Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Dohányos szülők részéről...

Dohányos szülők részéről jogos a cigi tiltása a kamasz gyerekektől?

Figyelt kérdés

Kissé álszentségnek érzem, hogy míg a szülők a gyerekek előtt szívják a cigijüket, addig azoknak megtiltják a dohányzást, mondván, hogy egészségtelen.

De hát a szülő példát mutat a gyerekének.


Csakhogy gyorsan leszögezzem elejét véve a személyeskedésnek: nem rólam és a szüleimről van szó!



2015. febr. 20. 15:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%

A szülők is ellentmondanak önmaguknak. Ilyen a nem kiegyensúlyozott emberek élete, egyszerűen az amit mondanak, és ami csinálnak, összeegyezhetetlen.

Miért is van az, hogy egyes országokban, államokban, aki gyilkol, azt kivégzik. Példát akarnak mutatni, hogy gyilkolásra gyilkolással reagálnak?

2015. febr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Jogos vagy sem, mindegy, mert nem hiteles. A gyereknek nem prédikálni kell, hanem példát mutatni, különben nem kell csodálkozni, hogy mit csinál. Ez olyan, mintha mindig azt mondaná, hogy legyél őszinite és ne hazudj, aztán minden alkalommal mikor vesztek valamit, akkor mielőtt hazaértek közölné, hogy apádnak el ne mondd, hogy vettük, apádnak meg ne mondd, hogy mennyi volt, mondd azt, hogy akciós volt, mondd azt, hogy ajándék volt stb. Akkor mit tanul? Amit mondtál, hogy vagy amit mutatsz? Csak azt nem értem miért olyan nehéz ezt sok szülőnek felfogni, mert őrjöngeni azt tudnak, hogy milyen a gyerek, de azt észre se veszik, hogy hát olyan, mint amilyenek ők, amit tőlük lát, hogy mit mondanak, az mindegy.
2015. febr. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Miért is van az, hogy egyes országokban, államokban, aki gyilkol, azt kivégzik. Példát akarnak mutatni, hogy gyilkolásra gyilkolással reagálnak?"


A két dolog között nem vonható párhuzam, teljesen másról van szó.


Nem példát mutatnak, meg nincs ellentmondás a között, hogy gyilkolni nem szabad, de kivégezni meg szabad, mivel azért végzik ki, mert adott esetben szadista módszerekkel lemészárolt egy iskoláscsoportot nem mutat megbánást, sőt, és bármikor kész lenne megismételni. Egyes országok úgy vannak vele, hogy az ilyen nem hogy nem kívánatos a társadalomban, de az sem kívánatos, hogy a társadalom pénzén nézze a tévét élete végéig a kényelmes cellájában, mert nyilván nem egy rozoga ötszemélyes helyre kéne berakni, ugyanis lehet azokat is legyilkolja egy fogkefével. Évente alig pár ilyen van a halálbüntetést engedélyező fejlett országokban.


A civilzálatlan világot meg tényleg ne keverjük ide.

2015. febr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gyenge kifogás, hogy azért szoktam rá, mert anyámék is. Az én apám is cigizett világéletében, bent a lakásban házban is, kocsiban is egész kiskoromtól. Én mégsem szoktam rá, eszembe sem jutott.
2015. febr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
50%
A fiúk 18 felett,a lányok 12 felett dohányozhatnak. Ez lenne a normális.
2018. márc. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!