Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit tennétek, ha a 21...

Szülők! Mit tennétek, ha a 21 éves lányotok bejelentené, hogy nem alszik otthon, mert nem bírja elviselni az apját és nyugalomra van szüksége?

Figyelt kérdés

A férjem külföldön kamionozik, ritkán jár haza. Van, hogy csak 2 napra, van, hogy 1-2 hétre. Ha csak 2 napra jön haza, fogszorítva kibírja. De most több, mint 1 hete van itthon, nem tudni, mikor megy vissza. Amikor a férjem haza jön, a napjait a számítógép előtt tölti (nem a munkájához kell), én pedig szokásosan elmegyek dolgozni. A lányom is itthon szokott lenni (főként egyedül), mert levelezőn csinálja az egyetemet, itthon tanul. Így ha a férjem hétközben is itthon van egész nap 'össze vannak zárva'.


A lányom már hétfőn ki volt akadva az apja miatt. Nem nagyon szereti, folyton panaszkodik rá. Tény, hogy a férjem nagyon felelőtlen, sok rossz tulajdonsága van, de én már annak is örülök, hogy dolgozik.


A lányom gyakran mondja, hogy nem bír meglenni vele egy fedél alatt. Mondta, hogy a férjem folyton beleszól, hogy mit eszik ebédre, leszólja, hogy testnadrágot hord, folyton ugráltatja valamiért (pl. ha nem megy a laptopon az internet, töltsön le neki ezt-az, vagy menjen el helyette a bankba (!!), postára, miközben otthon tesped), kifigurázza, ahogy megy, beszél. Volt már arra példa, hogy rám fogta, hogy miatta van a lányunkon pár kg plussz (nem vészes). Pedig nem eszik egészségtelenül, mozog is, az orvos is megmondta, hogy ha nem enne egy falatot sem, akkor is lenne 'súlyproblémája' (gének). Mondta a lányom, hogy pár napja is beszólt neki a férjem (kért a lányomtól számológépet, a lányomnak nincs, modta, hogy használja a telefonját, ott van mellette. Ennek fültanúja voltam, de a férjem reakciójára nem, csak a lányom mondta (nem volt arrogáns a lányom), hogy az apja az orra alatt ennyit modott: azt g#ci nagy pofádat).


1,5 szobás lakában élünk jelenleg. A lányom mondta, hogy, amikor még nem vettem meg a laptopot, folyton kitúrta a férjem a lányomat a szobájából, hogy internetezzen. Mondta, hogy a gépén lévő személyes dolgai közt kutatott. A lányom tabletjét elkérte, hogy számoljon rajta, majd nem sokkal később a rajra mutogatta, hogy milyen képeket csinált magáról a lányom (semmi érdekeset, csak a szokásos, tükörből fényképezős pózban volt a képeken, nem félmesztelenül, vagy férfival).



A lányom már tegnap este rosszul lett. Mondta, hogy nem akar itthon aludni, lenni. Elmegy valahová (ahogy láttam, nézegette, melyik hotelben mennyi egy éjszaka...), és majd haza jön.


Mit gondolok?


Egy anyuka



2015. febr. 19. 14:45
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
81%
Férjed egy igazi szörnyetegnek hangzik, én nemcsak pár napra menekülnék el ebből a családi otthonból a lányod helyében.
2015. febr. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
8%
görény egy gyerek/nő, aki a kamionos apját csak kihasználni tudja
2015. febr. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
10%
jujuj, nem álltam be az apa ellen lihegő redves némberkórusba, most mi lesz:D :D :D :D
2015. febr. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
74%
Làtszik utolsò,hogy az ilyen genetikai hulladékszòròk miatt van tele a börtön meg az aluliskolàzott gyàrak...
2015. febr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
26%

Most nem azért, de táv mellett simán lehet dolgozni is. Rengetegen csinálják éppen ezért így, mert a távoktatásnak ez a lényege. Nem mellesleg, ha táv mellett nem dolgozik, akkor nincs TB-je sem, így ha ne adj' Isten valamilyen orvosi ellátásra szorul, akkor fizethetitek ki az egész ellátás költségét.

A férjed dolgozik, elég kemény melót, mert azért valljuk be, a kamionozás nem egy életbiztosítás, még szép, hogy elvárja a lányodtól, hogy menjen el a bankba vagy bevásárolni, ha a lányod otthon van egész nap, és nem csinál semmit.

Mielőtt jönne a kötekedés, én is egyetemre járok, szóval tudom, mi hogy működik.

2015. febr. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
75%
Bsszus, szerintetek mennyi munkalehetősége van??? Megmondom, SEMENNYI! Én szeptember óta keresek és sehova sem kellek sima érettségivel, meg hogy nem tudok hétvégén is dolgozni. A gyakorlatokról ne is beszéljünk. Nem olyan könnyű, mint amilyennek gondolják itt egyesek!
2015. febr. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
23%
nyilván nem, de akkor a lányka menjen el nappalira, mert így tényleg csak otthon lógatja a lábacskáját
2015. febr. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
8%
Miért gondolom azt, hogy ezt nem az anyuka írta ki, hanem a lány, aki persze tökéletes stb.
2015. febr. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
98%

Nos én férfi vagyok, de velem is teljesen ez volt helyzet, azzal a különbséggel, hogy velem nem apám csinálta ezt, hanem anyám barátja, akihez elvileg semmi közöm. Az lett a vége, hogy elköltöztem és nem tartom anyámmal a kapcsolatot, szóval az javaslom neked kedves kérdező, hogy javíts a dolgokon míg a lányodnak teljesen jogosan nem telikbe a pohár!


Amúgy bírom itt a válaszolókat! Most komolyan szerintetek azért van joga belenézni a lány saját telójába, a privát képeibe, mert kamionozik? Pfff...

2015. febr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
98%

17-es, nekem például nem indult nappali képzés az egész országban...

És az itt olvasott hozzáállás miatt élek napi 5 zsömlén, nem akarok a szüleim terhére lenni.

2015. febr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!