Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kedves anyukák, kicsi gyerekke...

Kedves anyukák, kicsi gyerekkel otthon lévők! Mit csináltok egész nap?

Figyelt kérdés

Nem provokatívnak szánom a kérdést csak érdekel. 0-3 évessel otthon lenni biztosan nehéz, nincs egy perced egyedül, külön tervezés, ha el kell indulni. Fáradtság, kialvatlanság, naná, ugyanúgy kivan az ember, mint amikor dolgozott, sőt jobban, mert éjszakai is kelni kell.


De azokat nem értem, akik szerint a gyereket minden pillanatban lesni kell, hogy mit csinál. (Főleg a nagyobbakról van szó.)


Miért, nem tud egyedül játszani? Vagy sérül a lelke, ha berakod a konyhában a járókába, amíg főzöl? Vagy hogy kell elképzelni, hogy nincs időtök mondjuk 10 perc alatt rendet rakni?

Ez a része nem fér a fejembe. Ti hogy oldjátok meg?


2015. febr. 18. 11:57
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
89%

Én sem értem. :) Mi figyeltünk arra, hogy egyedül is el legyen. Tényleg nem megoldás, ha két percre sem lehet letenni. Nekem nem okozott gondot a háztartás ellátása, magam rendbetétele a gyerek mellett.

Mondjuk nagy szerepe van a családnak is. Én otthon is ezt láttam, hogy figyelünk a környezetünkre, rendben tartjuk.

Ja és nem voltam otthon 3 évig, 2 év után mentem vissza dolgozni.

2015. febr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
84%

Mi kertes házban lakunk, a párom későig dolgozik. Egy biztos, olyan még télen sincs, hogy nekem nincs mit csinálnom.

Egyrészt nem minden gyerek egyhelyben ülős, van akinek tényleg minden mozdulatát figyelni kell, ha pedig alszik, nem győzöm magam utolérni a kinti és benti munkákban.

2015. febr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
87%
Nem egyformák a gyerekek, van amelyik tök jól elvan egyedül. Az enyémek nem ilyenek, kreatívak voltak és nemigen volt veszélyérzetük. Ha nem lestem őket lepakoltak mindent a szekrényekről, könyvek lapjait kiszaggatták, felmásztak a bútorokra (hallottam olyanról akit a nyitott ablakból szedtek le, én sose hagytam nyitva ablakot), konyhában megégették magukat, a vécében kotorásztak, egyszer felborítottak egy szekrényt, a kertben kirángatták a virágokat, csoda hogy még élnek. A húgom gyerekei meg kb ott maradtak ahová letették őket, akinek ilyen gyereke van el se tudja képzelni milyen a másik típus. Iszonyatosan leterhelő szellemileg.
2015. febr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
97%

Pedig nyugodtan beférhet. A mi konyhánk pl. akkora, hogy a két pult között csak egy ember fér át, tehát járókát betenni lehetetlen. És nem is kell lesni, hogy mit csinál a gyerek, de van olyan, aki nem szeret egyedül játszani, igényli a társaságot. Ha kimész, megy utánad. Ha elmész a wc-re, akkor van kb. annyi időd míg letolod a bugyid, és már kopogtat is az ajtón, hogy anya gyere játszani, vagy hogy meg akarja nézni mit csinál anya.

Napközben sosem főztem, ha mégis az alvásidőben volt.


De egyébként van olyan házimunka amit együtt is meg lehet csinálni. Pl. mosni együtt szoktunk mióta önállóan képes közlekedni, segít berakni, ő kapcsolja be a gépet, aztán esetleg nézi pár percig a ruhák táncát a mosógépben. A teregetés már neccesebb, mert ugye buzgalmában a tiszta ruhát végighúzza a padlón, azt lehet újra mosni. Játékokat elrakni lehet közösen (sőt szerintem úgy kell)

De pl. a tiszta ruhákat összehajtani már nem lehet, az enyémmel legalábbis nem lehetett, mert az sokkal érdekesebb volt, hogy a már összehajtott ruhákon ugrálva újra csak egy nagy kupac lesz belőlük. De az összepárosított zoknit azt ő pakolta el a fiókokba.

2015. febr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
És ha rájuk szóltál? Vagy annyira nem érdekelte őket, hogy anyu nevelni próbál? Elhiszem, hogy van ilyen, és biztosan nagyon leterhelő, de ilyenkor akaratlanul is az jut az eszembe, hogy a gyerek egyszerűen neveletlen. Nem ellened szól, és nyilván nem minden esetben van igazam, a gyerek az gyerek, eleven, játékos. De ettől még nem muszáj rongálnia (könyvek tépkedése?).
2015. febr. 18. 12:09
 6/32 anonim ***** válasza:
86%
3-as vagyok újra, a legkisebb fiam egyévesen már kimászott a kiságyból/járókából, tehát az se volt opció.
2015. febr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
92%

Reggel felkelek a gyerekek előtt (3 van), szalonképessé teszem a fejem, megcsinálom a kávémat, teámat, a két nagy kakaóját, a kicsi reggelijét, a macskák reggelijét (kinti macskák, melegített kaját kapnak télen). Közben felébrednek a nagyok, mosakodnak, kakaóznak, addig gyorsan bedobok egy mosást, kipakolom a mosogatógépet. Etetem a macskákat, behozom az újságot, addig a nagyok beágyaznak, felöltöznek, majd egyedül mennek az iskolába. Ekkor ébred a kicsi, megetetem, kis dumcsi, majd 1,5 órát egyedül játszik a szobájában, néha kijön ellenőrizni, míg főzök, teregetek, ruhát hajtogatok (közben számítógép megy, fel-felnézek közösségi oldalakra). Ezután boltba megyünk, és máris ebédidő. Kicsi alszik, én is szundítok fél órát, aztán még marad 1,5 órám magamra, olvasok, írok, böngészek a neten. 3-kor eszik a kicsi, utána kimegyünk, hamarosan érkeznek a nagyok. Beszélgetünk, 5-kor uzsonnázik a kicsi, érkeznek a nagyszülők 1 órát játszani, addig vacsit készítünk a nagyokkal, eszünk, torna, fürdés (én is lezuhanyzom). Ezután a nagyok néznek egy mesét, kicsi játszik a kiságyban, én felporszívózom a lakást, rendet rakok a konyhában, felmosok, kikészítem másnapra a bögréket, vitaminokat. Még marad 1órám magamra, addig olvasok, körmöt festek, netezek, chatelek. Jön a kicsi fürdetése, vacsorája, nagyok közben végeznek a mesével, beszélgetünk, viccelődünk. Negyed 9-kor minden gyereknek villanyoltás, és megint marad időm magamra, általában 11-ig olvasok, írok, gépezek, vaterázok, bevásárlólistát írok, tervezgetek. Aztán egyik pillanatról a másikra elkap a kóma, hihetetlen fáradtság tör rám, megyek aludni. :D (Férjem külföldön dolgozik.)

Takarítani úgy szoktam, hogy mindennap leporolok egy-egy helyiséget, mosnom mindennap kell, vasalni csak a szükségest szoktam. A fürdőt szombaton sikálom ki, amíg a a nagyok a szobájukat takarítják.

Nagybevásárlás hetente van egyszer, ilyenkor anyósom vigyáz a kicsire (a nagyok suliban).

Irtó mázlim van, hogy ilyen gyerekeket és anyóst kaptam. :D

Na ez jó részletes lett, bocs.

2015. febr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
51%
Egy két éves ezt még nem érti. Ez van.
2015. febr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 18 hónapos. Izeg, mozog, zsizseg, nyösszög, hümmög, kacag, hisztizik, sirdogál egész nap felváltva. Már meg tudok mellette csinálni mindent, legeljebb lassabban vagy abba kell hagynom és később tudom csak folytatni. Porszívózni nagyon szeret, meg a ruhákat a szárítóról leszedni.Nagy segítség a mosógép és mostmár a mosogatógép, sok időt tudok spórolni ezekkel. A nappali-konyha egyben van, gyakorlatilag egész nap itt pakolászik, játszik előttem, néha eltűnik valamelyik szobában, olyankor rosszat sejtek, mit pakolt ki. Arra figyelek hogy a keze ügyében ne hagyjak éles, hegyes dolgokat vagy vegyszert, ne tudjon magára rántani semmit, de amúgy szabadon van egész nap.
2015. febr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

1 gyereknél volt idöm mindenre. Már 2db 3 év alatti gyereknél nehezebb volt, de akkor is rend volt.


VISZONt ami még mellé jön a gyerekezésnek a fáradság mellé, az a fásultság!!! Na annál rosszabb nincsen.


Mikor már 10x elmondod, hogy ne tépje szét a tesó újságját, aki éppen olvasná, és a kicsi igéri, hogy nem csinálja, de ott akkor is csinálja. Elveszed az újságot és mind a nagy mind a kicsi csak üvölt, mert elvetted az újságot.


De akinek nincsen nagyszülö vagy rokon a közelben, nincsenek nagyon barátok, vagy max néhány anyuka akikekkel 1-2x elmegy sétálni, az befásul otthon. Összerakodik, majd 10 perc múlva bomba támadás, míg elmosogat addig szétpakolnak. Mire össze pakoltatja öket, valami más borul ki. Es még beszélgetni sncsen senkivel sem. Èn is sokszor befásulok, és nem csinálnék semmit sem. Ez a munkahelyen is megvolt, annak idején, de ott tudtam másokkal ebszélni, kolléganönek elmondani, hogy ma kaka nap van és olyan fáradt vagyok.(akik bologattak és megértettek), vagy kikapcsolt míg autóval, busszal haza mentem... Változatosabb volt.

Gyerekek születés után maradt a gyerekekkel a magány 7-18 óráig, geti 1-2x max valami anyuka elével a pelenka megbeszélése... Hát ebbe lelkileg bele lehet fásulni, föleg ezekben a téli idökben. Akkor meg csak üldögél az ember és néz ki a fejéböl.

2015. febr. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!