Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy hívjátok a szüleiteket...

Ti hogy hívjátok a szüleiteket (és szülők, Titeket hogy hívnak a gyerekeitek)?

Figyelt kérdés
Anya-Apa? Anyó-Apó? Anyu-Apu? Anyci-Apci? Nyanyci-Hapci? Anyuci-Apuci? Mami-Papi? Anyus-Apus? Egyéb?

2015. febr. 21. 11:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Anyu, apu, anyuci, édesanya, édesapa, apci

Másoknak ha beszélek róluk, akkor édesanyám, édesapám..

Ők engem:

Nevem becézve -ka, ha mérgesek, akkor a keresztnevem nem becézve.

Vagy kislanyom...apukám részéről néha Kiscsibém..

Mikor mi...

Amúgy felnőtt vagyok, férjnél már, mégis ezek a becenevek megmaradtak..

2015. febr. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Anya-apa.

Ha kedveskedni akarok, akkor anyci. Ha viccelődök vele, akkor "ídösanyám". :D Ha meg kérni akarok valamit, akkor "anyuuuuuuuuuuuuu". :D :D

2015. febr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

12


Tééeenyleg


Anyuuuuuu


Vagy anyucikaáaaáám

:)

11

2015. febr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Ajjaj... ha mind felsorolom, sose lesz vége :D


Anya: anya, anyu, anyuci, anyucic, anyucica, anyuszisza, anyácska, most hirtelen ennyi jut eszembe.


Apa: apa, apu

2015. febr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Anya, Apa. Gyerekkoromban volt Anyu, Apu is, de felnőttként már nem szoktam mondani. Érdekes, anyukám viszont amióta az eszemet tudom, Anyunak és Apunak szólítja a szüleit, vagy még azt is szokta mondani, hogy Anyuka, Apuka.

Apukám viszont Anyukámnak és Apukámnak szólítja/szólította a szüleit, sosem hallottam még tőle csak úgy simán azt, hogy Anya/Anyu.

Engem a fiam Anyának szólít, a páromat a keresztnevén (nem ő az édesapja, viszont az édesapját nem ismeri, így őt nem szólítja sehogy).

2015. febr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Anya, Anyu

Apa, Apu


ahogy épp a számra esik

2015. febr. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
100%

Én anyunak és apunak hívom a szüleimet,ők pedig engem a nevemen,esetleg becenevemen ha vicces kedvükben vannak:)

Gyerekem még nincsen.

De a nagymamám például mamikának hívta az anyukáját,ebből kifolyólag a dédit mindenki mamikának hívta és magázta.

Van egy barátnőm,aki a szüleit magázza és anyukának,apukának vagy édesanyámnak,édesapámnak hívja őket.(Egyébként huszonévesek vagyunk.)

Nekem furcsa volt,mikor az egyetemi kávézóban ücsörögtünk,megszólalt a telefonja és a sok zaj (káromkodás,üvöltözés stb) közben úgy szólt a telefonba,hogy:Csókolom,anyuka,hogy tetszik lenni?Édesapának üdvözletemet küldöm!

Szóval,a helyzet komikus volt kicsit:)

De nem bántásból mondom!

Mindenhol mások a szokások:)

2015. febr. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Anyunak és apunak, én nem becézem őket külön. Anyuval nagyon közel állunk egymáshoz. Ő mindenféle fantázianéven hív. Kis szivem, bogyókám, tündérkém és hasonlók végtelen sora (csak megemlítem, hogy 25 vagyok :D )
2015. febr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért van lepontozva az a pár ember, aki "apu"-t és "anyu"-t mond, magyarázza már el valaki!
2015. febr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Anyámat anyának, nevelőapámat a nevén

Apát apunak, nevelőanyámat a nevén

Még nincsenek gyerekeim

2015. febr. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!