Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy segítsek a szüleimnek...

Hogy segítsek a szüleimnek (főleg anyumnak) feldolgozni, hogy a gyerekek kirepülnek a fészekből?

Figyelt kérdés

Én 25 vagyok, bátyám 32, mindketten itthon élünk (bátyám dolgozik, ahelyett hogy elköltözne, bead a kasszába és utazgat; nekem hosszúra nyúltak a tanulmányok). Bátyám és a szüleim is 18 éves korukban elköltöztek otthonról. (bátyám 25 évesen költözött vissza). Az egyetem alatt én is el akartam költözni, de 4 évbe telt kiharcolni anyumnál, hogy elköltözzek (30 km-re). 2 évet külön éltem, kivirultam. :) Fél éve haza kellett költöznöm. Megint itt állok - és most már a bátyám is -, hogy kirepülünk a fészekből (én már nagyon szeretném).

Mindent túlaggódnak a szüleim. Sokat nem tudunk róla beszélni, hanem veszekszünk, mert túl aggódja, érzelmileg zsarol, mi lesz az ő 25 éves kislányával, éltem már külön. Hogy tudnék neki segíteni, hogy könnyebb legyen elfogadnia és megértenie, hogy ez az élet rendje, nem kell már fognia a kezem, azzal nem segít, hanem hátráltat? Egyedül kell megállnom a helyem.

Olyan dolgokért szól, amik felnőttként természetesek, 5 évesnek érzem magam.

Nehezen bírjuk. Én azt, hogy még velük kell legyek - holnap költöznék, ha nem lennék éppen munka nélkül -,ők meg azt, hogy ki akarunk repülni a fészekből. (2000 km-re kaptam munkát, már nagyon bánom, hogy visszamondtam, nagy volt az érzelmi zsarolás!) Nagyon nagy vitáink vannak belőle, kezdenek úgy kezelni, mint egy 5 évest! Hogy tudnék nekik segíteni elfogadni (nem bírjuk sokáig)?



2015. febr. 23. 01:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem tudod megnyugtatni. ha próbálod, akkor csak erősíted benne, hogy igaza van.

Elmész és kész. Pont. Majd megnyugszik.

érzelmileg manipulálható vagy, ezen tudatosan változtatnod kell, mert így 20 év múlva is azt fogod hallgatni, és rosszul is fog esni, hogy az elköltözésetekkel tönkre tettétek őt.

2015. febr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
fogod magad közlöd vele, hogy holnap költözöl, és mész is. ennyi. Én egyetem után külföldön szeretnék élni. Ezt meg is mondtam nekik, húzták a szájukat, de ha oda fogok jutni, akkor én simán fognám magam és mennék, nem engedném, hogy visszatartsanak. felnőtt vagy, nem egy kis 12 éves, akinek mindig időben haza kell érnie.
2015. febr. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Nálunk is hasonló problémák vannak szüleimmel sajnos :( Én 28 vagyok, öcsém 25 és édesanyánk egyszerűen nem tudja /tudta feldolgozni, hogy kirepültünk, Folyamatosan mentek a lelki terrorizálások, bűntudatkeltés, lelki "bántalmazás". Csak sajnos nálunk olyan szinten eldurvult a helyzet, hogy tesóm nem jár haza, mert már egyszerűen nem mer, nem tudja mikor mire számítson és nem bírja ő sem az állandó veszekedést, "mocskolódást" :( Én hazamegyek, amikor tudok, segítek nekik, de már én is érzem azért, hogy semmi nem olyan mint régen. Sose lesz már az a bensőséges, bizalmas kapcsolat a szülőkkel, a sok bántás miatt eltávolodtunk egymástól. Azóta szüleim házassága is megromlott, valószínűleg különválnak. Anya ezt is arra fogja, hogy tesómnak és nekem köszönhetik, amiért tönkrement a házasságuk. Volt már esetleg valakinek hasonló helyzete? Hogyan lehetne helyrehozni vagy egyáltalán helyre lehet e még hozni egy ilyen szinten eldurvult helyzetet? Valamint hogyan lehet leküzdeni ezt a bűntudatérzést, amit kelt bennünk szülőnk? :S
2016. márc. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Durva lesz amit írok, de rendszerint azok a szülők sopánkodnak, hogy kirepülnek a gyerekek, akiknek amúgy üres, tartalmatlan élete van.


Azt pedig, hogy a rossz házasságát a gyerekeire fogja, ez rettenetes aljas húzás és igazából csak a felelősség áthárítása, pedig senki nem kötelezte, hogy vállaljon gyereket annak idején. Ebből is látszik, hogy sokan alkalmatlanok szülőnek lenni.

2018. jan. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!