Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én tettem tönkre a gyermekem...

Én tettem tönkre a gyermekem egészségét? Miattam lesz a cigarettától tüdőrákos?

Figyelt kérdés

Rajta kaptam 16 évesen, hogy dohányzik. Le akartam szidni, de én is elszívok néha napján egy cigit, bár nem dohányzok, csak ha kedvem tartja.

Így hogy tilthatnám el?


És vettem neki 3 doboz cigit ajándékba!

Azóta fizetem neki a cigit, de sosem kér tőlem pénzt, nem kunyerél!

Most 18 éves, és elég durván köhög egyre többet! Reggelente sokszor felver, annyira köhécsel!


Most szörnyen érzem magam! Lehet miattam lesz tüdőrákos a gyerekem? Tönkre tettem az egészségét?



2015. febr. 18. 09:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
#10 olvasd tovább a mondatot :P
2015. febr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Dohányos szülők gyerekeként a testvérem és én is undorodunk a bagótól. Pedig napi kb 10 szálat szívtak, nem is dobozokkal. Soha nem merték mondani nekünk, hogy ne dohányozzunk.. Ennyit a szülői minta öröklődéséről. Egy tininek már van esze, és dönt, kell-e neki az, amit otthon lát.

18 évesen elég kevés az esélye a tüdőráknak, de masszív dohányosként azért biztosan vannak már jelei annak, amilyen életmódot folytat. Valószínűleg megfázott/influenzás, a cigi meg rátesz egy lapáttal a köhögésre. Véleményem szerinte egyébként igen, hiba volt finanszírozni a cigarettáját a gyereknek. Olyan nincs, hogy napi egy ezrest valakitől csak úgy ajándékba kap rá, ha pedig saját magának kell összedolgoznia, jobban meggondolja, tényleg kell-e neki a dohányzás. Legrosszabb esetben is kevesebbet szív, könnyebben leszokik, egészségesebb marad.

Most mit tudsz tenni? Semmit. Ha azt kéred, gondoljon az egészségére, és tegye le a cigit, jogosan teszi fel a kérdést, hogy akkor te miért nem gondoltál rá 2 éve? Ha megvonod a támogatást, szenvedni fog, ami szintén a te hibád, mert te hagytad, hogy erős dohányos legyen. Az egyetlen jó talán, amit tehetsz, ha felveted, szokjatok le együtt a cigiről. Persze ha te nem mérgezed magad ilyesmivel, csak a gyerekednek hagytad szó nélkül, akkor ez sem járható út.

2015. febr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem se ér semmit a szülői minta. Tesóm dohányzik bár nem 16 évesen kezdte hanem az egyetemen, mikor szüleim nem cigiztek soha és mindig is tiltották, most is cs*szegetik érte. Unokatesóm szülei dohányoznak (vagy pár éve tették le) tudtommal a 3 gyerekük közül egyik sem dohányzik, az egyik elkezdte középiskolás korában de sikerült "lebeszélniük" róla hiába gondolhatták azt hogy képmutatás. Ami káros az káros hiába függő valakinek a valakije.

Cigit mindenesetre semmiképp se vennék egy gyereknek se és nem adnék rá pénzt. Ha annyira ráakar szokni akk szenvedjen érte legalább. Orvoshoz meg tüdővizsgálatra azért vidd el

2015. febr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!