Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek a hozzáállás...

Mi a véleményetek a hozzáállásomról?

Figyelt kérdés
Lányom 3 hónap múlva 18 éves lesz. 2 hónapja van egy barátja, akivel nagyon szeretik egymást. A lányom nemrég fölvette, hogy itt aludhat-e a fiú. Férjemmel azt válszoltuk (egyetértve a dologban), hogy igen, de külön szobában. Ezt ő nehezen fogadja el, pedig elmondtu neki, hogy egyelőre mi nem támogatjuk az együtt alvást. Egyébként a fiút napközben bármikor szívesen látjuk, a lányom is elmehet a fiúhoz, de éjszaka itthon a helye. Persze tudom, hogy napközben is lefekhetnek egymással, ezt nem tudom megakadályozni, sőt a védekezésről is beszéltünk a lányommal. De azzal, hogy nálunk nem aludhatnak együtt, azt fejezem ki, hogy mind korban (18 alatt), mind pedig a kapcsolat mélysége miatt nem értek egyet (egyelőre), a szeretkezéssel. Egyébként elég őszinte a kapcsolatunk, minden lényeges dolgot meg tudunk beszélni egymással, legalábbis ezt remélem.
2015. febr. 24. 15:08
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:
30-as, örülök, hogy a lányom a te korodban nem hozott haza egy 15 éves gyereket itt alvásra. Minden kornak megvan a maga intimitási szintje, amit fel lehet ugyan pörgetni, de nem érdemes. Nem dugom a fejem a homokba, csak merészelek szülőként ellevéleményt megfogalmazni. Ehhez sok tini nincs hozzászokva.
2015. febr. 24. 17:36
 32/51 anonim ***** válasza:
31%

Jaj, de édes! :)

Leszavazták egy, a nem az éjjel-nappal szex-szeljünk már 7 éves korunk óta nézetet osztó fiatal véleményét. Hihetetlenül szánalmas, akár tetszik, akár nem, a valóságot írtam le, csak egy másik oldalról megközelítve.

Milyen érett társaság! Hát kicsikém légy büszke, hogy alig magad mögött hagyva az általános iskola padjait, addig ért el a pici eszed, hogy közösülj orrba-szájba, mert ettől te nagyon felnőtt nővé cseperedtél, de a nyelvtan magas volt még a magad önálló eltartásával együtt :). Őszintén remélem, hogy soha nem fogok arra a szintre lesüllyedni, hogy ezt toleráljam. Vannak, akik a tömeget követik egyéniség, önálló gondolatok nélkül. Őket ez a beteg világ határozza meg sajnos..


Az édesanyának kitartást kívánok,és elismerésem, hogy odafigyel és nem egy, a mai közelvárásoknak megfelelő módon, ri****ot akar nevelni a KISKORÚ lányából, akinek nem, hogy diplomája vagy szakmája sincs még, de az érettségije is hátra van!

2015. febr. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
69%
Ja 3 hónap ismeretség után nem félsz hogy erőszakoskodni fog. Érett gondolkodás... Egy hormonoktól túlfűtött fiú lehet nem fogja mosolyogva tűrni hogy a lányod nemet mond. De te tudod. Azt meg nem értem miért lenne r*banc aki 18 éves kora előtt lefekszik a barátjával. Én 17 voltam, 8 hónap együtt lét után. Összesen 3 kapcsolatom volt a harmadik a Férjem akivel vam egy közös kislányunk. Köszi 28 éves fejjel úgyanigy tenném. Na mindegy tiltsd csak aztán ne csodálkozz ha valami még sem ugy sül el ahogy te kigondoltad.
2015. febr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
95%
egy majdnem felnőtt nőnek hogy együtt aludjon a barátjával szerintem hülyeség ennyi idősen már nem kéne nevelni eltudja dönteni magátol is mit akar :D
2015. febr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
11%
Kérdező, normális a hozzáállás. Bár véleményem szerint nem kellene engedni a kapcsolatot, mert elveszi mindkét eszét a jövőjéről, mivel a tanuláson múlik mindent.
2015. febr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:

Mellesleg a történelem során sokáig dívott, hogy az első menstruációt úgy tekintették a lányoknál, hogy onnantól már szülhettek, szóval sok lányt férjhez adtak tiniként, és bizony szültek is (nemesek, közemberek egyaránt). Nem volt olyan, hogy hosszú gyermekkor, az, hogy nincs gyerekmunka, az emberiség egész történelméhez képest eléggé újdonságnak számít. Most inkább a másik végletbe kezdőnk eltolódni, amikor sokáig otthon maradnak a gyerekek, ez részben lehet kényszer, részben lehet kényelmi szempont is, kinél hogy.

Szóval ez, hogy így védjük a fiatalokat a szextől, nem volt mindig így, huszonévesen már vénlánynak is számíthatott az ember lánya, ha nem volt férjnél, illetve nem szült. Manapság meg annyi idősen még rengetegen tanulnak, főiskolán, egyetemen, szakképzésen.


Kérdező, az együtt alvás nem feltétlenül jelent szexet is, rám is vártak sokat, míg szűz voltam, de kivárta az illető, addig volt más, összebújás, simogatás, csók, nagy beszélgetések a paplan alatt egymást ölelve. És ez is nagyon jó volt.

Egyébként szerintem nagyobb biztonságban van a lányod otthon, ha mégis másra is sor kerülne, hiszen ott lennétek közel. Írták többen is, ha mégis balul sülne el, bármi okból, azonnal tudtok segíteni, míg ha ez házon kívül történik meg, lehet, hogy csak a hírekből értesültök róla. És tudod, mit? Nem is kell, hogy pont ez a fiú csináljon valamit. Nekem egy ismerősöm mesélte, fiatal nő, hogy simán qrvának nézték munkából hazafelé sétálva, pedig nem is volt úgy öltözve, nem volt kihívó, és célirányosan ment hazafelé a férjéhez.

2015. febr. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
100%

Én az "együtt járás" idejéhez kötném. Anno nekünk vagy fél évet kellett várni, hogy alkalomadtán nálunk aludhasson, egy évet, hogy rendszeresen. Inkább ehhez kösd, ha kötni akarod.


Az együtt alvásnak azonban az a lényege, hogy együtt alszanak, nem pedig egy házban, de külön.


Mérlegelj. :)

2015. febr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
91%

El sem olvasom a rengeteg választ.


Ugye nem gondolod, hogy a lányod még szűz?

Nem 15 évesről van szó, hanem egy szinte nagykorú lányról.


Én engedném. Engem is engedtek ebben a korban a barátomhoz menni 100 km-re odébb, és nem kérdeztek rá az alvásra. Nyilván volt egy sejtésük :)

2015. febr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%

És még egy tanács. Ne a formai dolgokat tiltsd, hanem inkább a védekezés fontosságára hívd fel a figyelmét.

gyereket nem csal este 10 és reggel 6 között lehet összehozni.

2015. febr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
3 hónap elég idő a szexhez ebben a korban. Nem egy buliban aznap megismert fiút visz haza.
2015. febr. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!