer melet is rohamot kap és abba bele is halhat, csak enyi köze van hozzá! Ha miatam agodalmaskodik es felidegesiti magát az ertelmetlen agodalmaskodasaval es rohamot kap akkor en leszek a hibás megint mindenért, tudod!


Adjatok ötlete hogy lepjek h ne bantsak meg senkit sem, ne legyen vita belöle, de meg is elmehesek!? En már sok mindent probaltam nem jött be szinte semelyik sem!

2015. febr. 17. 11:55
 13/21 anonim ***** válasza:
93%
A szüleid érzelmileg zsarolnak. 19 éves vagy. Vagy megpróbálod élni az életed, vagy soha nem lesz saját életed, mert a szüleid magukhoz láncolnak apukád betegségét használva kifogásnak.
2015. febr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
44%
Ötlet: menj vissza általánosba, tanulj meg helyesen írni és talán a gondolkozást is megtanulhatnád, mert szégyen, hogy valaki ilyen sík legyen 19 éves létére!
2015. febr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Költőnő? ***** válasza:
93%
figyelj ez most tahóság lesz és tuti le leszek pontozva, de az az ő hülyesége, h ilyenen felbassza magát.
2015. febr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 kovpet ***** válasza:
93%

"fel idegesiti magát vmin akkorgyogyszer melet is rohamot kap és abba bele is halhat"


Akkor mondd meg neki, hogy ne idegesítse magát, jó emberek közt vagy és finom a kaja.

2015. febr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
57%
És? Nem mentség. Csak manapság hiszik azt.
2015. febr. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is zsarolnak érzelmileg, inkább csak erkölcsi keretek között mutat fel apukád 1-2 olyan szokást, ami még az ő fiatalabb korában működőképes volt. Nálunk anyám volt ilyen, öngyilkossággal fenyegetett, én meg akkor is elmentem, és persze nem tett magában kárt, csak próbált lebeszélni. Szerintem tök mindegy, ki megy kihez. Most egy ebéd nem a világ, szép tőlük hogy meghívtak.


(off: nekem az egyik kollégám diszlexiás, a helyesírása botrányos, de szóban nagyon szépen kifejezi magát, szóval ez miatt bárkit piszkálni nem kellene.)

2015. febr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
71%

Nincs szabály, apád ilyen normákat vall - ezzel nincs baj, ő dolga.


Az viszont elég gond, hogy kislányként viselkedsz, és hagyod, hogy zsaroljanak.

2015. febr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
46%

Olyan könnyen írjátok, hogy csináljon azt, amit akar. Csakhogy nem ti éltek abban az adott családban.

A kérdező vagy elfogadja a szülei elvárásait, vagy vállalja a következményeket,ha úgy dönt, ő már nagykorú és azt csinál, amit akar.

Ebből a helyzetből nem lehet simán kijönni.

2015. febr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!