Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szülő az, aki inkább a...

Milyen szülő az, aki inkább a saját testvérének vesz házat, nem a gyerekének?

Figyelt kérdés
Nem élünk túl szerényen, de olyan hű de sok pénze sincs a szüleimnek. Apa húgának a férje ki tudta volna fizetni a házat, mivel a szülei tehetősek, de nagyapámnak ez nem tetszett, mert akkor a ház csak a férfi nevén lett volna, így apa is milliókat adott a házba, mivel imádja a húgát (mondhatni nálunk is jobban). A nővérem egyetemista, de nem inkább neki vett volna abból a pénzből egy lakást, ahol majd tudnánk lakni az egyetem miatt, nem, a húga sokkal fontosabb. Ritkán jönnek el hozzánk, de olyankor semmi nem számít apának, csak ők a porontyaival, mi mintha ott sem lennénk. Bezzeg jó pofát kell vágni, mert amíg azzal a nővel nyájasan beszél, soha nem ordítana rá, addig velünk simán megteszi, ha olyat csinálunk, ami éppen nem tetszik neki.
2015. febr. 19. 23:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Mivel elég szokatlan húzás, arra gondolnék, oka van. Egyformán jól ismeri a húgát és a saját (felnőtt) gyerekeit. Ennyi alapján azt is el tudom képzelni, még a húg is jobban megérdemli a támogatást, mint a gyerekek.
2015. febr. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

Jöhet a lepontozás, de én meg tudom érteni. Vele élte le gyerekkorát, együtt nőttek fel. Természetes, hogy szereti, s hogy mindent megtesz érte, amit tud. Édesapád húga gondolom idősebb mint a nővéred, s könnyen lehet, hogy életében nem lesz több alkalom fészekalapításra. Édesapád azt akarta elkerülni, hogy a húgod férje egy későbbi vita után nyugodtan kisemmizhesse/elküldje a francba őt, lévén nem az övé a lakás.


Az utolsó mondatodra pedig: Hidd el, valószínűleg ordítottak ők egymásra eleget fiatalkorukban. Ha viszont esetleg nem együtt nőttek fel, akkor emiatt is érezheti apád úgy, hogy be kéne pótolnia egy-egy régmúltbeli halasztást ezekkel a tettekkel.


Szerintem fogadjátok el és próbáljátok meg a jó oldalát nézni. A húga is a családotok része, egy vérből vagytok, próbáljatok meg összebarátkozni vele. Az anyagiakkal kapcsolatban pedig akkor aggódjatok, ha már enni sincs mit. Szerintem ma Magyarországon nem sok egyetemista van, aki saját házban lakik. Nagyon nagy részük kolis, néhányan pedig albérletben, vagy otthon laknak a szüleikkel.


Persze tudom, könnyű ezt mondani kívülállóként, hogy ne legyetek önzőek. Minden ember természeténél fogva az. Csak azt kérem, hogy próbáljátok meg beleképzelni magatokat édesapátok helyzetébe. Könnyen lehet, hogy ti is így döntöttetek volna hasonló helyzetben.

2015. febr. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%
Nyugi nem szereti jobban! Ez mindossze a nagyid, az anja nyomása rá, hogy torodjon a novérével!
2015. febr. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Sosem tudhatod, hogy milyen szivességgel jön nagyapád a húgodnak, a legtöbb ember élettörténete nem nyitott könyv!



Nem kéne irigynek lenni, és várni a sült galambot!


Amennyiben nem vagy béna, és cselekvésképtelen, úgy neked is áll a zászló, hogy házat szerezz!


NINCS LEHETETLEN!

2015. febr. 20. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Süt a gyűlölet és a feltekenyseg az írásodbol. Nagyon gyereknek tűnsz, semmi szükséged saját hzra/lakásra, mert valószínűleg el se tudnád tartani magad
2015. febr. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem elmentek valami fontos dolog mellett!

A húg nem él egyedül, nincs válófélben, a férjével közösen meg tudták volna venni a házat, az most mindegy, hogy kinek a pénze a férjé vagy a feleségé, ez majd akkor számít ha válásra kerülne a sor! De most erről szó nincs.

Teljesen jogos a gyerek kérdése. Akkor miért is az Ő apja fizeti? Amikor egy lakás akár a nagyobb gyerekének, akár majd a kisebbnek egy befektetés lehet?

2015. febr. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Ez a történet nekem sem kerek igy. Hiába mondjatok hogy támogassa csak a húgát, azert az embernek a saját gyerekei boldogulása kellene hogy a legfontosabb legyen, pláne ugy ahogy az előttem szoló is írta, a hugaeknak lett volna ra elég pénze segítség nélkül is. Fura.
2015. febr. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

Azt több válaszoló is elfelejtni, hogy itt egy féltékeny gyerek ír.


Ha az apa testvérének lenne is pénze kifizetni a ház felét, az attól még közös vagyonnak számítana, tehát nem jutna vele smmivel sem elöbbre.


Másrészt ha ennyire lényeg, hogy a fele ház a feleség tulajdona legyen, az csak akkor müködik, ha az árát személyre szólóan neki adják, így saja´t vagyonnak fog számítani.


Szerintem ha el felmerült, akkor már a házasság sincs egészen rendben, de minimum biztosítani akarja a család, hogy válás esetén ne lehetessen az utcára tenni a nöt.


Emellett az apa nem egy lakást vett a húgának, hanem csak belesegített.


A kérdezö stílusából ítélve meg eleve nem érdemel meg egy lakást, ezen kivül gyerekként teljesen fölösleges is.


"Az a nö" meg az apa testvére, ezért minden normális embernek természetes kellene, hogy legyen, hogy sem a testvére nem ordibál vele, sem annak a gyerekei, föként ha vendégségbe jön.


Az meg, hoyg a kérdezövel néha ráodít az apa, a kérdése alapján teljesen jogos, ilyen írigy, féltékeny gyerek nem túl sok van rajta kivül.

2015. febr. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%

"A húg nem él egyedül, nincs válófélben, a férjével közösen meg tudták volna venni a házat, az most mindegy, hogy kinek a pénze a férjé vagy a feleségé, ez majd akkor számít ha válásra kerülne a sor!"


Nem jól értelmezed a helyzetet: a házas a férj SZÜLEI fizetnék ki, ami annyit jelent, hogy a ház CSAK a férj tulajdona lenne. EZÉRT is fontos, hogy a feleség rokonsága fizesse a felét, mert akkor ugyanolyan jogos (ajándékozás) jár neki a fele ház egy esetleges válás során.

Az meg, hogy a család segít bebiztosítani magát a feleseégnek, teljesen jogos, mert elég gyakran elöfordul, hogy váláskor a feleség mehet az utcára minden nélkül, ha nincs tulajdonjoga a házban.

2015. febr. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Apa húga volt a legkisebb, meg apán kívül van másik testvérük is, aki inkább megtehetné, hogy tizenmilliókat belefizet a testvére házába. Nem az irigység süt rólam, mert nekem nincs szükségem arra, hogy a szüleim több tízmillióért házat vegyenek nekem, majd én megkeresem rá a pénzt. De ha egy apának van X millió forintja, akkor azt miért nem a családjára költi, miért kell odaadni az imádott kishúgnak, a saját családja meg majd ellesz valahogy?! Jó, én is segítenék a saját testvéremnek, de ha a családomnak szüksége lenne arra a pénzre, és a testvérem meglenne még kis ideig egy kisebb házban, akkor inkább a gyerekeimre költeném, hogy minden meglegyen nekik, meg az ő egészségük lenne fontosabb, mint a másik gyerekével mivan.. De ti nem vagytok a mi helyzetünkben, úgyhogy nem is ismeritek a helyzetet.
2015. febr. 20. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!