Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Gáz", ha a 18 éves lányomat,...

"Gáz", ha a 18 éves lányomat, aki már önállósodni akar, csak megfélemlítéssel tudom kordában tartani?

Figyelt kérdés

még itthon lakik, addig a mi szabályainkhoz kell alkalmazkodnia. nagyon elvadult, mert amikor kamaszodott (15-16 évesen) és próbált önállósodni, kapott egy-két pofont, amiért haragszik ránk.

tudom, ez nem jó, de most, mikor már apnem lázad, nem csinálja azt, amit kérünk és igazából lehet, nem is szeret minket. nagyon érzékeny.


hogy lehetne hatni rá, hogy neki se legyen rossz?



2015. febr. 21. 07:37
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
81%
Tudsz mondani egy-két példát? Mennyire nem akar alkalmazkodni? Azért egy 18 évest már nem igazán lehet beszabályozni, hiszen felnőttnek számít, oda mehet ahova akar, amikor akar, azzal akivel akar...
2015. febr. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim válasza:
90%

Úgy gondolom, hogy egy 18 éves már nem gyerek. Őt nem szabályozni meg irányítani kell(ene) hanem tanácsot adni és segíteni ha kéri. Ennyi idős korban már inkább tisztelet alapú lenne az egészséges kapcsolat semmint hatalmi. Ha nincs köztetek megfelelő kapcsolat (nem feltétlenül anya-gyerek hanem egy nagyon erős baráti) akkor nehéz lesz terelgetni pedig ilyenkor volna nagyon fontos ezt tapasztalatból mondhatom.

Írnál 1-2 példát hogy miben nyilvánul meg a "nem tudom kordában tartani" dolog?

2015. febr. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

ő nem megy sehova, itthon van mindig, tanul. csak ha megkérjük, hogy csináljon meg valamit rögtön, akkor mindig csak "majd mindjárt megcsinálom". aztán fél óra múlva még mindig nincs kész, merthogy ő tanul, és miért mindig mindent neki kell csinálni...

a másik baj, hogy a házunkban minden hallatszik mindenhonnan, amitől nem tud tanulni, és így mindig ideges

2015. febr. 21. 07:49
 4/38 anonim ***** válasza:
85%

Gáz.


Alapból nem értem mia kifogásod az önállósodás ellen, de az is nyilvánvaló hogy nemhogy s*r szülő, de s*r ember vagy,ha nem vagy képes értelmesen beszélni egy másik felnőttel.

2015. febr. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
94%
Igen, ez gáz.
2015. febr. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Hát ne haragudj, de lehetnél már egy kicsit rugalmasabb, nem csodálom, hogy kiakad néha a lányod:D Már nem hat éves, adjál neki több szabadságot! Teljesen érhető, hogy nem akar eldobni csapot-papot, mert neked rögtön kell valami...Inkább mondd azt neki reggel, hogy szeretném, ha ma elmosogatnál, kiporszívóznál stb., hogy ő oszthassa be az idejét. Egyébként, meg ugye, tudod, hogy összeteheted a két kezed, hogy ilyen gyereked van? Hogy tanul, hogy építi a jövőjét, és nem minden hétvégén a saját hányásában fetreng, úgy hogy, hogy azt sem tudja, ki és mikor ment át rajta. Mert hidd el, ilyen is van, bőven...A zajról meg. Valahol ott mindkét fél érthető. Próbáljatok meg ott is kompromisszumra jutni, betervezni, egy-két csendes órát, amikor mondjuk te nem porszívózol vagy turmixolsz, és a kisebb tesók (gondolom ők a fő zajforrás) is csöndben játszanak, ő meg tanul. Ne akard ennyire kontrollálni már 18 évesen, mert meglátod, vissza fog ütni. Azon lesz majd, hogy meneküljön otthonról, és nem lesz köztetek kiegyensúlyozott a viszony, gondolom, ezt te sem kívánod.
2015. febr. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
már 18 lesz, azt szoktam mondani, hogy ha nem tetszik neki a rendszer, akkor lehet elköltözni, saját háztartást vezetni, azt meg csinálhatja úgy, ahogy ő akarja, mi nem fogunk beleszólni
2015. febr. 21. 08:36
 8/38 anonim ***** válasza:
96%

Ja hogy ezzel zsarolod is. Te is tudod, hogy még nem tud elmenni, gondolom végzős gimis.


Szerintem borzasztóan állsz a dologhoz.

Tessék felnőttként bánni vele, és nem kell a lakhatással zsarolni. Attól még mert felnőtt, tehát egyenlő bánásmódban részesül, még a gyereked, akit gondolom nem azért szültél, hogy irányítsd, vagy kitedd amint már teher.

Gondolom a hosszútávú terved az, hogy önálló életet éljen, és szeretettel tekintsen vissza rátok, és örömmel erre az időszakra. A felnőtté válás küszöbén rántod mindig vissza, nem csodálom, hogy frusztrált. Tudod mit? Kimondom! Szaranya vagy!

2015. febr. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Hát kèrdező... A lányod már most èrettebben áll a dolgokhoz, mint te.
2015. febr. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Csak.nehogy egyszer fogja magát és elköltözzön, utána meg sírsz, hogy te nem rontottál el semmit, te vagy a világ legjobb szülője, csak a kölyök hálátlan. Talán kamaszként nem pofozni kellett volna, hanem beszélgetni, jó viszonyt kialakítani vele kicsi gyerekkora óta, és hagyni önállosódni, saját döntéseket hozni, támogatni, de egyszerűbb volt pofon vágni mint gondolkodni...
2015. febr. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!