Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek a hozzáállás...

Mi a véleményetek a hozzáállásomról?

Figyelt kérdés
Lányom 3 hónap múlva 18 éves lesz. 2 hónapja van egy barátja, akivel nagyon szeretik egymást. A lányom nemrég fölvette, hogy itt aludhat-e a fiú. Férjemmel azt válszoltuk (egyetértve a dologban), hogy igen, de külön szobában. Ezt ő nehezen fogadja el, pedig elmondtu neki, hogy egyelőre mi nem támogatjuk az együtt alvást. Egyébként a fiút napközben bármikor szívesen látjuk, a lányom is elmehet a fiúhoz, de éjszaka itthon a helye. Persze tudom, hogy napközben is lefekhetnek egymással, ezt nem tudom megakadályozni, sőt a védekezésről is beszéltünk a lányommal. De azzal, hogy nálunk nem aludhatnak együtt, azt fejezem ki, hogy mind korban (18 alatt), mind pedig a kapcsolat mélysége miatt nem értek egyet (egyelőre), a szeretkezéssel. Egyébként elég őszinte a kapcsolatunk, minden lényeges dolgot meg tudunk beszélni egymással, legalábbis ezt remélem.
2015. febr. 24. 15:08
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
66%
Szíved joga ezt tenni. Bár én nem értek veled egyet, hiszen mint mondtad, ha szexelni akarnak fognak is. Akkor már nem lenne jobb akár nálatok, mint mondjuk egy szar motelben vagy a kocsi hátsó ülésén?
2015. febr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 Költőnő? ***** válasza:
98%

hát...

esélyes h nem csak egymás kezét akarják fogni. Kár sztem ennek így nekimenni. Inkább tényleg a felelősségteljes védekezés legyen a fókuszban.

2015. febr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
A srác szülei ritkán vannak itthon, valószínűleg ott fog megtörténni a dolog.
2015. febr. 24. 15:15
 4/51 anonim ***** válasza:
74%

Nehéz kérdés. Bármikor lefekhetnek egymással. Nem kell ehhez, hogy ott aludjon nálatok.

Viszont 3 hónap azért nekem még nagyon friss kapcsolat. Ebben az esetben én sem örülnék. Talán még annak sem, ha ott aludna. Nem is csak azért, hogy mit csinálnak, hanem mert fura lenne egy szinte idegennel egy fedél alatt.

2015. febr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
84%
Értelme nincsen sok, 2 hónap után meg nem nagyon ismerek párokat akik nem feküdtek még le. Ez csak a saját megnyugtatásodra van, hogy "jó szülő vagy". Nem ezen múlik.
2015. febr. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
81%

3 hónap múlva, amikor betölti a 18-at, mennyivel fogod helyénvalóbbnak tartani az együtt alvást? Mi változik akkor?


Érdekesen fejezted ki magad, hogy nem értesz egyet a szeretkezéssel, és ezt a tiltással fejezed ki. Én inkább szóban fejezném ki, de hagynám, hogy a szinte felnőtt lányom úgy tegyen, ahogy akar. Mert ebben a korban a szülő max. már csak tanácsot adhat, különben hamar oda a nagy őszinteség, meg bizalom.

2015. febr. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
4-es teljesen egyetértek. Valószínűleg idővel mi is lazábbak leszünk, csak még mindenkinek új a szitu. Főleg persze a férjemnek és nekem.
2015. febr. 24. 15:17
 8/51 anonim ***** válasza:
35%

Engem már attól is kirázna a hideg, ha bele gondolnék, hogy a másik szobában egy fiú éppen az én kislányomat izélgatja.

Inkább csinálják máshol vagy ha nem vagyunk otthon.

Azért érdekelne más lányos szülők véleménye, hogy ezt hogyan lehet elfogadni? Még nincs abban a korban a lányunk, de addigra szeretnék felkészüli lelkiekben is.

Nincs is ebben tapasztalatom, mert én sose szexeltem úgy, hogy a másik szobából hallgatja valaki. Akkor oldottuk meg, ha nem voltak otthon a szülők.

2015. febr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:
6-os, pontosan ez történt. Szóban elmondtam, hogy korainak tartom, tettekben pedig úgy, hogy egyelőre nincs náluk alvás. Mivel lassan 18, nem korlátozhatom túl, nem is teszem, hiszen elmehet a barátjához, de tartsák be a fokozatokat, ismerjék meg egymást jobban. Ehhez idő kell. Ezt is megbeszéltem a lányommal. Innen már az ő dolga, hogy mit és mikor tesz.
2015. febr. 24. 15:22
 10/51 A kérdező kommentje:
8-as, igen, ez is probléma. Minket, szülőket is zavar a tudat, de szerintem a fiatalok sem tudnák elengedni magukat. Bár lehet, hogy tévedek...
2015. febr. 24. 15:24
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!